دولت برای آینده منطقه سیستان چاره‌اندیشی کند

 • کد خبر : 36775
 • ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶
دولت برای آینده منطقه سیستان چاره‌اندیشی کند

نماینده مردم زابل در مجلس گفت: در اخبار آمده است افغانستان با یک شرکت ترکیه‌ای برای اجرای فاز دوم سد کجکی قرارداد بسته است؛ البته وزیر آب و انرژی افغانستان هم در گذشته اعلام کرده بود با احداث بند کمال‌خان آب ورودی به دریاچه هیرمند را کنترل خواهد کرد.   به گزارش گندم خبر به […]

نماینده مردم زابل در مجلس گفت: در اخبار آمده است افغانستان با یک شرکت ترکیه‌ای برای اجرای فاز دوم سد کجکی قرارداد بسته است؛ البته وزیر آب و انرژی افغانستان هم در گذشته اعلام کرده بود با احداث بند کمال‌خان آب ورودی به دریاچه هیرمند را کنترل خواهد کرد.

 

به گزارش گندم خبر به نقل از ایسنا، احمدعلی کیخا در تذکر شفاهی، گفت: انتظار می‌رود دولت به صورت جدی‌تر به مسئله ورود کرده  و برای آینده منطقه سیستان چاره‌اندیشی کند تا بیش از این شاهد مهاجرت مردم به سایر نقاط کشور نباشیم.

 

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه توفان‌های شن سیستان و بلوچستان حیات استان را با مخاطره روبرو کرده است، گفت: برخورد تبعیض‌آمیز دولت و صدا و سیما با این مسئله در مناطق مختلف کشور پذیرفتنی نیست.

 

 

ناظر مجلس در شورای عالی آب با اشاره به مخاطرات منطقه سیستان ناشی از آب بی‌کیفیت، گفت: از حدود دو ماه قبل آب شرب منطقه به دلیل بوی بسیار بد به ویژه در روستاها قابل شرب نیست انتظار می‌رود وزارت نیرو توجه جدی‌تری داشته باشد.

 

 

وی با انتقاد از پرداخت نشدن هزینه لایروبی انهار از دو سال قبل به کشاورزان سیستان گفت: فصل کشت نزدیک است اما تا این لحظه هیچ گونه عملیات لایروبی در منطقه انجام نشده است. وزارت جهادکشاورزی چه زمانی تصمیم دارد این مشکلات را برطرف کند؟ پول گندم خریداری شده نیز هنوز پرداخت نشده است.

 

 

کیخا از پرداخت نشدن حقوق کارکنان شهرداری و سازمان اتوبوسرانی سیستان از پنج ماه قبل تاکنون خبر داد.

 

 

عضو کمیسیون کشاورزی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش، گفت: انتظار می‌رود مشکل ۳۰ نفری که در آزمون آموزشی قبول نشده‌اند ولی در آزمون استخدامی قبول شده‌اند حل شود.

 

 

نماینده مردم زابل در مجلس متذکر شد: رفتار غیرمتعارف و خلاف بخشنامه سازمان امور مالیاتی باعث تعطیلی واحدهای صنفی منطقه شده است. مردم توان پرداخت هزینه اشتراک آب و برق و فاضلاب و قبوض آنها را ندارند، وزارت نیرو در قیمت‌گذاری‌ها باید توان بازپرداخت مردم را درنظر بگیرد.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36775

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 6در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۶
 1. آقای کیخا خسته نباشید در جلسات تبلیغاتی تان خیای گاف می رفتید چی شد این بود تعهدت به مردم سیستان؟

 2. خوب. چی شد؟ شعار داد و رفت نشست تا ۴ سال بعد. سخنرانی رو هم ضبط کرد واسه انتخابات بعدی. گرین کارد رو هنوز داری دکتر؟

 3. دولت باید چکار کنه جناب آقای دکتر کیخا
  شما باید طرح بدین
  شما باید پیگیری کنی
  شما باید فشار بیارین به وزارت خونه ها
  نشستین بیرون گود و به دولت میگین باید لنگش کنه !!!!!!
  شما چه طرحهایی دادین و چه پیگیری کردین و از کدوم وزیر تو مجلس سوال کردین و برای پاسخ گویی کدوم وزیر رو به مجلس کشوندی

  ضمنا آیا تابحال کسی پیگره درست کردن دیواره رودخانه در زهک شده که بر اثر سیل پارسال خراب شده بودو کمپریسی کمپریسی خاک میریختین که مردم رو سیل نبره ؟؟؟؟؟
  منکه چندین ماهه میبینم خرابه و هنوز هیچ اقدامی نشده

 4. انقدر پیچیده نبود اگر عقل سلیم و اینده نگر داشته و به منابع ابی جایگزین و مشترک در منطقه مرزی سیستان هم توجه می کردیم
  انچه سیستان را نابود کرده جزیی نگری ، جزیره ای فعالیت کردن و تک روی و علاقه بسیار به اول من گفتم است و نتیجه مشخص
  شهر سوخته ای دیگر پدیدار شده اگر چشم بینا داشتم

 5. کارخانه.سیمان.سیستان.هم.سیمان.سد.دوم.کجکی.راتامین.کند.جالب.است..واقعاجای.ریش.سفیدان.گذشته..خالی..متاسفانه. بیشترین.اسیب.سهم عدم مشارکت ریش سفیدان میباشدکه به سیستان واردمیشود.

 6. دیگه.حداقل.سیمان.سد.دوم. کجکی. راازکارخانه سیمان سیستان برای افغانستان نفرستید…اگرایران برای مدت یکماه قط ارتباط تجاری باافغانستان کندمثل بستن تنگه هرمز خواهدبود..بعدش ببینیم باالتماس وخواهش انان روبروخواهیم.شد