استاندار محترم اگـر از ظلمی که فـرماندار هیرمنـد به مرزنشینان می کند باخبر نیست ، بودنش در مَسند استانداری مصداق منکر است

 • کد خبر : 36815
 • ۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵
استاندار محترم اگـر از ظلمی که فـرماندار هیرمنـد به مرزنشینان می کند باخبر نیست ، بودنش در مَسند استانداری مصداق منکر است

گــنــدم خـبــر: نماز جمعه ۱۶ مهر ماه ۹۵ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان در مصلی المهدی (ع) برگزار شد.    متن خطبه های نماز جمعه شهرستان زابل؛   تقوی ملاک برتری انسانهاست نه قبیله ، نه طایفه و قومت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخاگفت: تقوی […]

گــنــدم خـبــر: نماز جمعه ۱۶ مهر ماه ۹۵ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان در مصلی المهدی (ع) برگزار شد.

 

 متن خطبه های نماز جمعه شهرستان زابل؛

 

تقوی ملاک برتری انسانهاست نه قبیله ، نه طایفه و قومت

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخاگفت: تقوی ملاک برتری انسانهاست نه قبیله ، نه طایفه و قومت؛ در تمام امور و شئون زندگی و تمام انتخاب ها و ارزش گذاری هایمان تقوای دیگران ملاک باشد ؛ هفته ی امربه معروف و نهی از منکر است ؛ ایام دهه محرم که بخاطر قیام عاشورا چند روزی از این ایام را اختصاص داده اند به امربه معروف و نهی از منکر ، که تکلیف الهی است ؛ اول خودمان را به سمت خوبی ها سوق دهیم و از بدی ها گریزان باشیم.

 

 

تشکیل حکومت اسلامی یکی از مصداق امر به معروف و نهی منکر است

امام جمعه شهرستان زابل گفت: تشکیل حکومت اسلامی یکی از مصداق امربه معروف و نهی  منکر ایجاد بستر مناسب برای نشر معارف ، هدایت جامعه ، بستر مناسب برای بذر فطرت برای رشد و رسیدن به کمال مطلق ، بستر و فضایی است که از منکرات جلوگیری شود در مقیاسی گسترده که همه جامعه را در برگیرد ، یعنی تشکیل حکومت اسلامی با الگویی که برگرفته از فرمایش امام معصوم (ع) است و به تبع آن حفظ این نظام اسلامی از اوجب واجبات است .

 

 

همه وظیفه دارند امربه معروف و نهی منکر کنند

خطیب نماز جمعه زابل گفت: همه وظیفه دارند امربه معروف و نهی  منکر کنند ، هم مسئولین و هم افراد جامعه ؛ امربه معروف و نهی  منکر مئسولین یعنی خدمت به مردم و انجام وظایف ، درحالیکه خودشان را خادم ملت می دانند ؛ رفع فقر ، رفع بیکاری ، امانت داری و حفظ بیت المال و صرف آن در مصارف تعریف شده.

 

 

استاندار محترم ، اگـر از ظلمی که فـرماندار هیرمنـد به مرزنشینان می کند باخبر نیست ، بودنش در مَسند استانداری مصداق منکر است

وی گفت: امر به معروفِ استاندار محترم و نماینده ارشد دولت در استان یعنی عمل به وعده هایی که داده اند و نهی از منکـر آن یکی از مواردش این است که مواظب فـرماندار هیرمند باشد ؛ اگـر از ظلمی که فـرماندار هیرمنـد به مرزنشینان می کند باخبر نیست ، بودنش در مَسند استاندار صداق منکر است و اگـر با خبر است ، تکلیفش این است که نهی از منکـر کند .

 

 

جلسه ای با نمایندگـان مجلس گرفته و قسمتی از درآمد ۲۰ میلیارد تومانی مرز را به شهرستان های منطقه سیستان تخصیص و آنرا قانون کنند

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخاگفت: تکلیف این است که جلسه ای با نمایندگـان مجلس گرفته شود و قسمتی از درآمد ۲۰ میلیارد تومانی مرز را به شهرستان های منطقه سیستان تخصیص و آنرا قانون کنند تا روستایی به مثل زابل ، شکل شهر را به خودش بگیرد ؛ شهرهای دیگران ایران را مشاهده کنید ، کوچه های یک متری آنها آسفالت است … اینجا خیابانها و کوچه های محلات شهر زابل را که می بینی خاکی است .

 

همه وظیفه دارند در حد خودش امر به معروف و نهی از مکنر باشند

وی گفت: علی ای حال هر کسی وظیفه دارد در حد خودش آمر به معروف و ناهی از مکنر باشد ؛ خانواده ها و والدین با تربیت درست فرزند آمر به معروف  ناهی از منکر باشند ؛  لقمه حلال ، فراهم کردن محیط پاک و آرام معنوی  دوری از تصاویر مبتذل ، موسیقی مبتذل مواظب باشند با چه کسی معاشرت می کنند و سبک زندگی اسلامی را رعایت کنند .

 

 

امام جمعه زابل گفت: این هفته روز جهانی کودک را داریم ، شیوه ی صحیح تربیت و برخورد با کودک را یاد بگیریم و عمل کنیم ؛ کودکان مان را با مسجد ، هیئت و محافل اهل بیت (ع) آشنا کنیم تا بیمه شوند ؛ معلمین با تربیت صحیحِ دانش آموزان امربه معروف و نهی از منکـر کنند .

