انتقاد از شکار بی‌رویه و غیرمجاز پرندگان/ لزوم همکاری مسئولان محلی و برخورد جدی دستگاه قضاست

  • کد خبر : 39403
  • ۰۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶
انتقاد از شکار بی‌رویه و غیرمجاز پرندگان/ لزوم همکاری مسئولان محلی و برخورد جدی دستگاه قضاست

گـــنـدم خـــبـر : عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن انتقاد از شکار بی رویه و غیرمجاز پرندگان، گفت: مقابله با شکار پرندگان مهاجر مستلزم همکاری مسئولان محلی و برخورد قاطع و جدی دستگاه قضا با شکارچیان غیرمجاز است.       احمدعلی کیخا در رابطه با کشتار پرندگان مهاجر در شمال کشور، گفت: متاسفانه افراد با […]

گـــنـدم خـــبـر : عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن انتقاد از شکار بی رویه و غیرمجاز پرندگان، گفت: مقابله با شکار پرندگان مهاجر مستلزم همکاری مسئولان محلی و برخورد قاطع و جدی دستگاه قضا با شکارچیان غیرمجاز است.

 

 

 

احمدعلی کیخا در رابطه با کشتار پرندگان مهاجر در شمال کشور، گفت: متاسفانه افراد با استفاده از روش های بسیار مخرب و وحشتناک مانند تور هوایی و… اقدام به شکار پرندگان مهاجر می کنند که این موضوع دور از شان فرهنگ ایرانی و اسلامی ما است.

 

 

 

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه همچنان شاهد قتل عام پرندگان مهاجر از سوی شکارچیان غیرمجاز هستیم، افزود: هر چند شکار از دیرباز در میان مردم وجود داشته اما به شدت و میزان امروزی نبوده؛  متاسفانه امروزه شاهد شکار بی رویه پرندگان از سوی شکارچیان غیرمجاز با روش های مخرب هستیم به طوری که طرح چنین گزارش هایی در عرصه بین المللی سرافکندگی کشور را موجب خواهد شد.

 

 

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست همواره تلاش های جدی در مقابله با شکار پرندگان مهاجر داشته و در این رابطه جلسات مختلفی را برگزار کرده است، تصریح کرد: مقابله با شکار پرندگان مهاجر لازمه همکاری مسئولان محلی مانند علما، روحانیون، ائمه جمعه، پلیس، فرمانداری ها و حتی خود مردم است.

 

 

 

وی با بیان اینکه علیرغم هشدارهای سازمان های دامپزشکی و حفاظت محیط زیست خبر کشتار پرندگان مهاجر و فروش گوشت آنها در استان های شمالی همچنان به گوش می رسد، افزود: به دلیل آنکه در گذشته برخی افراد محلی در محدوده برخی مناطق از پرندگان مهاجر حفاظت کرده و برای آنها خوراک و دان تهیه می کردند بنابراین پرندگان از روی عادت به چنین مناطقی کوچ و پناه می برند که شکارچیان فرصت را غنیمت شمرده و اقدام به شکار آنها می کنند.

 

 

 

نماینده مردم زابل، زهک وهیرمند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جرائم شکارچیان غیرمجاز در شورای عالی حفاظت محیط زیست به شدت افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: مقابله با شکار پرندگان مهاجر مستلزم فرهنگ سازی مناسب و برخورد قاطع و جدی دستگاه قضا با این افراد است و تشدید جرائم کارایی لازم را در کاهش صید و شکار نخواهد داشت.

 

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه علیرغم هشدارهای سازمان دامپزشکی و همچنین سازمان حفاظت محیط زیست برای خودداری از شکار و صید پرندگان وحشی و مهاجر اما همچنان برخی با بی اعتنایی و بی توجهی به شکار و صید پرندگان وحشی ادامه می دهند که این موضوع افزایش شیوع بیماری آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان را به همراه دارد./خانه ملت

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39403

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. منم شکارچی