کاندیدا هایی که رد صلاحیت میشوند می توانند از فرد و رسانه ای که اقدام به انتشار اسامی آنان قبل از تایید نهایی کرده است شاکی شوند

  • کد خبر : 41793
  • ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۸:۵۵
کاندیدا هایی که رد صلاحیت میشوند می توانند از فرد و رسانه ای که اقدام به انتشار اسامی آنان قبل از تایید نهایی کرده است شاکی شوند

گــنـــدم خــبـــر : کاندیدا هایی که رد صلاحیت میشوند می توانند از فرد و رسانه ای که اقدام به انتشار اسامی آنان قبل از تایید نهایی کرده است شاکی شوند.   میلاد زارعی ،مسئول کمیته آموزش خانه مطبوعات کشور گفت:انتشار عمومی اسامی داوطلبین پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که صلاحیت آن‌ها از […]

گــنـــدم خــبـــر : کاندیدا هایی که رد صلاحیت میشوند می توانند از فرد و رسانه ای که اقدام به انتشار اسامی آنان قبل از تایید نهایی کرده است شاکی شوند.

 

میلاد زارعی ،مسئول کمیته آموزش خانه مطبوعات کشور گفت:انتشار عمومی اسامی داوطلبین پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که صلاحیت آن‌ها از سوی هیئت نظارت مشخص نشده است توسط برخی سایت‌ها و فعالان فضای مجازی مغایر با مفاد صریح قانون « لزوم رسیدگی دقیق به شکایات داوطلبین رد صلاحیت شده» در انتخابات مختلف مصوب ۲۲ آبان ماه ۱۳۸۷ مجمع تشخیص نظام است.

 

 

وی افزود: اسامی داوطلبان در شرایطی توسط برخی رسانه ها و علی الخصوص مدیران برخی کانال ها و گروه های شبکه های مجازی اعلام‌شده است که بر اساس تبصره ۳ ماده ۵۲ قانون انتخابات هیات نظارت در مهلت مقرر خود به شکایات رد صلاحیت شدگان رسیدگی و  اعلام نظر می کند.

 

 

 عضو هیات مدیره خانه مطبوعات استان تهران خاطر نشان کرد: لذا اعلام اسامی داوطلبین پیش از اظهارنظر نهائی هیئت‌های نظارت  علاوه بر اینکه غیرقانونی است تبعات منفی ناشی از آن برای داوطلبین به‌خصوص رد صلاحیت شدگان محرز است.

 

 

زارعی در پایان تأکید کرد: توصیه‌ی ما به همکاران عزیزمان در  نشریات، مطبوعات و سایت‌های خبری و همچنین فعالان فضای مجازی این است که اقدام خارج از قانون نداشته باشند و با توجه به نیاز کشور به همدلی و نقش رسانه‌ها در محقق ساختن این مهم و تشویق مردم به حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی در مسیر قانون است.

 

 

باتوجه به انجام عملی خلاف قانون گویا هیچ گونه تذکر و پیگیری به افراد منتشر کننده لیست اسامی از سوی مسئولان امر صورت نگرفته است که همچنان افراد درحال انتشار لیست باقی شهر ها می باشند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=41793

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. این حق مردمه که بدونن چه کسانی کاندید شدن.

  2. سلام
    این موضوع در قانون جرم انگاری نشده است