تالاب هامون خشکید، مسئولین امید مردم را خشک نکنند.

  • کد خبر : 35460
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴
تالاب هامون خشکید، مسئولین امید مردم را خشک نکنند.

گندم خبر:  خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه معزز شهر علی اکبر به شرح زیر به استحضار شما می رسانیم. امام جمعه شهر علی اکبر گفت: شنبه ۲۳ مردادماه، سال روز پیروزی قهرمانانه حزب الله لبنان برابر ارتش سرتا پا مسلح رژیم جعلی اسرائیل […]

گندم خبر:  خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه معزز شهر علی اکبر به شرح زیر به استحضار شما می رسانیم.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: شنبه ۲۳ مردادماه، سال روز پیروزی قهرمانانه حزب الله لبنان برابر ارتش سرتا پا مسلح رژیم جعلی اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه در سال ۸۵ است.ارتش رژیم آدم کش اسرائیل که با حمایت و اصرار آمریکا این جنگ را شروع کرد، ادعا می کرد که یکی از بزرگترین ارتش های نظامی دنیاست و در مدت کوتاهی می تواندحزب الله را نابود کند.اما حزب الله توانست با توکل بر خداوند و ایمان به وعده های الهی برای اهل صبر و مقاومت ، قدرت پوشالی این رژیم تا دندان مسلّح را به هم بریزد و قدرت ایمان را بر سلاح نشان دهد.

وی افزود: پیروزی حزب الله در جنگ ۳۳ روزه نقطه آغاز نفوذ و پیشروی های گفتمان انقلاب اسلامی و نقطه اضمحلالی برای قدرت های زورگو و پوشالینی بود که همه قدرت دنیا را از مگسک ابزار و تجهیزات نظامی می دید.

حجت الاسلام اشرفیان گفت: ۲۳ مردادماه یادآور یک اتفاق خوب برای مردم شهر علی اکبر است که در ۲۳ مرداد سال گذشته بعد از سال ها چشم انتظاری مردم و پیگیری های مسئولان امر، اولین نماز جمعه در این شهر اقامه شد و مردم این منطقه از فیض بزرگ نماز جمعه برخوردار شدند حقیر این افتخار را داشتم که بتوانم خدمتگزار مردم شریف و نجیب و صبور این منطقه باشم که این را برای خودم یک افتخار می دانم و امیدوارم که بتوانم در راستای وظیفه ام اول رضایت خداوند متعال و امام زمان را به دست آورم و بعد رضایت شما بندگان مخلص خدا را.

وی همچنین گفت: تریبون نماز جمعه تریبون نظام است و مردم مهمترین رکن این نظام هستند، بنابراین مطالبه گری حقوق مردم جزء لاینفک تریبون نماز جمعه است. از اعضای ستاد نماز جمعه، مؤذنین، مکبّرین، قاریان و همه کسانی که در برپایی نماز جمعه در این یک سال گذشته تلاش و کوشش داشته اند تقدیر و تشکر ویژه می نمایم.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: سه شنبه ۲۶ مرداد آغاز بازگشت افتخار آفرین اولین گروه آزادگان ۸ سال دفاع مقدس به میهن اسلامی در سال ۱۳۶۹ است که بعد از سال ها اسارت در زندان ها و اسارت گاه های مخوف رژیم بعث عراق، سرافرازانه قدم به خاک پاک میهن خود گذاشتند. این روز را خدمت همه آزادگان جانبازان و خانواده شهدا و ایثارگران تبریک عرض می کنم.

