سرگردانی مردم از کمبود امکانات در فضاهای تاریخی/جاده مناسب اولین بستر برای حضور مردم در اماکن تاریخی

  • کد خبر : 41801
  • ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۲:۰۲
سرگردانی مردم از کمبود امکانات در فضاهای تاریخی/جاده مناسب اولین بستر برای حضور مردم در اماکن تاریخی

گــنـــدم خــبـــر : نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان امام جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد.   حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت: شنبه۱۲ فروردین ۳ رجب شهادت حضرت امام النقی الهادی (ع) و روز جمهوری اسلامی ایران ، انقلاب اسلامی که با نثار خون بهترین فرزندان ایران رشد کرده بود […]

گــنـــدم خــبـــر : نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان امام جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت: شنبه۱۲ فروردین ۳ رجب شهادت حضرت امام النقی الهادی (ع) و روز جمهوری اسلامی ایران ، انقلاب اسلامی که با نثار خون بهترین فرزندان ایران رشد کرده بود سرانجام در ۲۲ بهمن ۵۷ به بار نشست و با پییروزی انقلاب اسلامی زممینه مهمترین همه پرسی تاریخ ایران زمین جهت تعیین نوع حکومت در ایران فراهم شد.

 

 

وی گفت: در روز پر برکت۱۲ فروردین روز مبارکی است روز احیای اسلام است ، روز تولد نظام اسلامی است که امید در دل همه محرومان و مستضعفان جهان بر گرداند ، نظامی که از دل مردم برخاست و در نظام جمهوری اسلامی به رای و نظر یک یک مردم احترام  گذاشته و شور وحاکمان بر خاسته از میان مردم در جهت تحقق آرمان های اسلامی کوشش می کنند .

 

 

وی اظهار داشت: بنیان گذار عظیم الشأن جمهوری اسلامی ایران ، روز ۱۲ فروردین را از بزرگ ترین عید های ملت ایران بر شمردند زیرا عزت و عظمت و کرامت انسانی به این مردم و ملت بر گشت و بعداز پیروزی انقلاب اسلامی تعیین حکومت به رای مردم گذاشته شدو بزرگترین رفراندوم سیاسی به اجرا گذاشته شد خیلی ها تلاش کردند  واژه اسلامی را از جموری اسلامی  حذف کنند که با هوشیاری امام و مردم جلوی این توطئه گرفته شد ، این انقلاب ثمره خون هزاران شهید  والا مقام و عنلیت امام زمان (عج) به این ملت است وحفظ نظام اسلامی یک واجب عینی است که به تعبیر امام راحل اهمیتش از نماز بیشتر است برای اینکه حفظ این نظام اسلامی ، حفظ اسلام است و نماز فرع است بر همه ما تکلیف است حفاظت و حراست از اصول و مبانی نظام اسلامی حفظ و تداوم انقلاب میسر نمی شود مگر با زنده نگه داشتن اندیشه سیاسی و دین حضرت امام و تبعیت محض از ولایت فقیه ، ساده زیستی مسئولان و خودباوری و اعتماد به نفس در همه زمینه هاو حرکت به سوی اقتصاد در واقع محور پایدار با رونق تولید و اشتغال .

 

 

امام جمعه شهرعلی اکبر گفت؛ امروز به برکت حاکمیت نظام اسلامی این کشور پایدار ترین امنیت را در عرصه جهانی داراست و به همت جوانان انقلابی روز به روز با سرعت عملی چشمگیر خود همه قله های سعادت و پیروزی را فتح می کند و این امنیت بی نظیر حاصل رشادت های نیروهای کارآمد نظامی و محاسبات دقیق و شفاف نظام اسلامی است و مردم ما مهمترین نقش را در این امنیت دارند و لذا اگر شما می بینید گروه وحشی تروریستی داعش که نفس های آخر خودش را می زند ایران مقتدر اسلامی را تهدید می کند و سعی می کند تعدد اقوام و مذاهب را که یک فرصت و افتخار ملی است را بهانه ای برای اختلاف قرار بدهد بدلیل اینکه هر کجا پا گذاشت برای آتش و قتل عام سایه نفوذ قدرت معنوی و نظامی ایران اسلامی را مشاهده کرد که بال رحمتش را برای ملل مستضعف جهان باز کرد ، و لذا وقتی شکست و غرق شدن خودشان را قطعی می دانندسعی میکند با پناه بردن به هر علف هرزی خودشان را نجات بدهند و لذا همه ملت باید هوشیار باشند و بدانند همانطور که رمز پیروزی این انقلاب وحدت و یکپارچگی ملت بود رمز بقاء نظام هم همان کلمه است و این نظام تنها نظامی است که این همه به حقوق اقلیت ها احترام میگذارد و در همه عرصه های مهم نظام حق دخالت و تعیین سرنوشت را به آنها می دهد و جا دارد تشکر کنیم از پاسخ قاطعانه و به موقع علمای اهل سنت استان که مثل همیشه هوشیاری و دشمن شناسی خود را خوب به نمایش گذاشتند و جواب یاوه گویی های کافران داعش را دادند ، این نظام متعلق به همه ملت ایران است.

