واکنش استاندار سیستان و بلوچستان به اسارت صیادان بلوچ پس از ۶۰۰ روز!

  • کد خبر : 38060
  • ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱
واکنش استاندار سیستان و بلوچستان به اسارت صیادان بلوچ پس از ۶۰۰ روز!

استاندار سیستان و بلوچستان پس از فشارهای افکار عمومی و نارضایتی خانواده های صیادان بلوچ از دولت، بالاخره با انتشار مطلبی فیس بوکی پس از ۶۰۰ روز به این موضوع واکنش نشان داد.       به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از  عصرهامون، ۱۹ماه پیش وقتی ملوانان بلوچ به آب می زدند هیچگاه گمان نمی […]

استاندار سیستان و بلوچستان پس از فشارهای افکار عمومی و نارضایتی خانواده های صیادان بلوچ از دولت، بالاخره با انتشار مطلبی فیس بوکی پس از ۶۰۰ روز به این موضوع واکنش نشان داد.

 
 
 
به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از  عصرهامون، ۱۹ماه پیش وقتی ملوانان بلوچ به آب می زدند هیچگاه گمان نمی کردند چه سرنوشت شومی انتظار آنها را می کشد، صیادان بلوچ در حالی برای تهیه روزی حلال راهی سفر دریایی شدند که ۶ فرودین ماه ۹۴ در راه بازگشت در تور دزدان دریایی سومالی که کمین کرده بودند، گرفتار می شوند.
 
 
در حالی بیش از ۱۹ ماه از اسارت ملوانان ایرانی در چنگ دزدان دریایی می گذرد که نگاه خانواده های این صیادان بلوچ به دریا خشک شده است و آنها روزهایشان را به امید دیدار مجدد عزیزان خود سپری می کنند، در این بین اما بی توجهی دولتمردان و پیگیری مسئولین برای آزادی این افراد درد این خانواده ها را دو چندان کرده است.
 
 
اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان که به واسطه فعالیت گسترده خود در شبکه اجتماعی فیس بوک شناخته شده است در واکنشی دیر هنگام به اسارت صیادان بلوچ در پستی فیس بوکی نوشت: آنچه وظیفه ماست پیگیری با استفاده از همه ظرفیت ها و نهادهای مدافع حقوق بشر و کشورهای دوست در ارتباط خوب با سومالی است و جبران خسارتها و حمایت از خانواده این أسیران است که در مسیر معیشت حلال انهم با سختی ، دوری از خانواده به فعالیت می پردازند .
 
 
هاشمی در ادامه آورده است: تلاش استانداری به نحوی بوده که کمیته های زیر مجموعه دولت و دییرخانه شوری امنیت کشور را هم نسبت به این مهم فعال نموده هر چند انچه مهم و موثر در حال أعضای خانواده این عزیزان می باشد تلاش برای ازادی است که بی شک نقش نهادهای مردمی و فعال ، در ارتباط با نهادهایی که بخصوص در کشور نمایندگی دارند را هم نباید نادیده انگاشت بخصوص نفوذ کلام ، اعتبار وزیر محترم خارجه جمهوری اسلامی ایران جناب اقای دکتر ظریف که در ارتباط با همتایان  خود می تواند به این خواست هم ویژه عنایتی را مبذول فرمایند.
 
 
شاید اگر اسارت صیادان بلوچ تیتر رسانه نمی شد هیچ گاه دولتمردان به این موضوع واکنش نشان نمی دادند! اما همین واکنش دیرهنگام استاندار سیستان و بلوچستان هم می تواند التیامی بر درد خانواده های صیادان بلوچ باشد.
 
 
البته مردم سیستان و بلوچستان از شمال تا جنوب با سلسله بی توجهی های دولتمردان و در راس آن استاندار سیستان و بلوچستان چندان غریبه نیستند، هنوز مردم سیستان و بلوچستان بی تفاوتی دولت تدبیر به وضعیت توفان های شن و مدفون شدن روستاها را یا نبرده بودند که بی توجهی دولتی ها نسبت به وضعیت صیادان بلوچ غم آنها را تازه کرد.
 
 
این مواضع دولتمردان در خصوص مردمی که بالاترین رای را در سال ۹۲ روانه صندوق روحانی کردند نشان می دهد کلیداران استان با این مردم و مشکلات آنها تا چه اندازه غریبه هستند.
لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=38060

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. تشکر انتظاراز شما رسانه ها بیش از این است تلاش کنید اجرکم عندا….