پیشنهاد نماینده خاش برای اختصاص یک روز از درآمد نفت به استان سیستان و بلوچستان

  • کد خبر : 37422
  • ۰۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۲۷
پیشنهاد نماینده خاش برای اختصاص یک روز از درآمد نفت به استان سیستان و بلوچستان

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد: یک روز از درآمد نفت برای توسعه استان سیستان و بلوچستان اختصاص یابد.     به گزارش گــنــدم خــبـــر به نقل از ایسنا، علی کرد، در نطق میان دستور خود در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس اظهار کرد:  طی مطالعات کارشناسی کشاورزی، حوزه  وسیع انتخابیه این […]

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد: یک روز از درآمد نفت برای توسعه استان سیستان و بلوچستان اختصاص یابد.

 

 

به گزارش گــنــدم خــبـــر به نقل از ایسنا، علی کرد، در نطق میان دستور خود در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس اظهار کرد:  طی مطالعات کارشناسی کشاورزی، حوزه  وسیع انتخابیه این جانب به ایران کوچک تشبیه شده چرا که دارای تنوع آب و هوایی برای تولید انواع محصولات کشاورزی و میوه‌های درختی است.

 

 

وی افزود: مردم مومن، متعهد و باوفای این خطه درتمام دوران زندگی در بلوچستان بزرگ سرافراز و سربلند با هرگونه تجاوز بیگانه به خاک کشور و مرزهای جنوب شرقی مبارزه کرده و دردوران پیروزی انقلاب نیز به ندای بنیانگذار جمهوری اسلامی لبیک گفتند و در ۸  سال دفاع مقدس همدوش سایر هموطنان دین خود را به نظام ادا کردند که نتیجه آن تقدیم هزاران شهید آزاده، ایثارگر و جانباز است.

 

 

نماینده مردم خاش در مجلس با بیان این که مردم سیستان و بلوچستان آماده جان فشانی و مقابله با توطئه دشمنان هستند، به برخی از مطالبات و خواسته‌های مردم حوزه‌ی انتخابیه خود اشاره کرد وافزود: توسعه مناطق کمتر توسعه یافته ،بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی و نیاز مبرم به بودجه و پول از جمله این مطالبات است.

 

 

کرد در ادامه  با طرح پیشنهادی برای اختصاص یک روز از درآمد نفت برای توسعه استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: این رقم می‌تواند درشاخص‌های زیر ساختی توسعه، گردشگری، صنعتی و برای بالفعل درآوردن استعدادهای بالقوه صنعت، معدن و کشاورزی، دامپروری، بهبود وضعیت بهداشتی، افزودن به تخت‌های بیمارستانی و اعزام پزشکان متخصص در همه رشته‌های تخصصی و توسعه آموزش و پرورش و آموزش عالی هزینه شود.

 

 

وی با تاکید بر لزوم اجرای تقسیمات کشوری در حوزه ی انتخابیه خود خواستار توجه بیشتر به وضعیت راهها از سوی وزارت راه وشهرسازی شد و گفت: کمبود مدارس آموزشی و مدارس خشت و گلی از بزرگترین دغدغه‌های تعلیم و تربیت بوده که با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و منویات رهبری تناقض داشته به طوری که در مرکز خاش ۲۲ واحد آموزشی به صورت دو شیفته با تراکم بالایی فعالیت می‌کنند و ما از دولت و وزارت آموزش و پرورش انتظار پاسخگویی در این زمینه را داریم.

 

 

نماینده مردم خاش افت شدید ولتاژ برق در حوزه‌ی انتخابیه خود را موجب وارد شدن خسارت مالی به مردم عنوان و خاطر نشان کرد:‌ علی رغم اجرای طرح تحول سلامت و تلاش وزارت بهداشت، هنوز شهرستانهای خاش و میر جاوه مشکلات بهداشت و درمان، کمبود پزشک متخصص و اورژانس ۱۱۵ بین راهی دارند که انتظار می‌رود وزارت بهداشت نسبت به حل این مشکل اقدام جدی انجام دهد.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=37422

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. علی جان پاینده باشید. بی شک کسانی که زحمات جنابعالی را در دو دهه اخیر در منطقه محروم خاش ،خصوصا نوک آباد وتوابع ملاحظه فرموده باشند احسنت بر مدیریت شما خواهند داشت. ان شا الله تلاش شما وسایر نمایندگان استان درجهت جذب بودجه آن هم برای استان محرومی که از یک سو با جوانی جمعیت رو برو بوده و از سوی دیگر با مشکل اشتغال رو برو است امری خدا پسندانه خواهد بود.

  2. خداوند پشتیبانت باشد رادمرد. من اهل زابلم اما از عملکرد و دفاع شما از سیستان نسبت به مایندگان شهرمان خشنودترم. دستمریزاد