کارنامه موفق وزیر پیشنهادی ورزش / توجه ویژه سلطانی‌فر به ورزش همگانی، بانوان و روستایی

  • کد خبر : 37574
  • ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۵
کارنامه موفق وزیر پیشنهادی ورزش / توجه ویژه سلطانی‌فر به ورزش همگانی، بانوان و روستایی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس معتقد است توجه به ورزش مناطق محروم که سرشار از استعداد بوده و چهره‌های بارزی را به جامعه معرفی می‌کند از اولویت‌های سلطانی‌فر است.     به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمدنعیم امینی فرد در جلسه امروز (سه شنبه، ۱۱ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی […]

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس معتقد است توجه به ورزش مناطق محروم که سرشار از استعداد بوده و چهره‌های بارزی را به جامعه معرفی می‌کند از اولویت‌های سلطانی‌فر است.

 
 

به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمدنعیم امینی فرد در جلسه امروز (سه شنبه، ۱۱ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت مسعود سلطانی فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در موافقت با انتخاب وی گفت: گفته شد ضرورتی برای ترمیم کابینه در سه پستی که دکتر روحانی پیشنهاد داد نیست که خلاف این است و این تعهد رئیس جمهور را می رساند که در فرصت اندکی که تا پایان دولت وجود دارد دغدغه مردم و امنای ملت را به نحو شایسته ای پاسخ داده اند لذا از این زاویه خطر کردن این افراد را که خود را در معرض داوری قرار داده اند ارج می نهم.

 

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه سلطانی فر وضعیت مشخصی دارد و معاونت رئیس جمهور بوده و کارنامه خوبی داشته است، یادآور شد: وی بر اساس سیاست های دولت تدبیر و امید خود را عرضه کرده است و آنچه باعث دفاع بنده از ایشان شده دو قسمت است یکی سوابق مدیریتی ایشان و دیگری کارنامه کاری و برنامه وی است.

وی همچنین با بیان اینکه سلطانی فر برنامه های مفصلی برای حوزه ورزش و جوانان دارد، عنوان کرد: وی توجه خاصی به ورزش همگانی دارد و با توجه به اینکه امروز در ارتباط با ورزش همگانی و تأثیراتی که در بهداشت عمومی، سلامت و پیشگیری داریم تردیدی نیست یک دلار سرمایه گذاری در ورزش همگانی حداقل ۴.۶ دلار در درمان صرفه جویی به دنبال دارد.

امینی فرد در ادامه با بیان اینکه تغییر الگوی بیماری ها ناشی از سکون نحوه زندگی ماست، اظهار داشت: ایران در حوزه مرگ های زودرس یکی از آمارهای بالا را دارد و درصد از کار افتادگی بالایی دارد چنانچه درست است که امید به زندگی ۷۰ سال شده اما ۱۰ سال آن دچار از کار افتادگی هستند از سوی دیگر دکتر سلطانی فر در صحبت های خود در کمیسیون بهداشت توجه خاصی به این حوزه داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: توجه به ورزش مناطق محروم که سرشار از استعداد بوده و چهره های بارزی را معرفی می کند از اولویت های سلطانی فر بوده و وی در مسأله ورزش روستایی که هم اکنون محرومیت مضاعفی دارد توجه ویژه کرده تا تعادلی در ورزش قهرمانی، همگانی و روستایی ایجاد کند که این نقطه امید است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه توجه وی به ورزش بانوان قابل تقدیر است، گفت: ۵۰ درصد جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند که باید این جمعیت عظیم مورد توجه قرار گیرد و باید ثابت کنیم دین اسلام می تواند در مدیریت ورزش بانوان موفق عمل کند که بانوان نیز تا کنون درخشیده اند.

امینی فرد همچنین در خصوص مسأله جوانان، افزود: متولیانی که در امر جوانان داشتیم از آغاز دچار سیاست زدگی بودند چه در زمان استقلال و چه در زمان الحاق لذا توجهی که باید به جوانان می شد وجود نداشت که در برنامه سلطانی فر این توجهات شده است؛ در حوزه اختلالات روانی مشکل داریم و جامعه دارای نشاط لازم نیست که تفکر سلطانی فر برای دوری حوزه جوانان از مغفولیت است.

وی همچنین کارنامه مدیریتی سلطانی فر را موفق دانست و گفت: حضور وی در استانداری، معاونت استانداری و قائم مقامی ورزش کشور موفق بوده است و یکی از نقاط قوت وی این است که در حوزه گردشگری ورزشی می توانند موفق باشند همچنین وی شخصیتی پرتحرک و مطالبه گر دارد و از آنجایی که ورزش نیاز به تعامل مجلس و دولت دارد، سلطانی فر این شخصیت را دارد که هم حمایت مجلس را داشته باشد و با شخص رئیس جمهور نیز تعامل خوبی دارد لذا امید داریم نمایندگان رأی حداکثری به هر سه وزیر پیشنهادی بدهند و انتظاری که از دکتر سلطانی فر داریم این است که با یک روش علمی به دور از سیاست زدگی ورزش کشور را رهبری کند.

 
لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=37574
  • دیدگاه‌ها برای کارنامه موفق وزیر پیشنهادی ورزش / توجه ویژه سلطانی‌فر به ورزش همگانی، بانوان و روستایی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.