 

 

وی افزود؛ کرد و لر و فارس و بلوچ ندارد شیعه و سنی ندارد و همه باید خود را مدیون این نظام و نعمت های این نظام بدانند و دشمن شناس باشند چرا که امروز ام القری واقعی کشوهای اسلامی ، جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

وی گفت: ثانیا به این کوردلان سیه دل می گویم /ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست/عرض خود میدری و زحمت ما میداری/ هنوز ایران اسلامی را نشناختید اینجا افغانستان نیست اینجا عراق نیست یا بحرین نیست اینجا ایران است کشوری که همه مردم آن با خیالی آسوده و با اعتقاد زیر پرچم ولایی ولی فقیه درامن ترین جزیره بهترین امنیت را تجربه می کنند کشوری که همه قدرت های استکباری را به زانو و پای میز مذاکره کشاند ، کشوری که یک کلام رهبری عظیم الشأن آن تمام محاسبات چند ساله دشمن را نقش بر آب می کند ، کشوری که منتظر امر جهاد نائب بر حقامام زمان هستند ، مردمی که بر سر شهادت رقابت میکنند و این را در هشت سال دفاع مقدسشان ثابت کردند  کشوری که هر جا نام اسلام در خطر باشد با سربند یا زهرا حرکت کردند و نپرسیدند آنها شیعه هستند یا سنی و ما پوزه دشمن را به خاک نمالیدند برنگشتند .

 

 

خطیب نماز جمعه شهرعلی اکبر گفت؛ یکشنبه ۱۳ فروردین روز طبیعت که روز پایانی جشنهای نوروزی است و مردو بنا بر سنت فرهنگی از خانه بیرون می آیند و به دامان طبیعت می روند تا از نعمت خدادادی طبیعت زیبا و آب و هوای خوب ان بهره مند شوند ، اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که این بیرون رفتن از خانه هیچ ارتباطی با مسائل دینی و اعتقادی ندارند و دین مبین اسلام با خرافه و اعتقاد به نحسی روز سیزده نوروز مخالف است و این یک سنت فرهنگی بوده و نکته بعدی اینکه وقتی به دامان طبیعت می رویم سعی کنیم امانتدار نعمت های الهی باشیم فرهنگ احترام به طبیعت را به کوردلانمان یاد بدهیم . این محیط زیست و طبیعت یک نعمتی است که باید از آن درست استفاده کنیم تا آیندگان و فرزندانمان هماز آن بهره مند شوند.

 

 

وی افزود: درختان ریه های تنفسی زمین هستند و بدون آنها حیات روی زمین رو به نابودی می رود . سعی کنیم درختی را قطع نکنیم .زباله ای در محیط زیست خود مان بر جا نگذاریم . سعی کنیم فرهنگ درختکاری حفظ و نگه داری از فضضای سبز موجود در اطراف خودمان گسترش بدهیم .

 

 

وی گفت: از همه مسئولین که زحمت کشیده اند فضای هایی تفریحی به مثل چاه نیمه ، کوه خواجه ، بقاع متبرکه و دیگر فضاها را برای مردم آماده کردند تقدیر و تشکر می کنیم اما این فضا ها کافی نیست مردم ما نیاز به فضا های تفریحی سالم و با نشاط و با امکانات مناسب دارند.

 

 

اشرفیان گفت؛ ازدحام جمعیت در فضاهای تاریخی و گردشگری و کمبود امکانات باعث سرگردانی مردم و گاها ناراحتی هایی می شود.

