مسئولین دقت کنند / معماری در فرهنگ تاثیرگذار است

  • کد خبر : 37680
  • ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
مسئولین دقت کنند / معماری در فرهنگ تاثیرگذار است

گـــنـدم خـــبـر : نماز جمعه این هفته شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخـا امام جمعه شهرستان در مصلی المهدی (عج) زابل برگزار شد.   مثل همیشه ملت غیور ایران اسلامی مُشت محکمی بر دهان استکبار جهانی نواخت   حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخـا گفت: دیروز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه […]

گـــنـدم خـــبـر : نماز جمعه این هفته شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخـا امام جمعه شهرستان در مصلی المهدی (عج) زابل برگزار شد.

 

مثل همیشه ملت غیور ایران اسلامی مُشت محکمی بر دهان استکبار جهانی نواخت

 

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخـا گفت: دیروز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی بود که ملت بزرگ ایران اسلامی مثل همیشه و محکم تر از قبل حماسه آفرینی کردند ، از همه شما ملت ولایت مدار ، دانش آموزان و دانشجویان و بالاخص بسیج دانشجویی تشکر می کنیم ؛ مثل همیشه ملت غیور ایران اسلامی مُشت محکمی بر دهان استکبار جهانی مخصوصاً شیطان بزرگ ، آمریکا نواخت.

 

 

 دانش آموزان ما پرچم حسین فهمیده را نگذاشته اند که بر زمین بیفتد

 

امام جمعه معزز شهرستان زابل گفت: دانش آموزان ما در روز دانش آموز به جهان ثابت کردند که پرچم حسین فهمیده را نگذاشته اند که بر زمین بیفتد ، پرچم همان پرچم است ، تفکر مان همان تفکر استکبار ستیزی یست که در طول پر برکت انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس نفس گره خورده به نفس شهدا ، نگاه دوخته شده به لبان رهبر عزیز و نایب امام زمان (ع) و جان ها آماده پرواز است.
 

 

 

این راهپیمایی های خیره کننده یعنی راه امام ادامه دارد و رهبر ما تنها نیست

 

وی گفت: این راهپیمایی ها یعنی راه امام راحل عظیم الشان (ره) ادامه دارد ، نسل چهارم ، سوم ، دوم و اول فکرشان یکی است و این راهپیمایی های خیره کننده یعنی رهبرما تنها نیست و سینه ها به نورایمان روشن و محکم شده است .

 

 

 

ملت ما بصیر و بسیجی هستند و به آمریکا اعتماد ندارد

 

خطیب نماز جمعه زابل گفت: مردم ما مثل کوه استوارند و ملت ما به وعده های الهی امیدوار ؛ ملت ما بصیر و بسیجی هستند و رهبر ما میلیون ها عمار یاسر دارد و جنایات استکبار جهانی را فراموش نمی کند ، ملت ایران اسلامی به آمریکا اعتماد ندارد زیرا شرط عقل همین است و نفرین دعای مستجاب مرگ بر آمریکـا ، ما تا لحظه ای که به اجابت برسد بر لبها جاریست.

 

 

بزک کردن چهره آمریکـا، خیانت به خون شهدا ، ملت بزرگ ایران و اهانت به شعـور مردم است

 

وی تاکید کرد: نکند بعضی ها چهره ی آمریکـا را بزک کنند و به دروغ بگویند که آمریکا عوض شده ، آمریکا آمریکای گذشته نیست ، این حرف ها خیانت به خون شهدا و خیانت به ملت بزرگ ایران و اهانت به شعـور مردم است و بزرگتر از گـناه آمریکـا ، گناه کسانی است که راه نفوذ را برای آنها هموار می کنند و در پیشگاه خداوند متعال درخواست می کنیم که اینگونه افراد هم از بین بروند و نفرین و دعای مستجاب مرگ بر منافق را بر لب جاری می کنیم .

 

 

 

همه آرمان ها ، ارزش ها ، آداب و رسوم و عقاید باید اسلامی باشند

 

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخـا گفت: امروز جمعه ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی است ، فرهنگ عمومی مجموعه منسجم و نظام یافته ای از اهداف، ارزش ها ، عقاید ، رسوم و هنجاری های مردم ، متعلق به یک جامعه بزرگ ، قوم با ملت است ؛ یعنی همین مجموع آرمان ها و ارزش ها و آداب و رسوم و عقاید که همه این ها باید اسلامی باشد .

 

 

بزرگترها راه و رسم صحیح زندگی کردن را به اولادشان منتقل کنند

 

امام جمعه زابل تاکید کرد: بزرگترها مواظب باشند و راه و رسم صحیح زندگی کردن را به اولادشان منتقل کنند و مهمان نوازی ، اخترام به دیگران مخصوصاً بزرکترها و افزاد سالخورده ، خوش سخن بودن و پرهیز از بدهنی و ناسزاگفتن ، رعایت نظم و انضباط فردی و احتماعی ، رعایت قانون در جهت نظم اجتماع همه این موارد را به اولادشان یاد بدهند .

 

 

مسئولین دقت کنند / معماری در فرهنگ تاثیرگذار است

 

خطیب نماز جمعه زابل گفت: مسئولین می بایست شکل شهرها و روستاها و …و معماری ها را دقت کنند چراکه معماری در فرهنگ تاثیرگذار است ؛ اسامی که برای میادین ، کوچه وخیابان ها انتخاب می شود باید ذهن را به سمت خوبی ها سوق دهد .

 

 

مسئولین ادارات در هر اداره ای که هستند می بایست دغدغه فرهنگی داشتنه باشند

 

وی گفت: حوزه های علمیه و دانشگاه ها وظیفه دارند با جامعه ارتباط بیشتری برقرار کنند و مسئولین ادارات در هر اداره ای که هستند می بایست دغدغه فرهنگی داشتنه باشند مخصوصاً وزارت فرهنگ و ارشاد که وظیفه و فلسفه وجودی آن فرهنگ سازی ، ارشاد و هدایت جامعه به سمت ارزش هاست

 

 

هنر وسیله است / سینمای ما باید محلی برای نشر معارف باشد

 

وی در پایان گفت: هنر وسیله است ، تئاتر ، شعر وادب و تمامی این امور هنری باید وسیله ای برای هدایت و ارشاد جامعه باشند ؛ سینمای ما باید محلی برای نشر معارف باشد ، چه فیلم هایی که در موضوع قصص انبیا و ائمه ساخته شده ، در مورد مباحث اخلاقی و معاد ساخته شده و آثار اینگونه فیلم ها بسیار زیاد است امافیلم هایی هم ساخته می شود که یا محتوایی ندارد و یا محتوای آن ضد ارزشی و ضد فرهنگی است ، همه ما وظیفه داریم که برای مساجد ، مدارس ، ورزش و ورزشکاران ، بهداشت و درمان ، ماهواره و.. برنامه داشته باشیم و ازخداوند متعال خواستاریم که به ما توفیق فهم سبک زندگی اسلامی و عمل به آن را عنایت بفرماید.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=37680
  • دیدگاه‌ها برای مسئولین دقت کنند / معماری در فرهنگ تاثیرگذار است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.