موفق به برقراری تماس تلفنی با امام جمعه زابل نشدم

  • کد خبر : 36850
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
موفق به برقراری تماس تلفنی با امام جمعه زابل نشدم

جمعه گذشته بود که خطبه های نماز جمعه زابل تیتر یک رسانه های سیستان شد،خطبه ای که خبر از ظلم فرماندار هیرمند در حق مردم می داد.   به گزارش گندم خبر به نقل از ندای هیرمند، محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند در جلسه ای که روز گذشته به مناسبت روز روستا درفرمانداری  این […]

جمعه گذشته بود که خطبه های نماز جمعه زابل تیتر یک رسانه های سیستان شد،خطبه ای که خبر از ظلم فرماندار هیرمند در حق مردم می داد.

 

به گزارش گندم خبر به نقل از ندای هیرمند، محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند در جلسه ای که روز گذشته به مناسبت روز روستا درفرمانداری  این شهرستان برگزار شد به سخنان امام جمعه زابل واکنش نشان داد.

 

او در جمع معتمدین و ریش سفیدان گفت: امام جمعه هر شهرستان به عنوان  نماینده ولی فقیه در هر شهرستان جایگاه ویژه ای دارد و نزد همه ی  مردم و مسئولین مورد احترام است.

 

 

وی به تماس های خود با امام جمعه شهرستان زابل اشاره کرد و بیان داشت تاکنون موفق نشده ام ارتباطی با ایشان برقرار کنیم.

 

 

فرماندار هیرمند افزود: در خصوص حذف تعدادی از نفرات که از لیست سود بگیران فروش سوخت حذف شده اند و یا کسانی که در سی کیلومتری مرز قرار دارند باید گفت که سود حاصل از فروش نفت به آنان تعلق نمی گیرد و احتمال آن می رود که برخی ها این موضوع را به عنوان ظلم در نزد امام جمعه زابل مطرح کرده باشند.

 

 

سود فروش نفت تنها به روستا نشینان شعاع بیست کیلومتر 

پیری در خصوص فروش سوخت مرزنشینان و چگونگی تعلق آن به روستا نشینان گفت: در مصوبات و دستورالعمل های مرکز اینگونه تعریف شده است که تنها به خانوار های که درروستا های شعاع بیست کیلومتر مرز ساکن هستند سود حاصل از فروش تعلق گیرد حتی شهر دوست محمد نیز شامل نمی شود و پیگیر هستیم تا خانوار های ساکن شهر دوست محمد نیز از سود فروش سوخت بهره مند شوند.

 

 

۳ هزار نفر حذف شده از لیست سود مرزی

وی ادامه داد: در همین راستا راستی آزمایی صورت گرفت و نزدیک به ۳۰۰۰ هزار خانوار از لیست حذف شده اند که باعث رنجور خاطرشدن  عده ای که ساکن شهر بودند و ادعای روستا نشینی داشتند شد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: قانون اینگونه می گوید که تنها روستا نشینان از این پول سهم خواهند داشت و این قانون به دست فرمانداری هیرمند تصویب نشده است و این سازمان مجری قانون است همانند همه ی کسانی که در شغل خود تابع قانون هستند.

 

پیری افزود: کسانی هستند که به صورت مکتوب مشکلات و خواسته های خود را به نمایندگان مجلس اعلام می کنند و سپس پس از پیگیری های نماینده مردم فرمانداری به صورت مکتوب موضوع را اعلام می دارد.

 

حال باید دید که ظلمی که مطرح شده است چه بوده و این موضوع به کجا ختم خواهد شد.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36850

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 8در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۸
  1. باسلام بنده نه ساکن درهیرمندم که برایم منفعتی برسد یا متضضر بشم وووخوب نیست یک نفر ازنماینده دولت بدین شکل انتقاد کند مگر هیرمند امام جمعه ندارد..که امام جمعه زابل واکنش نشان می دهد..بیایم انتقاد سازنده …نه انتقاد تخریبی وبا این لحن ..درست نیست زیرا متضررمردم جامعه اند نه شخصی خاص..سعی شود باهمئلی وهم زبانی بدنبال حل مشکل باشیم

  2. امامان جمعه کمک و راهنمایی برای مسولین اجرایی هستند و انتظار می‌رود با همدلی و همزبانی با مردم و مسئولین باعث آرامش جامعه شوند و با رهنمودهایی که میکنند باعث پیشرفت امور شوند در زمانی که رهبری عزیز هم در منویاتش تاکید بر همدلی و همزبانی دارند مردم انتظار دارند انتقاد طوری مطرح شود که باعث تشویش اذهان عمومی نگردد چون تعدادی از مردم از همدیگر سوال میکردند که ظلم فرماندار چی بوده و حالا که میبینم فرماندار هم خبری از ظلم انجام شده ندارد به عنوان یک سیستانی از تمام مسولین خواهش میکنم که با سعه‌صدر با مسائل بر خورد کنند تا رهنمود هایشان تاثیر بیشتری داشته باشد و قبل از اعلام از تریبون رسمی از مسولین مربوطه توضیح بخواهند تا خدای نکرده شایبه سیاسی بودن نباشد و از فرماندار هیرمند هم انتظار داریم به رهنمودها ی امامان جمعه توجه نموده و اگر مشکلاتی وجود داره سعی در رفع آن داشته باشند خداوند تمام مسئولین شهرستان که سعی در رفع مشکلات مردم دارند توفیق عطا فرمایند تا مردم در سایه رهبری معظم انقلاب زندگی آرام و آبرومندی داشته باشند

  3. موضوع چیز دیگری است عزیزان، امام جمعه محترم زابل آنقدر با تقوا و بصیرت هستند و بی دلیل سخنی عنوان نمی کنند. بهتر است فرماندار محترم هم سعی بر اصلاح رفتار خویش نماید و فلسفه بافی نفرمایند

  4. آقای امام جمعه محترم و محبوب زابل. اگر می خواهی طرف مظلوم باشی چرا در این دو سال یکبار از ظلمی که آقای … در حق جوانان استان کرد چیزی به زبان نیاوردی؟ واقعا جای سوال که چرا این آقا به دفتر شما رفت و آمد داشت اما ۸ میلیارد تومان کلاهبرداری کرد و شما سکوت؟ !

  5. گندم خبر، جرأت پخش نظرات را نداری و یک طرفه منتقدان امام جمعه و حامیان فرماندار را اجاره نمایش می دهید.

  6. حق با فرماندار است آنها مرز نشین نبودند که به دروغ و تقلب خود را روستایی جا زده بودند و الان که دولت بررسی مجدد کرده حذف شدند

  7. درست است سود حاصل از فروش نفت مال روستانشینان است.البته کدام پول.سالی یا دو سالی ۱۰۰ هزار تومان.واقعا اینه سود……بررسی کنید که چند نفر از این راه میلیاردر شدن.در دوستمحمد بچه های چند نفر تویوتای …یا ماشین آخرین سیستم سوار میشن.بجز چند نفر خاص که تعدادشان از انگشتان دو دست تجاوز نمیکند……………

  8. بنده اعتقاددارم امام جمعه محترم سنجیده سخن میگویند ودلشان برای مردم میسوزد.