 

 

وی گفت: یکی از بهترین فضاهایی که الحمدالله بیشترین بازدید کننده را دارد منطقه کوه خواجه است که از عجایب طبیعت استقرار این کوه در دل تالاب است و جاذبه زیادی برای مردم ایجاد کرده اما زیر ساخت هایی لازم دارد که بای همه نهاد ها و ادارات مربوطه دست به دست همدیگر بدهند و شرایط رابرای ورود و پذیرایی از مهمان ها و مسافران آماده کنند.

 

 

وی افزود؛ جاده مناسب اولین بستر برای حضور مردم در این اماکن است، اما متأسفانه نه جاده زابل به کوه خواجه و نه جاده بالای کوه به هیچ وجه مناسب نیست .جاده ایی که بسیار خطر آفرین است زندگی مردم را به خطر می اندازد . سال گذشته چندین خانواده را داغدار کرد امسال هم شروع سال با تصادفات در این محور رقم خورد. جاده ایی که بیش از ۳۰ سال از عمر آن میگذرد و کم عرض و فاقد علائم هشداری است و سال گذشته هم به مسئولان امر از همین تریبونبیان شده اما اقدامی از سوی ادارات و حمل نقل جاده ای صورت نگرفت این جاده بسیار خطر ناک است  و لذا امید واریم عزیزان اما در اداره راهداری و حمل نقل جاده ایی امسال با عنایت بیشتری به این موضوع رسیدگی کنند قبل از آنکه اتفاق ناگواری بیفتد .

 

 

وی گفت: ایجاد کمربند سبز و اتصال جاده منتهی به کوه خواجه به سفید آبه و ایجاد پارک هایی کوهستانی می تواند عاملی مهم در رشد توسعه و رونق گردشگری در منطقه شود .

 

 

امام جمعه شهرعلی اکبر گفت: در هفته گذشته مجددا شاهد وضع تحریم جدید موشکی دولت مستکبر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بودیم امروز نه نتها برای آحاد ملت ها بلکه برای همه آزاد اندیشان و ملت های دنیا ثابت شده است که هیچ دولتی بد عهد تر و خائن تر از آمریکا نیست ما مذاکره کردیم اگرچه به هیچ وجه به آمریکا خوش بین نبودیم و اعتماد نداشتیم اما مذاکره کردیم تا هم دنیا بدانند  و همساده اندیشان خوش بین داخلی بدانند ما اهل منطق و اهل مذاکره هستیم اما نه با هر کس نه با هر سیاست ، ما اتمام حجت کردیم تا همه بدانند ایران اسلامی چنگ طلب نیست . صلح طلب است اما این آمریکا بود که مدام نقض عهد کرد و به بهانه های واهی مردم و کشور ما را تهدید و تحریم کرد . هر دفعه که مسئولان ما به انها اعتراض کردند که شما نقض عهد کردید و تخلف کردید جوابی نداشتند و با لبخند و توجیه سعی کردند قضیه را تمام کنند اما اگر تا حالا ما نقض عهد نکردیم دستور قرآن است که می فرماید : اوفوا بالعهد  اما اگر انها نقض کردند همان قرآن می فرماید : اگر آن طرف مقابل خیانت کرد  نقض عهد کرد آن معاهده را پرتاب کن طرف خودش .

وی افزود؛ لذا هیئت نظارت بر برجام بایستی قاطعانه ورود  کنند و جواب عهد شکنی های امریکا را بدهد و طبق بند ۳ مصوبه مجلس هرگونه تحریم ، نقض برجام بوده و باید مقابل به مثل کرد .

 

 

وی ادامه داد: امروز که برجام به فرجام نرسید و دشمنی آمریکا بر همه آزاد اندیشان ثابت شده بهترین تودهنی به امریکا خدمت به مردم و رونق تولید و اشتغال در کشور است ، هدف عمده آمریکا از این فشار های تحریمی این است که در جنگ اقتصادی مردم را در برابر نظام و مسئولین قرار دهد . اما مسئولین عزیز با گسترش فضا و اشتغالزایی و احیاء کارخانه جات و واحد های تولیدی توطئه دشمن را خنثی کند و ثابت کنند که ما می توانیم در این جنگ ناجوانمردانه هم با اعتقاد به اقتصاد مقاومتی ، مقاومت کنیم و خود کفاء باشیم.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=41801
  • دیدگاه‌ها برای سرگردانی مردم از کمبود امکانات در فضاهای تاریخی/جاده مناسب اولین بستر برای حضور مردم در اماکن تاریخی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.