سرباز نیازمند تدبیر مسئولین/ از آتش سوزی جایگاه های سوخت شهرستان سرباز تا بازی با جان مردم در جادهای استان

  • کد خبر : 36770
  • ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۰:۳۹
سرباز نیازمند تدبیر مسئولین/ از آتش سوزی جایگاه های سوخت شهرستان سرباز تا بازی با جان مردم در جادهای استان

پدیده قاچاق و جولان ماشین های سوخت کش در جادهای سیستان و بلوچستان بارها باعث ایجاد آتش سوزی در جایگاه های سوخت شهرستان سرباز و تصادفات مرگبار در استان شده است.       به گزارش گــنــدم خـبــر:  به نقل از پاپایا، یک دستگاه ماشین تویوتا وانت در جایگاه سوخت بخش کلات  شهرستان سرباز در ساعت […]

پدیده قاچاق و جولان ماشین های سوخت کش در جادهای سیستان و بلوچستان بارها باعث ایجاد آتش سوزی در جایگاه های سوخت شهرستان سرباز و تصادفات مرگبار در استان شده است.

 
 
 

به گزارش گــنــدم خـبــر:  به نقل از پاپایا، یک دستگاه ماشین تویوتا وانت در جایگاه سوخت بخش کلات  شهرستان سرباز در ساعت ۲۰ شب گذشته بر اثر حادثه سهوی ناشی از پاسخ دادن به تلفن همراه دچار حریق شد و در آتش سوخت.

 
 
شهرستان مرزی سرباز که به دلیل داشتن مرزهای طولانی با کشور پاکستان به یکی از محل های مورد علاقه قاچاقچیان سوخت استان سیستان و بلوچستان تبدیل شده است به گونه ای که هر سال مردم این شهرستان شاهد وقوع آتش سوزی های مشابه ای هستند و به گفته افراد محلی و شاهدان عینی حضور پر رنگ ماشین های سوخت کش و قاچاقچیان سوخت در جایگاه های سوخت شهرستان سرباز باعث بروز مشکلات بسیاری شده است.
 
 
آتش سوزی جایگاه سوخت پارود در آذرماه ۹۳ و آتش سوزی پمپ بنزین سرباز کلات در بهمن ماه سال گذشته نمونه هایی از حوادثی است که نه تنها سرمایه های ملی را به خاکستر تبدیل کرده بلکه باعث بروز مشکلات جانی بسیاری نیز خواهد شد و باید مسئولان امر برای مقابله با این افرد چاره اندیشی کنند.
 
 

خسارات وارده پس از کارشناسی اعلام می‌شود

در همین رابطه شنبه بلوچ زهی مسئول جایگاه سوخت سرباز کلات در تشریح این حادثه آتش سوزی، گفت: بیش از نیمی از جایگاه سوخت کلات بر اثر بی احتیاطی راننده و نقص فنی یک دستگاه خودروی تویوتا وانت که مشغول سوخت گیری در این جایگاه سوخت بود دچار حریق شد.

 

وی ادامه داد: خوشبختانه با اقدام به موقع آتش نشانان در خاموش کردن آتش از سرایت آتش به مخزن جلوگیری شد واگر آتش به مخزن می رسید خسارت جبران ناپذیری به واحدهای مسکونی اطراف وارد می شد.

 

بلوچ زهی با اشاره به اینکه در این حادثه به کسی آسیب نرسیده است، افزود: دلیل آتش سوزی و میزان خسارات وارده پس از کارشناسی اعلام خواهد شد.

 

باید برای جلوگیری از این حوادث چاره اندیشی شود

بخشدار کلات گفت: دلیل آتش سوزی شامگاه دیشب سهل انگاری راننده وانت تویوتایی در حال سوخت گیری بوده است که صحبت همزمان وی با موبایل و بی احتیاطی موجب آتش گرفتن پمپ بنزین شده است.

فرزاد حسنی به اشاره به اینکه در این حادثه خسارات زیادی به این جایگاه سوخت وارد شده است، تصریح کرد: متاسفانه سال گذشته نیز شاهد وقوع حادثه ای مشابه در این پمپ بنزین بودیم که باید برای جلوگیری از این گونه اتفاقات راهکارهایی ویژه اندیشیده شود.

 

وی همچنین با تقدیر از حضور به موقع ماموران آتش نشانی سرباز کلات، بیان کرد: مامورین آتش نشانی در کوتاه ترین زمان در محل حاضر شده و با استفاده از ۲ دستگاه ماشین آتش نشانی، پس از ۴۵  دقیقه تلاش آتش را مهار کردند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36770
  • دیدگاه‌ها برای سرباز نیازمند تدبیر مسئولین/ از آتش سوزی جایگاه های سوخت شهرستان سرباز تا بازی با جان مردم در جادهای استان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.