تبدیل بناهای تاریخی به هتل سنتی در سیستان‌ و‌ بلوچستان

  • کد خبر : 32943
  • ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۵۶
تبدیل بناهای تاریخی به هتل سنتی در سیستان‌ و‌ بلوچستان

گندم پرس: مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: بناهای تاریخی مستعد سیستان و بلوچستان به هتل‌های سنتی تبدیل می‌شوند. کامبیز مشتاق‌گوهری گفت: به منظور حفظ آثار و بناهای تاریخی و جذب گردشکر برخی بناهای تاریخی مستعداستان بدون تغییرشکل بنا به هتل سنتی تبدیل می‌شوند. وی گفت: در این راستا قلعه‌نو واقع در شهرستان زهک […]

گندم پرس: مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: بناهای تاریخی مستعد سیستان و بلوچستان به هتل‌های سنتی تبدیل می‌شوند.

کامبیز مشتاق‌گوهری گفت: به منظور حفظ آثار و بناهای تاریخی و جذب گردشکر برخی بناهای تاریخی مستعداستان بدون تغییرشکل بنا به هتل سنتی تبدیل می‌شوند.

وی گفت: در این راستا قلعه‌نو واقع در شهرستان زهک در الویت قرار گرفته است که این امر نه تنها سبب درآمدزایی برای مردم محلی می‌شود، بلکه به حفظ این اماکن کمک شایانی می‌کند.

مشتاق‌گوهری افزود: سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون باداشتن  قلعه‌های تاریخی و شهری چند هزار ساله گزینه خوبی برای ایجاد هتل‌های سنتی است.

وی تصریح کرد: این خطه قلعه‌های باستانی متعددی ماند  قلعه رستم و زاهدان کهنه دارد  که هیبت آنها هم‌چون ارگ قدیمی بم است اما به دلیل معرفی نشدن در حاشیه قرار گرفته‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گفت: دهانه غلامان نیز آتشکده‌ای از زمان‌های بسیار دور در این منطقه بوده که خود نمادی است از وجود زندگی هزاران ساله در سیستان است.

وی خاطرنشان کرد: هتل‌های سنتی معمولا در خانه‌های تاریخی و قدیمی ایجاد می‌شوند و می‌توانند با به نمایش گذاشتن بخشی از زندگی مردم در گذشته، هم از لحاظ معماری ساختمان‌ها و هم از نظر شیوه‌های زندگی، گردشگران را به عمق تاریخ ببرند.

مشتاق‌گوهری اظهارکرد: استان با داشتن آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری همه ساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است./خبرگزاری تسنیم

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=32943
  • دیدگاه‌ها برای تبدیل بناهای تاریخی به هتل سنتی در سیستان‌ و‌ بلوچستان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.