هیچ دستگاه دولتی حق ایجاد ممنوعیت و محدودیت در مرز را ندارد

  • کد خبر : 36372
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۰
هیچ دستگاه دولتی حق ایجاد ممنوعیت و محدودیت در مرز را ندارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ورود و خروج محصولات از مرز در محدوده اختیارات استانداری است و هر دستگاهی ممنوعیت و محدودیت در مرز اعمال کند باید پاسخگوی دستگاه قضایی باشد چون ایستادگی در مقابل سیاست های دولت محسوب می شود.   به گزارش گندم خبر به نقل از میزان علی اوسط هاشمی در یازدهمین نشست […]

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ورود و خروج محصولات از مرز در محدوده اختیارات استانداری است و هر دستگاهی ممنوعیت و محدودیت در مرز اعمال کند باید پاسخگوی دستگاه قضایی باشد چون ایستادگی در مقابل سیاست های دولت محسوب می شود.

 
به گزارش گندم خبر به نقل از میزان علی اوسط هاشمی در یازدهمین نشست ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی سیستان و بلوچستان در زاهدان بر استقبال دستگاه های دولتی از سرمایه گذاران بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: هیچ مدیری حق ندارد در مسیر سرمایه گذاری بخش خصوصی وقفه ایجاد کند.

وی تصریح کرد: دستگاه های دولتی سیستان و بلوچستان باید آمادگی استقبال از بخش خصوصی را داشته باشند و با آغوشی باز از سرمایه گذاران استقبال کنند.

 
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: سرعت در ایجاد اشتغال و نوآوری باید مدنظر دستگاه های دولتی باشد و در این راه غفلت هیچ مدیر و دستگاهی پذیرفتنی نیست.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه های دولتی از فرصت پیش آمده در سیستان و بلوچستان برای جذب سرمایه داران بخش خصوصی استفاده کنند.

هاشمی با اشاره به ظرفیت استان برای سرمایه گذاری در بخش پسته گفت: بخش کورین و شهرستان خاش بهترین نقطه در جهان برای تولید پسته با کیفیت بسیار بالاست که باید از این ظرفیت نهایت استفاده را کرد.

وی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت بسیار زیادی برای تولید پسته به عنوان طلای سبز نه تنها در کشور بلکه در جهان را دارد و نباید از این ظرفیت و پتانسیل غافل شد.

استاندار تصریح کرد: مناطق مستعد تولید پسته در سیستان و بلوچستان باید مورد توجه ویژه قرار گیرند زیرا این مناطق دارای شرایط اقلیمی مناسب برای تولید این محصول استراتژیک هستند و باید نهایت تلاش برای گسترش کاشت نهال پسته انجام شود.

وی ادامه داد: جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان باید به صورت پایلوت نمونه های مختلف نهال پسته را در این استان کشت کند و هر نوع که با شرایط آب و هوایی این منطقه سازگار بود آن را گسترش دهد.

وی افزود: پسته ایران برند جهانی دارد به طوری که صادرات ۵۵ درصد این محصول استراتژیک متعلق به ایران است و سیستان و بلوچستان باید نقش و سهم خودش را در میان صادر کنندگان پسته مشخص کند.

 
 
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اولویت های مهم استان در بخش دام گفت: ۷۰ درصد دام وارداتی به استان باید توسط دامداران ما پرواربندی شود تا آنان نیز در سود وارد کردن دام شریک باشند.

هاشمی تصریح کرد: بهداشت دام و زیر ساخت های آن از اولویت های مهم سیستان و بلوچستان است.

وی تصریح کرد: واردات گاو به سیستان و بلوچستان باید به گونه ای برنامه ریزی شود که هیچ صدمه ای به نژادهای اصیل گاو دشتیاری و سیستانی وارد نشود.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36372
  • دیدگاه‌ها برای هیچ دستگاه دولتی حق ایجاد ممنوعیت و محدودیت در مرز را ندارد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.