وی گفت: پنجشنبه ۲۸ مرداد سال روز کودتای آمریکا برای بازگرداندن شاه فراری در سال ۱۳۳۲ است. حادثه ی ۲۸ مرداد ثمره خوش بینی نسبت به آمریکاست. هر ملتی که به آمریکا اعتماد کرد یا خوش بین بود ضرر و زیان آن را دیده است.آمریکا حتی هم پیمانان خود را به عنوان ابزاری برای منافع خود می خواهد، برجام غیر قابل اعتماد بودن آمریکا را برای همگان واضح کرد هر اندازه که ما کوتاه بیاییم آمریکا از توهم کدخدایی و استعمار گری کوتاه نمی آید ولو با لبخند و ظاهری فریبنده سند امضا کند.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: در هفته گذشته تعدادی از گروهک تروریستی تکفیری موسوم به توحید و جهاد که دستشان به خون تعدادی از هم وطنانمان آلوده بود، با تلاش و همت شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان دستگیر و به سزای اعمالشان رسیدند. اسلام دین رحمت و رأفت است و ترور و قتل عام در آیین مقدس اسلام هیچ جایگاهی ندارد و بر اساس مبانی دین، کسانی که سلاح به دست می گیرند و باعث رعب و وحشت مردم می شوند مفسد فی الارض هستند و همه ی مذاهب اسلامی اتفاق نظر دارند که اسلام سخت ترین مجازاتها را برای مفسدین فی الارض در نظر گرفته تا امنیت و آرامش و جان مردم را تحت الشعاع قرار ندهد.

وی افزود: تروریست تروریست است حتی اگر مقدس ترین کلمات و نام ها رابرای خودشان انتخاب کنند. این گروه تروریستی که پرورش یافته ی کشورهای غربی است و با شهید کردن تعداد زیادی از هم وطنان شیعه و سنی هدفشان ایجاد تفرقه و اختلاف بین شیعه و سنی و برهم زدن امنیت بی بدیل کشور ماست و اعدام آنها خواسته ی همه ی مردم بود و الحمدالله علمای هوشیار شیعه و سنی از این موضوع حمایت کردند، اما کسی که که دایه ی مهربان تر از مادر شده و ابراز نگرانی کرده، آمریکاست. اینکه آمریکا از اعدام این افراد که اجیر شده ی خودش بودند چیز عجیبی نیست، اما آنچه تاسف بار و ناراحت کننده است حمایت بعضی از چهره های منافق سیاسی از تروریست هاست که به اسم صدای اهل سنت، صدای آمریکا و اسرائیل را از مقدس ترین تریبونها فریاد می زنند اینها باید هرچه زودتر و صریح موضع خود را با مردم و نظام مشخص کنند.

وی گفت: انتظار همه ی مردم و علمای شیعه و سنی این است که این افراد خاطی را از بدنه مردم جدا بدانند و دستگاههای امنیتی و نظارتی تذکرات لازم را بدهند.

حجت الاسلام اشرفیان در پایان خطبه دوم گفت: خشک شدن تالاب هامون باعث شده هزاران قطعه ماهی تلف شوند و زندگی موجودات زیادی را به خطر انداخته و یک فاجعه زیست محیطی به وجود می آورد.

وی افزود: از طرفی ادامه وزش بادهای موسمی را در منطقه داریم که بحران منطقه را شدیدتر می کند و زندگی مردم را بیشتر تحت الشعاع قرار می دهد.

وی در ادامه گفت: ظاهرا از لایحه منطقه آزاد هم خبری نیست و در کمیسیون ها این قدر باید بچرخد تا عمر این دولت تمام شود. در این بین تکلیف وضع معیشت مردم چه می شود؟!

وی گفت: مسئولان هم در برهه ای خاص قول هایی می دهند اما در مقام عمل میدان را خالی می بینیم. تالاب خشکید، ماهی ها مردند، صیادان خانه نشین شدند!!!

محیط زیست و اداره آب چکار می کنند؟!

وی گفت: حداقل همین سهم ورودی آب تالاب را که مقرر شده، در فواصل مختلف رها سازی شود، اگر کاهش یا قطع ورودی آب عامل مرگ ماهی هاست، قطعا اداره آب و محیط زیست باید پاسخگو باشند. تالاب خشکید مسئولین امید مردم را خشک نکنند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=35460

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. دشت ما ،گرگ اگر داشت ، نمی نالیدیم
    نیمی از گله ما را سگ چوپان خورده است!!؟