پزشکانی که همه چیز دارندولی رفتارغیرحرفه ای آنهاموجب وهن شده!/برخوردقاطع علوم پزشکی باپزشکان زیر میزی بگیر درصورت شکایت کتبی شهروندان

 • کد خبر : 39251
 • ۰۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۴
پزشکانی که همه چیز دارندولی رفتارغیرحرفه ای آنهاموجب وهن شده!/برخوردقاطع علوم پزشکی باپزشکان زیر میزی بگیر درصورت شکایت کتبی شهروندان

گـــنـدم خـــبـر : عباسعلی نورا نماینده ادوار مردم زاهدان و زابل در مجلس شورای اسلامی در مطلبی تٱمل برانگیز پرده از حقیقت زشت زیر میزی توسط برخی پزشکان در منطقه سیستان برداشته و خواستار برخورد قاطع با متخلفان شده است.     بنام دانای دانیان   دو چیز شما را تعریف می کند: بردباری تان، […]

گـــنـدم خـــبـر : عباسعلی نورا نماینده ادوار مردم زاهدان و زابل در مجلس شورای اسلامی در مطلبی تٱمل برانگیز پرده از حقیقت زشت زیر میزی توسط برخی پزشکان در منطقه سیستان برداشته و خواستار برخورد قاطع با متخلفان شده است.

 

 

بنام دانای دانیان

 

دو چیز شما را تعریف می کند:

بردباری تان، وقتی هیچ چیز ندارید و نحوه رفتارتان، وقتی همه چیز دارید.

 

 

پزشکانی که همه چیز دارند ولی رفتار غیر حرفه ای آنها موجب وهن شده…

 

در زندگی، پزشک و طبابت در سلامت انسان از جایگاه ویژه‌ای نزد مردم و مکاتب الهی برخوردار می باشد، طبابت سر آمد همه دانش هاست چون فلسفه سایر علوم بهره‌وریق از مواهب طبیعت است که در پرتو سلامت جسم و جان میسر می باشد بطوریکه دانش بدن همسنگ دانش الهی معرفی شده است.

 

 

درمان کنندگان جسم همانند درمان کننده جان(خدا) مظهر آسمان و حسنای الهی می باشند.

 

 

پزشک قسم یاد می کند که پاسدار سلامت و محرم اسرار بیمار باشد.

 

 

در اهمیت پزشک همین بس که پزشک محرم بیمار محسوب می شود ولی پزشک تا زمانی از جایگاه والای انسانی بر خوردار است که از حدود و ثغور تکالیف مصوب خارج نشود و از طرفی ارزش کار پزشک با مادیات قابل سنجش نمی باشد ارزش کار پزشک بیشتر جنبه معنوی و الهی دارد.

 

 

با این همه پزشک با خروج از حدود به اسفل لسافلین سقوط می کند بخصوص وقتی که چشم و گوش شان را مادیات در بر گیرد.

 

 

ذکر این نکته الزام آور می باشد؛ منفعت طلبی و رفتارهای غیر انسانی برخی از پزشکان نفی خدماتِ دیگر پزشکان شریف جامعه نبوده و بیان این واقعیت ها نباید به عنوان توهین به خیل عظیم پزشکان پاک دست تلقی شود، اما متاسفانه بعلت فراوانی رفتارهای غیر اخلاقی برخی از پزشکان مشاهده می کنیم که این ناهنجاری تبدیل به مسئله ای اجتماعی شده است که وجدان جامعه را بشدت جریحه دار کرده است و بر این اساس آسیب شناسی و پرداختن به ان ضروری بنظر میرسد.

 

 

سوگندنامه بقراط پزشک یونان سده پنجم پیش از میلاد، که دانش ‌آموختگان رشته پزشکی بدان سوگند می خورند که بدان وفادار باشند؛

 

در فرازی از این سوگندنامه با شاهد گرفتن خدا به او قسم یاد می‌شود که نسبت به معلم و استاد نهایت قدردانی و ازخودگذشتگی انجام شود، نهایت تلاش و تخصص در جهت کمک به بیماران و جلوگیری از آسیب آن‌ها به کار گرفته شود.

 

 

به اتا نازی(به مرگی) و سقط جنین هیچ کسی کمک نشود، رازداری پزشکی حفظ گردد، با هیچ بیماری ناعادلانه رفتار نشود، و از هیچ بیماری سوءاستفاده – به ویژه سوءاستفاده جنسی صورت نگیرد.

