وحدت حوزه و دانشگاه می‌توانند مانند دو بال توانمند نظام جمهوری اسلامی ایران، جامعه را به سوی بالندگی سوق دهند.

  • کد خبر : 39217
  • ۰۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸
وحدت حوزه و دانشگاه می‌توانند مانند دو بال توانمند نظام جمهوری اسلامی ایران، جامعه را به سوی بالندگی سوق دهند.

امام جمعه سراوان با بیان اینکه مسلمانان یک واحد در مسیر اطاعت از فرمان‌های خداوند هستند، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه می‌توانند مانند دو بال توانمند نظام جمهوری اسلامی ایران، جامعه را به سوی بالندگی سوق دهند.     گـــنـدم خـــبـر : حجت الاسلام دهقان در نشست هم اندیشی علمای اهل تشیع و تسنن سراوان […]

امام جمعه سراوان با بیان اینکه مسلمانان یک واحد در مسیر اطاعت از فرمان‌های خداوند هستند، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه می‌توانند مانند دو بال توانمند نظام جمهوری اسلامی ایران، جامعه را به سوی بالندگی سوق دهند.

 

 

گـــنـدم خـــبـر : حجت الاسلام دهقان در نشست هم اندیشی علمای اهل تشیع و تسنن سراوان که با موضوع وحدت کلمه، رمز پیروزی و اقتدار جهان در تالار امیرالمومنین (ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان برگزار شد با بیان اینکه غربی‌ها و استعمارگران به دنبال تسلط بر خاورمیانه هستد، اذعان کرد: حوزه و دانشگاه با آگاهی دادن به دانشجویان و دیگر اقشار جامعه نقش موثری دارند و می‌توانند اخوت و وحدت بین این دو قشر و جوامع اسلامی را عمق ببخشند و از جامعه مقابل نفوذی‌ها که قصد تخریب حوزه و دانشگاه را دارند، مراقبت کنند.

حجت الاسلام دهقان امام جمعه سراوان

امام جمعه سراوان تصریح کرد: استادان حوزه و دانشگاه تلاش کنند تا دانشجویان را با حقایق اسلام آشنا شوند.

 

 

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان نیز گفت: جنگ، کشتار و تجاوز‌هایی که در خاورمیانه صورت می‌گیرد با دو هدف مبارزه با دین اسلام و تسلط بر خاورمیانه که یکی از مناطق اساس و استرتژیک دنیاست، انجام می‌شود.

 

 

 

احمدرضا طاهری خاطرنشان کرد: دشمن به خوبی می‌داند که برای به کنترل درآوردن خاورمیانه باید نقاط ضعف این منطقه را شناسایی کند؛ دشمن با ایجاد اختلاف و تفرقه میان امت‌های اسلامی در حال تضعیف منطقه است.

 

 

 

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی افزود: علما و مردم کشور ما به خوبی نقشه‌های دشمن را می‌فهمند و می‌دانند اتحاد و انسجام نشانه پیشرفت، توسعه و فرهنگ است.

 

 

 

طاهری گفت:جنگ، کشتار و تجاوز‌هایی که در خاور میانه صورت می‌گیرد با ۲ هدف مبارزه با دین اسلام و تسلط بر خاورمیانه که یکی از مناطق اساس و استرتژیک دنیا است، انجام می‌شود.

 

 

 

 

امام جمعه اهل سنت سراوان هم با بیان اینکه سالروز شهادت دکتر مفتح از سوی معمار کبیر انقلاب به روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شد، گفت: در این برهه از زمان علم بزرگ‌ترین سلاح در جهان است.

img_20161222_121822

مولوی ساداتی با توجه به تهاجم فرهنگی و جنگ نرم که از سوی دشمن به کشور‌های اسلامی وارد شده است، قلم را به عنوان بزرگ‌ترین سلاح دشمن در این جنگ و تهابرشمرد.

 

 

 

امام جمعه اهل سنت سراوان با بیان اینکه خداوند عالم را بر‌تر از عابد می‌داند، افزود: دشمن به هر نحوی قصد نفوذ میان امت اسلامی را دارد که باید با هوشیاری کامل از وحدت میان اهل سنت و تشیع مراقبت کرد.

 

 

 

مولوی ساداتی با تاکید بر اینکه تقسیم علم دینی و علم غیر دینی اشتباه است، خاطرنشان کرد: جدا کردن دین از سیاست کار استعمار است که قصد دارد مسلمانان را زیر سیطره خود قرار دهد.

 

 

 

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت شهرستان سراوان نیز در نشست علمای اهل سنت و تشیع شهرستان سراوان گفت: ۲ علم و ۲ قشر (علم تجربی یا طبیعی و علم فقه و تزکیه) در راستای سعادت بشرو رسیدن انسان در آسایش و حرکت به سوی خدای متعال قرار گیرند، اگر حوزه و دانشگاه به این مقوله به صورت واقعی بپردازد و اگر برخی از اساتید و علما خود را از این مسئله کنار بکشند و بی‌تفاوت باشند باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند.

