بسته حمایت از صادرات گامی بلند در توسعه صادرات غیر نفتی و رسیدن به صادرات یک میلیاردی

  • کد خبر : 34465
  • ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۳۲
بسته حمایت از صادرات گامی بلند در توسعه صادرات غیر نفتی و رسیدن به صادرات یک میلیاردی

گندم پرس: بسته حمایت از توسعه صادرات غیر نفتی در چارچوب برنامه ملی پیشبرد برون گرایی اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف توسعه صادرات غیر نفتی می باشدبسته حمایت از صادرات گامی بلند در توسعه صادرات غیر نفتی و رسیدن به صادرات یک میلیاردی به گزارش گندم پرس به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن […]

گندم پرسبسته حمایت از توسعه صادرات غیر نفتی در چارچوب برنامه ملی پیشبرد برون گرایی اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف توسعه صادرات غیر نفتی می باشد
بسته حمایت از صادرات گامی بلند در توسعه صادرات غیر نفتی و رسیدن به صادرات یک میلیاردی

به گزارش گندم پرس به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان : نادر میرشکار رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در جمع صاحبان واحدهای تولیدی صادراتی گفت : در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از صادرات غیر نفتی برنامه حمایتی ، صیانتی و تشویقی توسعه صادرات غیر نفتی کشور جهت اجرا به سازمان توسعه تجارت ایران ابلاغ شده است .

وی افزود : منابع پیش بینی شده شامل منابع صندوق توسعه ملی ، منابع بانکی و منابع بودجه ای می باشد .

میرشکار بیان داشت : حضور در نمایشگاه های بین المللی معتبر خارج از کشور ، کمک به برقراری خطوط منظم ریلی ، دریایی و هوایی ، سود تسهیلات بانکی به صادرکنندگان کالا و خدمات و همچنین سرمایه گذاری برای تامین زیر ساختهای صادراتی از قبیل سردخانه ، سایت نمایشگاهی ، پرداخت بخشی از هزینه های اجاره دفاتر و انبار شرکتهای صادراتی در خارج از کشور ، پرداخت بخشی از هزینه های ثبت نشان تجاری ایران در بازارهای هدف ، کمک به تبلیغات ، بازاریابی ، اطلاع رسانی آموزشی و فرهنگ سازی در حوزه صادرات و پرداخت بخشی از هزینه های صدور ضمانت نامه ها و بیمه نامه های صادراتی از جمله مشوقهای صادراتی است که در نظر شده است .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در ادامه افزود : مشوقهای صادراتی به آن دسته از صادرکنندگانی اختصاص خواهد یافت که موفق به افزایش صادرات خود در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ شده اند و یا برای اولین بار اقدام به صادرات نموده اند متناسب با میزان افزایش صادرات خود از ۵/۰ تا ۳ درصد جایزه صادراتی دریافت خواهند نمود .

نادر میرشکار خاطرنشان کرد : کف ارزش صادرات سال ۹۵ جهت برخورداری از جوایز صادراتی کالا یک میلیون دلار می باشد و شرکت های بزرگ صادراتی که ارزش صادرات آنها در سال ۹۵ بیش از ۲۰ میلیون دلار باشد جایزه صادراتی آنها به ۵/۱ برابر افزایش می یابد .

وی در ادامه تصریح کرد : میزان صادرات استان در سال گذشته بیش از ۴۴۰ میلیون دلار بوده که بالغ بر ۱۲۷ میلیون دلار آن کالاهای صنعتی واحدهای تولیدی استان می باشد و هدف ما امسال با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود و بر اساس مشوقهای صادراتی که تعیین شده رشد چشمگیر صادراتی با اولویت واحدهای تولیدی استان است .

میرشکار گفت : در زمینه افزایش صادرات تمامی بخشها از جمله صنعتی و معدنی ، کشاورزی ، صنایع دستی ، خدمات فنی و مهندسی و … با استفاده از تمام ظرفیت های موجود تلاش کنند و با ایجاد بازارهای جدید صادراتی ، پتانسیل های موجود مرز مشترک با کشورهای همسایه در تحقق افزایش تولید صادراتگرا گام بردارند .

وی در ادامه اظهار داشت : با توجه به اینکه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی از سوی استاندار محترم هدف صادراتی یک میلیارد دلار برای سال ۹۵ تعریف شده است ، رسیدن به این مهم دور از دسترس نیست و بخش خصوصی باید بازاریابی نماید ، بازار جدید ایجاد و بازارهای قبلی را حفظ کنداز طریق تولید محصولات کیفی با بسته بندی های مناسب و … و دولت نیز در ین زمینه همکاری لازم را صورت می دهد .

در این جلسه صاحبان واحدهای تولیدی صادرات گرا استان در زمینه ی افزایش تولید ، بازارهای جدید و توان افزایش صادرات محصولات تولیدی مباحثی مطرح نمودند و به بیان مشکلات از جمله بالا بودن هزینه های حمل و نقل ، امکانات خدمات بندری ، مشکل مربوط به خدمات حمل و نقل بندری ، افزایش تعرفه ها از سوی کشورهای همسایه و مشکل حمل و نقل ریلی و کمبود واگن پرداختند .

عبدالحکیم ریگی میرجاوه رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی زاهدان نیز در این جلسه عنوان کرد : بانک های اروپایی هم اکنون LC یورو باز می کنند و افرادی که در برخی از کشورهای آفریقایی فعالیت صادراتی دارند می توانند از این طریق اقدام نمایند .

وی در خصوص خرما و شیلات گفت : در این زمینه نیز هر واحد تولیدی صادراتی که تمایل به شرکت در نمابشگاه مواد غذایی روسیه داشته باشد بخشی از هزینه های آن پرداخت خواهد شد .

ریگی میرجاوه ایجاد خوشه های صادراتی خرما ، شیلات ، فرش دستباف را جزء عواملی دانست که می تواند به توسعه صادرات غیر نفتی کمک شایانی نماید .

وی در پایان ضمن گلایه از دیپلماسی های تجاری خاطرنشان کرد : متاسفانه برخی رایزنان بازرگانی ما اصلا فعال نیستند و یک بنددر اقتصاد مقاومتی داریم که همه باید از هدف های صادراتی حمایت نمایند .

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34465
  • دیدگاه‌ها برای بسته حمایت از صادرات گامی بلند در توسعه صادرات غیر نفتی و رسیدن به صادرات یک میلیاردی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.