 

 

شاید این سوال مطرح شود که موضوع چیست؟

 

 

واقعیت این است که اخیرا تماس های متعددی دارم که اعلام می دارند: پزشکانی جهت مداوای بیماران بخصوص سزارین و اعمال جراحی زنان بر خلاف سوگند نامه از بیماران پول زیر میزی دریافت و مطالبه می کنند و بعضا بجای معالجه بیماران در درمانگاه های دولتی، آنان را به بخش های خصوصی و مطب ها ارجاع می دهند.

 

 

این مشکل در زابل و زاهدان بیشتر گزارش گردیده است در همین راستا با روسای دانشگاه های علوم پزشکی تماس گرفتم و مهم را مطرح کردم که با کمال تاسف پذیرفتند که مواردی مطرح می باشد و اظهار نمودند که همه موارد بطور شفاهی عنوان می گردد که قابل پیگرد نمی باشد.

 

 

در همین راستا قول دادند با توجه به سخت گیری وزارت مطبوع اگر شاکی بصورت کتبی مراجعه و اعلام شکایت نماید شک نکنند که پزشکان خاطی نه تنها تحت پیگرد قرار خواهند گرفت بلکه پروانه طبابت آنها نیز باطل خواهد شد.

 

 

اولا؛ این پزشکان کاملا شناخته شده هستند از حراست دانشگاه حداقل انتظار میرود که این افراد را شناسایی و معرفی کنند و اجازه ندهند که به روش خبیث زیر میزی ادامه دهند و جان مردم رو بازیچه رفتار غیر حرفه ای قرار دهند.

 

 

شک نکنید که دریافت مبالغ زیر میزی توسط این دسته از پزشکان ازخوردن گوشت سگ کثیف تر می باشد و از مصادیق حرامخوری است و خلاف بین است که در روز میزان نیز باید جواب پس دهند و چون حق الناس محسوب می شود قابل بخشش خدا نیز قرار نخواهد گرفت.

 

 

باور کنید افرادی به بنده مراجعه کردند که جهت سزارین مایملک زندگی خود را بصورت زیر میزی پرداخت کردند.

 

 

 

ثانیا؛ انتظار دارد که رسانه های اجتماعی و مجازی از کنار این زالو صفتان بسادگی عبور نکنند و نسبت به بر ملا کردن چهره این پزشکانی که با دریافت زیر میزی خون آشامی می کنند و حرمت سایر پزشکان پاکدست و شریف را خدشه دار می کنند بر ملا کنند.

 

 

 

ثالثا؛ از نظام پزشکی بیشتر از همه انتظار دارد که اجازه ندهند حرمت پزشکان و حقوق شهروندی پایمال گردد و لاغیر فلسفه نظام پزشکی در بین عامه مردم از بین خواهد رفت متاسفانه تا کنون هم مورد مقبول جامعه نبوده است.

 

 

 

رابعا؛ از نمایندگان استان که مبارزه با حرامخوران را شعار می دهند انتظار دارد که اگر راست می گویند دست این حرامخوران را قطع کنند و از حقوق شهروندی دفاع کنند چون یکی از وظایف اصلی نمایندگان نظارت بر حسن اجرایی قانون می باشد.

 

 

 

خامسٱ؛ از مردم هم انتظار می رود که بجای گزارش شفاهی کتبا موارد را گزارش کنند خوب بدانند که اگر خود از حقوق خود دفاع نکنند نباید از دیگران انتظار داشته باشند.

 

 

 

سادسٱ؛ از دادستانی محترم نیز تقاضا دارد موضوع را بررسی و در صورت صلاحدید جهت انجام مراحل قانونی اقدام نماید.

 

 

به امید روزی که پزشکان به سوگند خود وفادار باشند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39251

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 7در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۷
 1. چرا اسم نمی برید؟؟؟؟؟ اینجوری ب بقیه بر میخوره و باعث دلسرد شدن میشه مرد باشید اسم ببرید

 2. متاسفانه حراست علوم پزشکی در خواب کامل تشریف دارن

 3. اینهمه توی شهرداری دزدی میشه حقوق کارگرا رو با تاخیر میدن تو ادارات ار ارباب رجوع راه نمیندازن و غیره اینا حلاله

 4. سلام
  زمانی که چند دکتر متخصص توشهر باشه همین میشه
  کی به کی

 5. نظرات و کجا میذارید بخونیم

 6. انشائ الله خانم …متخصص زنان در زابل نیز این مطلب را بخواند

 7. اینکه بگن فلانی زیر میزی میگیره مورد تایید نیست , باید خانواده بیمار کتبا اعلام شکایت کنه .و قطعا از طرف دانشگاه علوم پزشکی و نظام پزشکی رسیدگی خواهد شد . با وجه به طرح تحول نظام سلامت تقریبا چیزی بنام زیر میزی وجود نداره . اگر هم باشه بسیار بسیارنادر خواهد بود.