بی توجهی آموزش و پرورش زابل به اخطاریه جوی/خوش خدمتی رئیس ستاد بحران در تعطیل نکردن مدارس

  • کد خبر : 38359
  • ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰
بی توجهی آموزش و پرورش زابل به اخطاریه جوی/خوش خدمتی رئیس ستاد بحران در تعطیل نکردن مدارس

چهارشنبه هفته قبل بود که اخطاریه جوی شماره ۵ از سوی سازمان هواشناسی سیستان و بلوچستان در خصوص سرما و طوفان در منطقه سیستان، هشدارهای لازم را داده بود و انتشار اخطاریه به منزله آماده باش تمامی دستگاههای اجرایی و روسای ستاد بحران در شهرهای مختلف تحت نفوذ بحران می باشد.     گـــنـدم خـــبـر […]

چهارشنبه هفته قبل بود که اخطاریه جوی شماره ۵ از سوی سازمان هواشناسی سیستان و بلوچستان در خصوص سرما و طوفان در منطقه سیستان، هشدارهای لازم را داده بود و انتشار اخطاریه به منزله آماده باش تمامی دستگاههای اجرایی و روسای ستاد بحران در شهرهای مختلف تحت نفوذ بحران می باشد.

 

 

گـــنـدم خـــبـر : در اخطاریه منتشر شده سازمان هواشناسی در بند یک تاکید شده است از روز شنبه ۲۹\۸\۹۵ وزش باد در شمال استان شروع شده و تا روز دوشنبه وزش باد شدید و سرد در منطقه سیستان منجر به طوفان گرد و خاک، کاهش شدید دید و کاهش کیفیت هوا می شود.

 

 

همانطور که هواشناسی اعلام کرده است سه روز اول هفته طوفان و سرمای شدید با چاشنی گرد و خاک مهمان مردم شمال استان بوده است و آماده نبودن دستگاههای اجرایی در منطقه سیستان نشان می دهد که فقط اخطاریه از سر تکلیف برای اطلاع عموم صادر شده است.

 

 

با توجه به اعلام قبلی در خصوص سرمای هوا، آماده نبودن سیستم های گرمایشی در برخی مدارس شهرستان زابل جای سوال دارد که چرا با وجود طوفان و سرمای شدید ستاد بحران قدمی برای نظارت و یا تعطیلی مدارس بر نداشته است و چرا از مدیریت آموزش و پرورش شهرستان در خصوص آماده بودن یا نبودن سیستم های گرمایشی سوال نکرده است؟

 

 

رئیس ستاد بحران شهرستان زابل شاید خوش خدمتی را در تعطیل نکردن مدارس سطح شهر می دانند و بر این باور اشتباه هستند که ریه های دانش آموزان و مردم رنج دیده سیستان دیگر به این شرایط عادت کرده است و استشمام خاک برایشان امری عادی به حساب می آید.

 

یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: همان طور در جریان هستید روز دوشنبه هوا سرد و طوفانی بود و انتظار داشتیم مدارس را تعطیل کنند ولی تعطیل نکردند.

 

 

پارسا گفت: بعضی از بچه ها رو مشاهده می کردیم که لباس مناسبی نداشتند ولی با وجود شرایط سخت حاکم بر منطقه به مدرسه میرفتند تا از درس خود عقب نمانند.

 

 

وی افزود: در بیشتر مدارس بخاری ها خراب و یا نفتی است که دود می کند و یک کلاس بزرگ با یک چراغ گرم نمی شود.

 

 

وی در پایان گفت: اگر جای دیگر از کشور اینگونه هوا بد بود جنجالی به پا می شد ولی زابل همچنان مظلوم….

 

 

جناب فرماندار سکوت دولتمردان در برابر مشکلات مردم به امری عادی تبدیل شده است و پاسخگو باشید که چرا با وجود اخطاریه که هفته قبل صادر شده است تمهیدات لازم در سطح شهر پیش بینی نشده و اگر اخبار را گوش کرده باشید مشاهده می کنید تعداد زیادی از شهرهای در معرض بحران در جای جای ایران اسلامی تعطیل شده است اما در زابل چرا این امر صورت نپذیرفت و آگاهید که هوای روزهای اول این هفته برای مقطع ابتدایی بحرانی بشمار می رفت.

 

 

رئیس آموزش و پرورش توصیه کوتاه هم برای شما خواهیم داشت، سرما طبق معمول زودتر مهمان خانه های مردم شد و لازم و ضروریست سیستم های گرمایشی مدارس دولتی تحت نظارت شما در صورت مشکل دار بودن و نداشتن سوخت پیگیری، تعمیر یا تعویض گردد تا از لرزش دانش آموزان از سرمای حاکم بر فضای کلاس پیشگیری شود.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=38359

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴
  1. سلامی به سردیه زابل . به ریه های پر خاک مردم بیچاره زابل. به بچه های مدرسه زابل که این دو روز خیلی بهشون سخت گذشت.
    به مسئولین خواب زابل
    خدایا زابل رو خالی از سکنه ببینیم تا شاید مذدور بگیرن مرزو براشون نگه دارن.

  2. واقعا ظلم هست ،فقط ادعا رئیست میکن هیچ کار مفیدی برای مردم زابل انجام ندادن ، جای تاسف داره?

  3. باسلام خدمت رسانه گندم پرس .ویه سلامی بکنیم خدمت رئیس اموزش و پروش زابل .وتوصیه بنده به شما این است که این میز ریاست به شما وفا نمیکنه .سیاسی کاری کار نکنید که به جایی نمی رسی برادر .

  4. اونوقت ادعای خدمت را هم دارند فقط خوش خدمتی و چاپلوسی برای بالادست و اجبار برای مردم ضعیف