مجلس و دولت برای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارند

  • کد خبر : 34400
  • ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۶
مجلس و دولت برای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارند

گندم پرس: نماینده مردم خاش در مجلس دهم، بر لزوم همکاری مجلس و دولت در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی برای رفاه مردم تاکید کرد. علی کرد در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۵ خرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با بیان اینکه حضرت محمد ( ص ) […]

گندم پرس: نماینده مردم خاش در مجلس دهم، بر لزوم همکاری مجلس و دولت در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی برای رفاه مردم تاکید کرد.

مجلس و دولت برای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارند

علی کرد در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۵ خرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با بیان اینکه حضرت محمد ( ص ) در مکتب آسمانی و پویای اسلام شاگردانی تربیت نمود که در اندک زمانی از تاریخ جهان پرچم پرافتخار اسلام را بر بلندترین قلل گیتی به اهتزاز درآورند و بر بحر و بر فرمانروایی کردند، گفت: مقام معظم رهبری با راهنمایی و رهبری داهیانه خود کشتی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در دریای پرتلاطم جهان کنونی به سوی ساحل نجات رهبری نمودند.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس، ضمن تشکر از دولت تدبیر و امید در ادامه نطق خود، افزود:  لازم می دانم از اعتماد نظام جمهوری اسلامی در تایید آرای مردم فهیم شهرستان خاش و حوزه انتخابیه تقدیر و تشکر نمایم؛ امید است خادمی با تقوا، امانت دار، باتقوا، صادق و پل ارتباطی محکم بین نظام و مردم بزرگوار باشم.

وی با تشکر از درایت، هوشیاری، آگاهی و شعور سیاسی مردم حوزه انتخابیه خود در روز حماسه ساز ۷ اسفند ۹۴، گفت: برای مشارکت بالای آنها و رعایت اخلاق انتخابات، نظم و انضباط در پای صندوق های رأی سپاسگذاری ویژه می نمایم.

کرد با یادآوری اینکه شور و مشورت در آیین اسلامی اسلام جایگاهی والا دارد، افزود:  تا آنجا که خداوند در سخنان گهبار خود  دو بار از این امر مهم تحت عناوین ” وَ اَمرُهُم شُوری بَینَهُم ” و ”  وَشَاوِرْهُمْ فِی الأَمْرِ ” یاد کرده و سوره ای از کتاب آسمانیش را به نام شوری نامیده و همچنین رسول اکرم ( ص )  هم در احادیث گهربارش به امر شورا و مشورت تاکید فرموده و دستور داده تا امت اسلامی شور و مشورت و مجلس شورا را سرلوحه کار خود قرار دهند.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس، افزود: بنا به فرمایش امام ( ره ) مجلس در راس همه امور است و برای ورود به مجلس میزان رای ملت است؛ برای اینجانب جای مباهات و افتخار است که با لطف و احسان خداوند نماینده و منتخب مردم شهر مرزی خاش، میرجاوه، بخش های کورین و نصرت آباد در خانه ملت هستم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گفت: مردم شهری که اینجانب را به عنوان خادم خویش در مجلس دهم و خانه ملت فرستادند مردمی فهیم، فرهنگی، فرهیخته، مهمان نواز، مرزدار، متعهد به نظام جمهوری اسلامی و کیان ایران بزرگ و سربلند می باشند.

وی افزود: شغل اکثر مردم حوزه انتخابیه کشاورزی، صنعتگری، دامداری و  کارمندان دولت و بعضی از شغل های مشروع آزاد است که با پتانسیل های بالقوه که در این شهرها وجود دارد می توان آنها را با کمک دولت یازدهم بالفعل درآورد تا زندگی این مردم قدرشناس را بهبود بخشید؛ ناگفته نماند که اینجانب همانگونه که در افتتاحیه مجلس شورای اسلامی سوگند یاد کردم برای بهبود وضعیت مردم حوزه انتخابیه خویش از هر جهت با همکاری و همدلی شما همکاران گرامی سعی و تلاش خواهم کرد تا ان شاء الله در همین راستا بتوانم گام های ارزنده و اساسی بردارم.

کرد افزود: نمایندگان گرامی! شهرستان خاش دارای قدمت دیرینه ای است که در عصر نادر شاه افشار بنا شده و در دوره قاجاریه به علت حاکمیت دو دولت مرکزی در خاش،  دار تجاوز ارتش کلاسیک و تا دندان مسلح بریتانیای کبیر را برجبین دارد.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس، ادامه داد: مردم این سامان در قالب طوایف غیرتمند صد سال پیش یعنی در سال ۱۳۱۶ میلادی درستی عبرت انگیز به تجاوز بیگانه دادند و با ۲۴ نفر از جنگجویان حماسه ساز طوایف خاش بیش از ۳۲۰ تن از نظامیان انگلیس را در دره معروف مالک سنگان خاش غافلگیر کرده و به هلاکت رسانده آنها با شر روباه مکار پیر را برای همیشه از سر مردم این منطقه کوتاه کردند که هنوز استخوان های پوسیده آنها موجود است و تاریخ هم بر این امر بزرگ گواه می باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به معلم فداکار شهر خاش شهید حمیدرضا گنگوزهی، گفت: در ۱۵ فروردین ۹۵ همه مردم ایران شاهد فداکاری معلم فداکار شهر خاش شهید حمیدرضا گنگوزهی بودند که در روستای صفر مرزی روتک برای نجات جان دانش آموزان خود جان خود را فدا در آتش عشق به انسانیت سوزاند و نام خویش را چون دهقان فداکار در تاریخ سربلند ایران جاودانه ساخت.

وی ادامه داد: نمایندگان محترم در خانه ملت حوزه انتخابیه اینجانب در استان پهناور سیستان و بلوچستان بسیار گسترده است که از شوره گز استان کرمان شروع و به روتک مرز پاکستان ختم می شود؛ مردم منطقه  درخواست دارند که در وضع قوانین و نظارت بر اجرای آن با استعانت از خداوند و همدلی و همکاری همکاران عزیز پیگیر خواسته های آنان باشیم.

کرد افزود: مجلس و دولت باید با همکاری همدیگر در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی برای رفاه مردم  گام بردارند.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس، در پایان نطق خود در مورد مطالبات مردم حوزه انتخابیه خود، گفت: ایجاد منطقه گردشگری در شهر خاش و توسعه واحدهای صنعتی در خاش، نصرت آباد، میرجاوه، کورین و بلوط آباد، توسعه و ایجاد بازارچه های مرزی در راستای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری از مطالبات حوزه انتخابیه اینجانب است که باید دولت نسبت به آنها توجه جدی داشته باشد./خبرگزاری خانه ملت

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34400
  • دیدگاه‌ها برای مجلس و دولت برای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی گام بردارند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.