 

 

وی گفت: حوزه های علمیه ، دانشگاه ها ، مراکز فرهنگی با آسیب شناسی جامعه و با تحقیق و کار علمی بهترین راهها را برای نشر معارف ، رفع آسیب ها و مشکلات و معضلات فرهنگی بکار ببندنند .

 

 

وی گفت: کسبه وبازاریان امر به معروف و نهی از منکر کنند ؛ در هر مغازه ای ، در هر پاساژی ، حدیث و آیه قـرآن و یا نکـات اخـلاقـی بصورت بَنِر ، پوستـر ، نصب شود ؛ در مـوضـوع عفـاف و حجـاب و برکاتش و در موضوع بدحجابـی و اثـرات بسیار بـد فـردی واجتماعـی آن در سطح شر بن و تابلو نصب شود .

 

 

منبر ، ستون خیمه مجلس امام حسین (ع) است

امام جمعه زابل در پایان گفت: هر محله یک تابلوی مخصوص فرهنگـی داشته باشد ، مساجد بروز باشند و مردم هم وظیفه دارن به کسب معرفت ، به دانستن احـکام و تکالیف شـرعـی اهمیت بدهند و مطالعه و پای منبر بنشینند ، هم با هیئت بیرون برویم و هماز منبر اباعبدالله الحسین (ع) استفاده کنیم تا بفهمیم عزاداری یعنی چه ؛ منبر ، ستون خیمه مجلس امام حسین (ع) است و دشمن برنامه دارد که منبرها را از بین ببرد.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36815

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 7در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۷
 1. سلام حد اقل امام جمعه انتقاد را روشن بیان میکرد مثلا چه ظلمی چه کاری در توان فرمانداری بوده که انجام نشده . ظلم به هیرمند را قبول دارم ولینک اینکه مسولیت این ظلم با فرماندار باشه یک مقدار با واقعیت هماهنگ نیست مهندس پیری از افراد پر تلاش و آگاه به هیرمند است سالها بخشدار میانکنگی بوده و تحلیل های درستی از هیرمند داره به نظر من که داره تلاش میکنه انتقاد امامان جمعه بسیار عالی است ولی خدا نکنه شایبه سیاسی و کوبیدن دولت روحانی را در ذهن متبادر نکنه که ان شاالله این طور نباشه

 2. این حق مردم سیستان نیست این وضع درست نیست. تاریخ سیستان رو بخونید این خطه نباید اینجور سرنوشتی داشته باشه.
  معدودی از مسئولین محترم که حس خدمت ندارید و جناحی کار می کنید خودتون رو تکون بدید والا خون شهدا و حق مظلومیت رهبری که ندای مبارزه با فسادش رو کسی جوابگو نیست تکونتون میده.

 3. درود بر امام جمعه شجاع و مطالبه گر سیستان

  خدا خیرت بده حاج آقا کیخا

  حرف حق را گفتی

 4. مرز نشین که پول نان خود را یا کرایه بچه محصل خود را ندارد مسئولین در پیشگاه خداوند جوابگو باید باشندودر راس اینها فرمانده هنگ مرزی زابل پرسنل ان هستند زیا همه کارشکنی از نا حیه مرزبانی است وز نمایندگان محترم تقاضایی دارم قانون تصویب کنند‌ تا هنگ مرزی بطور مطلق زیر مجموعه فرمانداری شود چون هنگ مرزی میگه فرماندار کیه@

 5. سلام بررسیها نشان می دهد که موارد مطرح شده با واقعیات فاصله دارد

 6. سلام، گل گفتید وگل کاشتید وچه به جا گفته آید. حال که سر قصه پر غصه را باز کرده اید تا نتیجه گیری راه بروید. فرماندار هیرمند این اشاره جناب عالی را به عدم پرداخت صنار سه شاهی سالی یکبار سودسوخت صادراتی منحصر کرده اند ور نه خود عالی جنابشان خوب می دانند که نظام ملوک الطوایفی راه انداخته اند با آن به اصطلاح سفید ریشانی که خود آنان را از زمان بخشداری تا کنون بر کشیده اند. کی گفته یک نفر از بیست سال تا کنون به جز مقطعی کوتاه حکمران در یک منطقه بماند مگر اینکه…..

 7. امام جمعه محترم واقعا راست گفتند بیایید عزیزان لمس کنید ببینید چه میگذر در مرز اقایانی هستند لب مرز کار میکنند و مشخص نیست مال کدام اورگان هستند غروب که میشه ۲۰ الی ۳۰ افغانی واردمیکنند ووهر نفر باید ۲ میلیون بدهد ماشینهای تاکسی زرد در پایانه چه کاری انجام می دهند من نمیگم بیایید ببیند چه ظلمی میشود یک نفر افغانی غروب تا غروب چه کارهای انجام می دهد امثال این کار زیاد است فرماندار عزیز باید جلوی این کار را بگیرد که از اسم ایشان استفاده میکنند ومشکل دیگر اینکه فرماندار محترم وعزیز مان یک حرکتی بکند که چرا مزایده پارکینگ تخلیه داخل محوطه پایانه میلک ۷۰ میلیون شده مگر چکار میکنند این اقایان که ۷۰ میلیون مزایده اش این است چقدر درامد دارد مگر نه اینکه خلافهای سنگین داخلش میشود وفرمانداری که ما قسم میخوریم روحش خبر ندارد از نامش سواستفاده میشود من یک مرز نشینم میبینم میشنوم م لمس میکنم امثالش زیاد است بیایید ببینید چه میگذرد/کوتاهی فرماندار این است والا هیچ مشکل دیگه ندارد