پیوستن دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به جمع دانشگاه ها و موسسات علوم پزشکی برتر کشور

  • کد خبر : 39545
  • ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۳
پیوستن دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به جمع دانشگاه ها و موسسات علوم پزشکی برتر کشور

 براساس نتایج رتبه بندی جهانی(Essential Science Indicators)ESI،  برای اولین بار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به جمع ۱۲ دانشگاه و موسسه علوم پزشکی برتر کشور در زمینه پژوهش و تولید علم پیوست.       به گزارش گـــنـدم خـبـــر  به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ دکتر هوشنگ رفیق دوست معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه […]

 براساس نتایج رتبه بندی جهانی(Essential Science Indicators)ESI،  برای اولین بار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به جمع ۱۲ دانشگاه و موسسه علوم پزشکی برتر کشور در زمینه پژوهش و تولید علم پیوست.

 

 

 

به گزارش گـــنـدم خـبـــر  به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ دکتر هوشنگ رفیق دوست معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این خبر گفت: مبنای این رتبه بندی گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استنادات در پایگاه جهانی ISI Web of Sciences در فاصله ده سال و ۸ ماه (از ژانویه ۲۰۰۶ تا پایان آگوست ۲۰۱۶۶) است.

 

 

 

وی با بیان اینکه این دانشگاه از لحاظ متوسط تعداد استناد به ازای هر مقاله رتبه هفتم کشوری را در بین ۱۲ دانشگاه برتر کسب کرده است، اذعان داشت: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از این لحاظ بعد از دانشگاه های تیپ یک همچون علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی قرار گرفته است و جایگاه بالاتری نسبت به  دانشگاه های علوم پزشکی تبریز، شیراز و مشهد دارد.

 

 

 

وی با  ابراز صمیمانه ترین تبریکات به اعضاء هیئت علمی، دانشجویان پرتلاش و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی خصوصا” در حوزه معاونت تحقیقات و فناوری ، این موفقیت چشمگیر را حاصل تلاش پژوهشگران پرتلاش و علم پژوهان پر توان دانشگاه در بهره گیری از دانش برای رفع مشکلات و موانع در عرصه بهداشت و درمان دانست.

 

 

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  ارتقاء زیرساخت های پژوهشی از جمله ساخت و راه اندازی مجتمع مراکز تحقیقاتی، آزمایشگاه جامع تحقیقات، مرکز رشد و همچنین بانک سلولهای بنیادی بند ناف را زمینه ساز موفقیت های بیشتر دانشگاه و محققین در آینده عنوان کرد.

 

 

 

گفتنی است دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی ایران از این دستاورد مهم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به شایستگی یاد کرد.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39545

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. دست مریزاد دکتر رفیقدوست، یکی از شریفترین وپاکترین انسانهایی که میشناسمشون ،