وعده ای که بعد از ۱۵ روز تو خالی از آب در آمد/ باز هم صف های طولانی سیلندر گاز در کلانشهر زاهدان

  • کد خبر : 37858
  • ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳
وعده ای که بعد از ۱۵ روز تو خالی از آب در آمد/ باز هم صف های طولانی سیلندر گاز در کلانشهر زاهدان

۱۵ روز از وعده مدیرعامل شرکت پرسی ایران گاز سیستان‌ و بلوچستان نگذشته بود که بار دیگر ماراتن طلایی دستیابی به سیلندر های گاز توسط شهروندان در جنوب شرق کشور آغاز شد.     به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از عصرهامون، همه ساله با فرا رسیدن فصل سرما کمبود گاز مایع در شهرهای سیستان و بلوچستان […]

۱۵ روز از وعده مدیرعامل شرکت پرسی ایران گاز سیستان‌ و بلوچستان نگذشته بود که بار دیگر ماراتن طلایی دستیابی به سیلندر های گاز توسط شهروندان در جنوب شرق کشور آغاز شد.

 

 

به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از عصرهامون، همه ساله با فرا رسیدن فصل سرما کمبود گاز مایع در شهرهای سیستان و بلوچستان خودنمایی می کند اما امسال هنوز سرما در زاهدان رخ نمایی نکرده که شهروندان برای دستیابی به سیلندر های گاز مجبور به شرکت در صف های طولانی و ساعت ها انتظار برای دستیابی به سیلندرهای گاز شدند.
 
 
 
این در حالی است که مسئولان دولتی شهر زاهدان پیشتر وعده داده بودند که خیال مردم زاهدان از تامین گاز راحت باشد! که نقیض این ادعا صف های طولانی این چند روزه مردم در محل های مشخص شده برای توزیع سیلندرهای گاز مایع به ویژه میدان سربازان گمنام(عج) و میدان کارگر است.
 
 
 

سال ۹۶ خط لوله گاز وارد زاهدان می شود

 
اگر چه در سایر نقاط کشور با چرخاندن یک پیچ در منزل می توان به گاز دسترسی داشت اما در این استان سال ها است که علی رغم وعده دولتی ها به دست آوردن یک کپسول گاز در زمستان به رویایی دست نیافتنی تبدیل شده است در هر حال مردم به وعده های استاندار و مسئولین دولتی برای رسیدن شعله های گاز به زاهدان در نیمه سال ۹۵ دلخوش کرده بودند که امروز دولتی ها باز هم زیر حرفشان زدند و ابتدای سال ۹۶ را وعده داده اند!
 
 
 
یکی از شهروندان زاهدانی حاضر در میدان کارگر در این خصوص گفت: درحالی که هنوز هوا چندان هم سرد نشده است باید ساعت های طولانی در صف گاز منتظر سیلندر گاز باشیم.
 
 
 
وی افزود: بارها با مسئولین شرکت گاز تماس گرفته ام اما آنها جوابی قانع کننده نمی دهند، هر ساله مردم با مشکل گاز و صف های طولانی دست و پنجه نرم می کنند.
 
 
 
یکی دیگر از شهروندان زاهدانی خود را کارگر معرفی کرد و گفت: بنده سه روز است که در صف گاز حاضر می شوم اما نمی توانم سیلندر گاز دریافت کنم.
 
 
 

برای تامین گاز مایع در زاهدان هیچ مشکلی وجود ندارد

 
۱۵ روز پیش نیز مدیرعامل شرکت پرسی ایران گاز استان در جلسه کمیته سوخت که با حضور معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار و سایر مدیران دستگاه های متولی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد گفت: از اوایل هفته شاهد کاهش محسوس دما در زاهدان بوده ایم، لذا مصرف سوخت گاز و نفت در میان شهروندان افزایش پیدا کرده است.
 
 
 
 
شه بخش ادامه داد: درحال حاضر از لحاظ تامین و توزیع گاز هیچ مشکلی در شهرستان زاهدان وجود ندارد و به اندازه لازم گاز در مخازن ذخیره می باشد.
 
 
 
وی ادامه داد: طبق براورد های انجام شده با روند کاهش دما، روزانه می بایست ۱۶۰ تن گاز در زاهدان توزیع شود.
 
 

کمبود گاز نداریم، مردم نگران نباشند!

 
روابط عمومی فرمانداری زاهدان نیز چندی پیش نوشت: فرماندار زاهدان پیرو گزارش درج شده در یکی از سایت های خبری درخصوص صف های انتظار گاز در خیابان زیبا شهر زاهدان گفت: درحال حاضر با کمبود گاز مواجه نیستیم و جای نگرانی برای مردم نیست.
 
 
 
مجتبی خانجانی گفت: پس از بازدید معاون عمرانی وی در ساعت  ۱۵:۳۰امروز از زیباشهر، تنها چند نفر در صف تهیه سلیندر گاز منتظر بودند که انها هم جز دلالان سیلندر گاز می باشند.
 
 
 
وی ادامه داد: در حال حاضر موجودی ایستگاه شماره ۱ در زاهدان مقدار۵۷تن  و موجودی ایستگاه شماره ۲مقدار ۴۷تن می باشد و ۶ واگن گاز نیز تا امشب به ایستگاه جیگولی میرسد.
 
 
 
وی ادامه داد: تعداد ۵ واگن گاز نیز از اصفهان بارگیری شده و تا روز یکشنبه به زاهدان می رسد.
مقام عالی دولت گفت: درحال حاضر در بندر عباس نیز تعداد ۷عدد گازکش برای زابل، سراوان و ایرانشهر بارگیری و در مسیر می باشند.
 
 
 
وی در پایان تاکید کرد: مردم نگران تامین گاز نباشند، مخازن ذخیره گاز به میزان نیاز  شهروندان، گاز دارد.
 
 
 
زاهدان به عنوان تنها مرکز استان کشور است که از نعمت شبکه گازرسانی بی بهره مانده و دولت تدبیر هم علی رغم وعده های فراوانی که برای حل مشکل گاز رسانی به زاهدان داده است اما تاکنون نتوانسته به این وعده های خود جامعه عمل بپوشاند.
لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=37858

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. حق ما است زمانی که فرماندار بومی ودل سوزهمچون آقای ارجمندی داشتیم نه تنها جرات تشکراز زحمات شبانه روزیش را نداشتیم بلکه یک مشت آدم های بی اصالت زیر آب زنی هم می کردند.پس حق ما است که ساعت ها در صفوف طویل پرسی گاز باشیم.

  2. یکی از دلایلی که همیشه مردم به دنبال پر کردن سیلندر گاز هستن این هست که اقایون محترم یک سوم سیلندر رو پر میکنن و به مردم میفروشن !!!جالب تر این هست که هیچ دستگاه نظارتی در هیچ زمینه ای وجود نداره و یا اگر هستن هم در حال استراحتن!!!!!!!!!!!!!!

  3. متاسفانه فرماندار نمی تواند موضوع گاز را خوب مدیریت کند همین الان گاز زیاد است اما مدیریت ضعیف و تا زمانی این فن اجرایی نشود وضعیت کاز همین جوریست