یک مسئول در حکومت اسلامی باید همانند سلمان فارسی باشد مسئولیت را امانت بداند، بیت المال را امانت بداند، خدمت به مردم را وظیفه اصلی خود بداند

  • کد خبر : 37686
  • ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۱
یک مسئول در حکومت اسلامی باید همانند سلمان فارسی باشد مسئولیت را امانت بداند، بیت المال را امانت بداند، خدمت به مردم را وظیفه اصلی خود بداند

گـــنـدم خـــبـر : نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان برگزار شد.     حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت: در هفته گذشته مجلس شورای اسلامی به ۳ وزیر پیشنهادی دولت محترم رای اعتماد داد و هر ۳ وزیر توانستند با گرفتن رای اعتماد اکثر نمایندگان کارخود را […]

گـــنـدم خـــبـر : نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان برگزار شد.

 

 

حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت: در هفته گذشته مجلس شورای اسلامی به ۳ وزیر پیشنهادی دولت محترم رای اعتماد داد و هر ۳ وزیر توانستند با گرفتن رای اعتماد اکثر نمایندگان کارخود را شروع کنند که این موضوع از جهتی جای تقدیر و تحسین دارد از تعامل مجلس با دولت محترم که مجلس نمی خواست در این فرصت ۷ ماهه مته رو خشخاش بگذارد و نمایندگان مجلس با نقدهای جدی خود این پیام را به جناب رئیس جمهور منتقل کردند که گزینه های معرفی شده اگر چه از آن گزینه های ایده آل نمایندگان فاصله دارد اما در این فرصت کوتاه باقی مانده فرصتی نیست که سه وزارتخانه بلاتکلیف باشد و این مجلس هست که تصمیم نهایی را می گیرد.

 

 

وی گفت: اما آنچه این تعامل را زیباتر می کند احترام و تاکید طرفین بر ارزشهای نظام و مقابله با کسانی است که در مقابل این ملت در صحنه هایی همچون فتنه ۸۸ تقابل خود با اصل نظام واین ملت را نشان دادند گذشت چند سال از جریان فتنه موضوع فتنه را و خسارت و ظلمی که بر این مملکت وارد شد را کم اهمیت نمی کند که یک آقایی بیاید پشت تریبون مجلس بیان کند مساله یادآوری فتنه تا کی می خواهد ادامه پیدا کند؟ فتنه هیچ وقت فراموش نمی شود همانطور که قرآن مکرر هشدار می دهد از فتنه و مکر شیطان غافل مباشید و فراموشی فتنه یعنی درهم آمیختن حق و باطل ، حساسیت زدایی از مقدسات نظام از تبعات نفوذ دشمن است.

 

 

وی در ادامه گفت: حزب و جناح تازمانی اهمیت دارد که افراد فراموش نکنند همه این احزاب و گروهها فرع هستند تا اصل نظام حقه اسلامی را باور کنند امیدواریم این سه وزیر محترم جدید بتوانند مشکلات و کاستی های قبلی را جبران کنند.

 

 

خطیب نماز جمعه شهر علی اکبر گفت: امروز مصادف هست با فرهنگ عمومی:فرهنگ یعنی ارزشها و عقاید و رسومات و سنتهای مردم یک منطقه که براساس آن سبک زندگی افراد جامعه و شیوه و منش زندگی و طرز فکر آنها را بیان می کند احترام به بزرگتر و وجدان کاری فرهنگ هر جامعه هویت و موجودیت یک جامعه است و الحمدلله فرهنگ اسلامی حاکم بر کشور ما فرهنگ اسلامی و ارزشی هست که کاملترین و ارزشمندترین فرهنگ دنیاست.

 

 

وی افزود: در فرهنگ اسلامی ما احترام به مردم احترام به مسئولین به ارباب رجوع یک اصل مسلم وپذیرفته شده هست.که از اولیات مبانی دین ماست اما امروز به کجا رسیدیم؟که ادارات به جای نصب منشور حقوق مراجعین مجازات کسانی را که با افراد آن اداره مربوطه تندی کند را نصب می کنند.

 

 

وی گفت: مسئولین مابه ارباب رجوع احترام بگذارند مردم هم متقابلا احترام می گذارند ونیازی به تهدید و ارعاب نیست نکند ما فراموش کردیم که در جامعه اسلامی زندگی می کنیم.اشیاء به طرف مردم پرت کردن و یا کتک کاری یک معلم وتوهین و منت گذاشتن بر افراد هیچ کدام از مبانی فرهنگ غنی ما نیست.

 

 

وی در ادامه گفت: فرهنگ اسلامی ما می گوید مثل امیر مومنان باش که برای اینکه مردم معطل نشوند در ظهر گرمای کوفه می آمد بیرون می ایستاد مبادا اگر کسی با علی کار داشته باشد معطل شود.

 

 

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: چرا جوانترین استان کشور امروز باید بالاترین آمار بیکاری و تجرد را داشته باشد؟ چرا کسی به فکر ازدواج جوانان نیست؟ استان ما بهترین آمار ازدواج در سن مناسب و بیشترین آمار جمعیتی در خانوارده ها را داشته است.که مبتنی بر فرهنگ صحیح اسلامی بوده اما چقدر توانستیم این فرهنگ را حفظ کنیم؟

 

 

وی تامید کرد: اگر امروز آمار بزهکاریهای اجتماعی بالا رفته آمار کودکان بی سر پرست افزایش یافته روابط خانواده ها سرد شده بدلیل عدم تبعیت از فرهنگ اسلام و سیره اهل بیت علیهم السلام است.همه مشکلات وگرفتاریها بدلیل فاصله گرفتن از فرهنگ ناب اسلامی است.

 

 

اشرفیان امام جمعه شهر علی اکبر در ادامه گفت: دوشنبه روز بزرگداشت سلمان فارسی از صحابه و یاران جلیل القدر پیامبر(ص) که شخصی ایرانی وفارسی بوده است.حس حق طلبی او را به دنبال حقیقت کشاند وادیان مختلفی را آزمایش کرد تا بالاخره بادیدن اسلام به آن ایمان آورد.از همه چیز گذشت تا به درجات بالای ایمانی وعرفانی و اخلاقی رسید که پیامبر(ص) فرمود:السلمان منا اهل البیت. سلمان فارسی از مفاخر والگوهایی است که باید در جامعه امروزی ما این الگوهای حسنه احیاء بشود.برای مسئولین ما الگو باشد وقتی سلمان به عنوان والی و استاندار مدائن منصوب شد بالباس بسیار ساده سوار بر مرکب ساده ای وارد شهر شد که مردمی که در انتظار ورود استاندارشان به استقبال آمده بودند او را نشناختند سهم خود از بیت المال که پنج هزار درهم بود را صدقه می داد وبا زنبیل بافی از دسترنج خودش ارتزاق می کرده است.یک مسئول در حکومت اسلامی باید اینگونه باشد مسئولیت را امانت بداند بیت المال را امانت بداند خدمت به مردم را وظیفه اصلی خود بداند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=37686
  • دیدگاه‌ها برای یک مسئول در حکومت اسلامی باید همانند سلمان فارسی باشد مسئولیت را امانت بداند، بیت المال را امانت بداند، خدمت به مردم را وظیفه اصلی خود بداند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.