با وجود نامیدن سال ۹۶ به سال رونق گردشگری از طرف دولت ،شاهد تغییر اماکن و ابنیه تاریخی و باستانی نیستیم

  • کد خبر : 41798
  • ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۲
با وجود نامیدن سال ۹۶ به سال رونق گردشگری از طرف دولت ،شاهد تغییر اماکن و ابنیه تاریخی و باستانی نیستیم

گــنـــدم خــبـــر : خطبه های نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه شهر دارالمومنین بنجار به امامت امام جمعه معزز شهر بنجار حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.   حجت الاسلام و المسلمین پارسا در خطبه اول در ادامه مباحث هفته های گذشته محورهای مباحث اخلاق اسلامی در جامعه را با […]

گــنـــدم خــبـــر : خطبه های نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه شهر دارالمومنین بنجار به امامت امام جمعه معزز شهر بنجار حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین پارسا در خطبه اول در ادامه مباحث هفته های گذشته محورهای مباحث اخلاق اسلامی در جامعه را با بیان داستانهای عبرت انگیز جذاب از گذشتگان را تشریح کرد و گفت: ۱_ ضرورت اصلاح ذات البین و صلح و آشتی در جامعه و پرهیز از سخن چینی ۲_ غافل نشدن از یاد خدا و به تبعیت آن کمتر شدن گناه و معصیت در جامعه ۳_ رواج حسن ظن و خوش گمانی در جامعه و دوری از سوء ظن.

 

 

امام جمعه شهر بنجار در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی، به ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: حکومت اسلامی براساس قانون شرع و اسلام و اری گفتن مردم به نظام اسلامی شکل گرفت و بعد از ۳۸ سال از سپری شدن انقلاب اسلامی در موضوعات مختلف زیر بنایی مثل اب و برق و تلفن و راه و…. پیشرفتهای زیادی داشته که قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و علی رغم تمام تلاشها متاسفانه در بعضی از مناطق آثار محرومیت مثل سیستان و بلوچستان نمایان هست.

 

 

وی اظهار داشت: با وجود نامیدن سال ۹۶ به سال رونق گردشگری از طرف دولت ،شاهد تغییر و تحول خاصی در اماکن و ابنیه تاریخی و اثار باستانی نیستیم و اماکنی مثل شهر سوخته با قدمت ۵۰۰۰ هزار ساله و دهانه غلامان و میل نادر ،اتشکده کرکوی ،کوه خواجه و قلعه رستم و اماکن تاریخی و باستانی شهر بنجار و بخش مرکزی در جای دیگری از کشور وجود داشت بیشترین جذب گردشگر و توریست و درآمد را داشت.

 

 

پارسا گفت: مسئولین محترم نسبت به ایجاد زیر ساخت ها و مهیا شدن فضای مناسب در اماکن تاریخی و باستانی همت بیشتری بورزند و نگاه عادلانه به همه مناطق و شهرستانها داشته باشند.

 

 

خطیب نماز جمعه بنجار در پایان به اهمیت وجود آرامش در جامعه از لحاظ اجتماعی و سیاسی اشاره کرد و گفت؛ که مردم ما همیشه به ارامش روحی و روانی نیاز دارند خصوصا ایام خاص مثل انتخابات که از نامزدها و کاندیداها محترم داوطلب درخواست کرد از بداخلاقی انتخاباتی و تخریب همدیگر دوری کنند و رابطه صمیمی و دوستی را با هم بیشتر کنند و در ایام تبلیغات از شعارهایی که نمیتوانند به ان عمل کنند پرهیز کنند و در مورد مدیریت امور شهری و روستایی مطالعه کنند تا مردم هم بتوانند انتخابی اصلح داشته باشند.

 

والسلام علیکم و رحمه الله

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=41798
  • دیدگاه‌ها برای با وجود نامیدن سال ۹۶ به سال رونق گردشگری از طرف دولت ،شاهد تغییر اماکن و ابنیه تاریخی و باستانی نیستیم بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.