 

 

 

حجت الاسلام نوری با بیان اینکه اگر حوزه و دانشگاه در کنار هم باشند، می‌توانند حلال مشکلات باشند و اگر در کنار هم نباشند جامعه را به انحراف خواهند کشاند، افزود: علم، ایمان و تزکیه در کنار هم باشد انسان به سعادت خواهد رسید و اگر در کنار هم نباشند جامعه به انحطاط کشیده خواهد شد.

 

 

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سراوان گفت: جهان امروز بر اساس عمل نکردن به وحدت بین مسلمین و نادیده گرفتن حقوق مسلمین و عمل نکردن و پیروی نکردن سنت نبوی، جامعه اسلامی به انحطاط کشیده شده است و می‌شود.

 

 

 

نوری با بیان اینکه نبود وحدت بین جامعه اسلامی به ویژه سران خود فروخته مسلمان‌ها منجر به حکومت یهودیت و صهیونیست بر جهان امروز شده است، اظهار کرد: بعد از نماز که عامل وحدت و اصل عبادت و بندگی به سوی خداست، مسلمان در حال نماز غرق به خون می‌شود.

 

 

 

ناصر نصرت زهی: جنگ تحمیلی یکی از بارز‌ترین توطئه‌های مستکبران بود.

 

 

 

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان هم گفت: جنگ تحمیلی یکی از بارز‌ترین توطئه‌های مستکبرین علیه کشورهای اسلامی بود.

 

 

 

نوری: جهان امروز بر اساس عمل نکردن به وحدت بین مسلمین و نادیده گرفتن حقوق مسلمین و عمل نکردن و پیروی نکردن سنت نبوی، جامعه اسلامی به انحطاط کشیده شده است و می‌شود.

 

ناصر نصرت زهی با بیان اینکه کشور ایران بر دو پایه جمهوری و اسلامی از ابتدای انقلاب اسلامی توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی بنا شده است، اظهار کرد: کشور ما در طول ۳۸ سال توانسته است با گذر از بحران‌ها و تلاطم‌های بسیار مهمی به بالندگی بسیار عظیمی دست پیدا کند.

 

 

 

وی افزود: در مقاطع مختلف زمانی به تناسب این پیشرفت‌ها از‌‌ همان ابتدا مورد هجمه و حملات شدید از سوی معاندین و مخالفین اسلام قرار گرفته‌ایم.

 

 

 

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان خاطرنشان کرد: جنگ تحمیلی یکی از بارز‌ترین توطئه‌هایی بود که با هدف درگیر کردن کشورهای اسلامی در ایران از سوی مستکبرین کلید خورد که علی رغم هزینه‌های هنگفتی که بر کشور متحمل شد، درس‌های بزرگی ازجمله رشادت، جوانمردی و جانفشانی گرفتیم.

 

 

 

نصرت زهی اظهار کرد: واقعیت این است که همه دشمنان اسلام به این نقطه مشترک رسیده‌اند که اسلام را به عنوان یک مرز خطر خیلی مهم احساس کرده‌اند و برنامه ریزی‌هایی برای ایجاد تفرقه و تضعیف اسلام در برنامه کار خود قرار داده‌اند.

 

 

 

وی تصریح کرد: امروزه در خاورمیانه با عنوان‌های مختلف درگیری‌های سخت افزاری و نرم افزاری با توجه به شرایط بحرانی کشورهای مسلمان که اکنون در آن قرار دارند، ایجاد کرده‌اند.

 

 

 

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تشکیل گروهک‌های تکفیری و تروریستی در خاورمیانه از نتایج برنامه ریزی دشمنان اسلام در این مناطق است که می‌طلبد همه مسلمانان دست در دست هم آسیب‌شناسی عمیقی را به شکل مطالعه شده مورد بحث قرار دهند.

 

 

 

نصرت زهی علما، روحانیون و استادان را جزو سردمداران فکری برشمرد و افزود: اگر با رسوخ و نفوذ به لایه‌های مختلف اجتماع وارد عمل شوند بسیاری از آسیب‌هایی که قرار است در کشورهای اسلامی رخ دهد، جلوگیری می‌شود.

 

 

 

وی با بیان اینکه استکبار در ادوار مختلف از قبل جنگ‌های فیزیکی نتوانسه است کاری از پیش برد، در بسیاری از کشور‌های بحث جنگ‌های نرم و تهاجم فرهنگی را ایجاد کرده است که با برنامه ریزی درست و مدون اساتید و روحانیون و علما وارد عمل شوند.

 

 

 

در پایان از علمای اهل تشیع و اهل تسنن با اهدای جوایز تجلیل شد.

img_20161222_121756

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39217
  • دیدگاه‌ها برای وحدت حوزه و دانشگاه می‌توانند مانند دو بال توانمند نظام جمهوری اسلامی ایران، جامعه را به سوی بالندگی سوق دهند. بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.