شاهکار دختران دو قلوی بلوچ در کنکور سراسری

  • کد خبر : 35457
  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶
شاهکار دختران دو قلوی بلوچ در کنکور سراسری

عاطفه و فاطمه بامری نژاد دوقلوهای بلوچ موفق به کسب رتبه های ۳۷ و ۸۸ گروه علوم تجربی در آزمون سراسری ۹۵ شده اند. به گزارش گندم خبر به نقل از دلگان پرس؛ عاطفه و فاطمه بامری نژاد دو قلوهای بلوچ موفق به کسب رتبه های ۳۷ و ۸۸ گروه علوم  تجربی در آزمون سراسری ۹۵ […]

عاطفه و فاطمه بامری نژاد دوقلوهای بلوچ موفق به کسب رتبه های ۳۷ و ۸۸ گروه علوم تجربی در آزمون سراسری ۹۵ شده اند.

به گزارش گندم خبر به نقل از دلگان پرس؛ عاطفه و فاطمه بامری نژاد دو قلوهای بلوچ موفق به کسب رتبه های ۳۷ و ۸۸ گروه علوم  تجربی در آزمون سراسری ۹۵ را کسب کرده اند. همچنین این ۲ خواهر رتبه ۵ کشوری در مسابقات قرانی شده اند.

این دوقلوهای بلوچ که ساکن روستای حیدآباد ذهکلوت (جازموریان) از توابع شهرستان رودبارجنوب می باشند، دوران تحصیلی را دردبیرستان تیزهوشان جیرفت گذرانده اند.

 

این دوقلوهای بلوچ با بیان اینکه کسب رتبه برتر در کنکور سراسری برایشان غیر منتظره بوده اظهار کردند: خداوند را شاکر هستیم که با آوردن این رتبه توانستیم دل مردم شهر و روستای خودمان را شاد کنیم.

این دوقلوها معتقدند محرومیت نمی تواند مانع پیشرفت انسان شود، عاطفه بامری نژاد که رتبه ۳۳ را کسب کرده است می گوید: نباید اجازه داد محرومیت جلوی پیشرفت را بگیرد باید روحیه ی پیشرفت و اعتماد بنفس را افزایش داد و تلاش کرد و نتیجه ان را به لطف الهی خواهیم دید.

وی با بیان اینکه موفقیت با تلاش و کوشش و توکل به خداوند متعال حاصل می شود تصریح کرد: کسی که تلاش نمی کند هیچ شانسی برای موفقیت ندارد و من موفقیتم را مدیون تلاش های خود، توکل به خدواند متعال و خانواده ام میدانم که به این نتیجه شیرین رسیدم.

این دختر بلوچ با بیان اینکه داشتن پایه ای قوی برای رسیدن به هدف الزامی است اضافه کرد: ما دوران راهنمایی را در مدرسه نمونه دولتی بعثت و دو سال اول دبیرستان را در تیزهوشان کهنوج گذراندیم.

عاطفه با اشاره به اینکه نقش معلمان و دبیران خوبی در پیشرفت ما موثر بوده است بیان کرد: همکاری و تلاش این ادامه دهندگان راه انبیا موجب شد تا پایه درسی ما در دوران دبیرستان قوی شود.

این دختر بلوچ در ادامه می گوید: به طور کلی مدرسه اولویت اول ما بود و از فرصت حضور دبیران خوب در مدرسه بهره گرفتیم و برای هرماه برنامه درسی را به اتفاق خواهرم طرح ریزی می کردیم و برنامه را به طور کامل اجرا می کردیم.

وی با بیان اینکه اکنون مورد لطف بزرگ خداوند شده ام گفت: دوست دارم در رشته پزشکی  و در یکی از دانشگاه های معتبر کشور درس بخوانم.

فاطمه قل دیگر عاطفه با بیان اینکه لطف خدا و تلاش آنها باعث کسب این رتبه در کنکور سراسری شده است اظهار کرد: به محرومیت هایی که این مناطق دارند فکر نمی کردیم و فقط به پیشرفت تحصیلی وموفقیت های آینده خودمان فکر می کردیم.

وی افزود: من با خواهرم عاطفه در سال گذشته در مسابقات قرآنی کشوری مقام پنجم را کسب کرده ایم.

این دختر بلوچ با اشاره به اینکه بدون شک اگر حمایت های خانواده و به خصوص پدر و مادرمان نبود صریح کرد: شاید هرگز این موفقیت را کسب نمی کردیم آنها در جای جای زندگی حامی و پشتیبان ما بوده اند.

فاطمه اضافه کرد: با توجه به اینکه رتبه هایی که کسب کرده ایم نزدیک به هم است، من و خواهر دو قلوی درصدد هستیم در یک دانشگاه مشغول به تحصیل شویم.

بامری نژاد بابیان اینکه از تمامی افرادی که با حمایت های بی دریغ خود زمینه پیشرفت دانش آموزان مناطق محروم کشور می شوند تشکر می کنیم خاطر نشان کرد: در واقع آنها با حمایت های بی دریغ خود باعث موفقیت من و امثال من شده اند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=35457

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. خوش باشید پزشکی تهران آن شماست