استاندار نسبت به تقویت شهرداری شهرعلی اکبر به دلیل مجاورت با کوه باستانی خواجه که یک منطقه توریستی است اقدام کند

  • کد خبر : 34724
  • ۱۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۴
استاندار نسبت به تقویت شهرداری شهرعلی اکبر به دلیل مجاورت با کوه باستانی خواجه که یک منطقه توریستی است اقدام کند

گندم پرس: خطبه های نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه معزّز شهر علی اکبر به شرح زیر به استحضار شما شهروندان گرامی می رسانیم.   خطبه اول حضرت حجت الاسلام اشرفیان در ابتدا خطبه اول در رابطه با عواملی که باعث محکم شدن بنیان خانواده و ایجاد محبت و […]

گندم پرسخطبه های نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه معزّز شهر علی اکبر به شرح زیر به استحضار شما شهروندان گرامی می رسانیم.

 

خطبه اول

حضرت حجت الاسلام اشرفیان در ابتدا خطبه اول در رابطه با عواملی که باعث محکم شدن بنیان خانواده و ایجاد محبت و مودّت بین اعضای خانواده می شود دو مورد را بیان کرد و گفت:  یکی تکریم واحترام همدیگر و دیگری خطاپوشی و عذرپذیری درقبال اشتباهات یکدیگر و سوم وفای به عهد. سومین عامل تحکیم خانواده وفای به عهد است که اگر عهدی و قولی به هم می دهند، به آن پای بند باشند.حضرت علی(ع) در نامه ای به مالک اشتر می نویسد: ای مالک چیزی درمیان واجبات الهی باهمه اختلافی که مردم با همدیگر دارند، مهمتر و بالاتر از وفای به عهد نیست، بعد حضرت فرمود: مالک حتی مشرکین هم نسبت به قول و وعده و عهد خودشان ملزم هستند.انسان متّقی و خدامحور به کسی وعده نمی دهد و اگر قول داد به آن عمل می کند.

وی افزود: در خانه هم زن و شوهر نسبت به هم مسئولیت دارند. باید به هم احترام بگذارند. چیزهایی که برخلاف دین است به هم وعده ندهند.به خاطر چشم و هم چشمی با دیگران همسر خود را مجبور نکنند، که وعده های غیرممکن یا سخت بدهد. اگر شخصی حضرت را به منزل مهمان می کرد، به شرطی قبول می کرد که خودش و خانواده اش را به رنج و زحمت نیندازد بعضی اوقات در مهمانی ها ،در مراسمات وعروسی ها افراد خود را غیر از آنی که هستند، نشان می دهند سفره های رنگین و جهیزیه های سنگین که باید سال ها قسط بدهد،این می شود. مومن باهمه صادق ویکرنگ است وحق خانواده اش راضایع نمی کند اینها محبت را زیاد می کند و به زحمت انداختن خانواده باعث ناراحتی و آزار می شود و از مصادیق حق الناس است.

 

خطبه دوم

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: سال گذشته در همین ایام، مقام معظم رهبری در دیدار مسئولین قوه قضائیه به بخش هایی از جنایات گروهکهای تروریستی مورد حمایت امریکا و همچنین سرنگونی هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در سال ۶۷ اشاره کردند و فرمودند: خوب است که هفتم تا دوازدهم تیر را هفته حقوق بشر امریکائی اعلام کنیم، واقعا هرکسی در دنیا ادعا کند، طرفدار حقوق بشر است، امریکا نباید این ادعا را بکند. آنهایی که دم از حقوق بشر در دنیا می زنند، اما در ویتنام صدها هزار و در سایر شهرها هزاران و صدها میلیون نفر را به آتش می کشند. حقوق بشر امریکایی یعنی حقوق ظالم ونابود کردن حق مظلوم باعناوین فریبنده. ترور نافرجام مقام معظم رهبری، شهادت شهیدبهشتی و جمعی ازچهره های شاخص سیاسی، بمباران شیمیایی سردشت، حمله به هواپیمای مسافربری همه اسناد حقوق بشر امریکائی است.

وی در ادامه گفت: دوشنبه ۱۴ تیر، روز شهرداری و دهیاری هارا به خانواده بزرگ و پرسنل خدوم این دو نهاد، تبریک عرض می کنم. ما از همه عزیزان و پرسنل زحمت کش شهرداری تقدیر و تشکر می کنم؛ اما مردم انتظاراتی هم از شهرداری دارند: ۱- در زمینه فضای سبز یک اقدام عملی وجهادی بشود. ۲- کوچه هایی که فعلا ردیف اعتباری برای آسفالت ندارند، حداقل صاف وشن ریزی شود. ۳- در بحث ایجاد بازارچه کسانی زمین خریدند، اما اقدامی نمی کنند بررسی شود.

وی افزود: مسئولین وادارات الگوی اقتصاد مقاومتی و کار جهادی را در شهرعلی اکبر ببینید که با کمترین نیرو و امکانات بیشترین تلاش را برای رفع مشکلات مردم دارند و بسیاری ازسازه ها و طراحی ها توسط نیروهای خودشان انجام می شود.

حضرت حجت الاسلام اشرفیان گفت: از استاندار محترم این درخواست را داریم که نسبت به تقویت شهرداری علی اکبر به دلیل مجاورت با کوه باستانی خواجه که یک منطقه توریستی است، اقدام کند؛ چرا که واقعا این شهر ازجهت توسعه خدمات شهری بسیار عقب است.

وی گفت: مسئله آخر، نامه سردار رشید اسلام سردار سلیمانی به حکام ظالم بحرین یک بازتاب بسیار وسیع وجهانی داشت؛ دراین نامه به حمایت از عالم مجاهد و رهبر شیعیان بحرین، شیخ عیسی قاسم اشاره شده و به رژیم سفاک آل خلیفه هشدار داده شده که تعدی به شیخ عیسی قاسم خط قرمزی است که به نابودی رژیم آل خلیفه منجرمی شود. این نامه به منظور جلوگیری از سناریوهای بعدی دولت بحرین بود که قصد داشت بعد ازسلب تابعیت و کوچ اجباری این عالم مجاهد به کشوری دیگر سرکوب مبارزین و شخصیت های انقلابی را آغازکند. اما کسانی که این نامه را دخالت در امور کشوری دیگر می دانند، بدانند طبق اصل ۱۵۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی سعادت انسان در کل جامعه بشری را آرمان خود می داند و بدون دخالت در امور داخلی ملتها ازصدای مظلومان و مستضعفین حمایت می کند.
آل خلیفه به زور، قدرت را در دست گرفته و طبق منشور اساسی سازمان ملل مرتکب جنایت جنگی شده است.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34724

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. آقای هاشمی به وضعیت سیاسی هامون رسیدگی کنه. شهرداری مشکلی نداره