کشتارگاه صنعتی محمدآباد دام قربانی را رایگان ذبح می کند

  • کد خبر : 36145
  • ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۴
کشتارگاه صنعتی محمدآباد دام قربانی را رایگان ذبح می کند

رئیس دامپزشکی زابل در شمال سیستان و بلوچستان گفت: کشتارگاه صنعتی محمدآباد برای رفاه مردم شهرهای زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز دام های قربانی را تحت نظارت ناظران بهداشتی و شرعی به صورت رایگان ذبح می کند.   حامد گنجعلی با تبریک عید سعید قربان افزود: مردم برای پیشگیری از انتقال بیماری های قابل […]

رئیس دامپزشکی زابل در شمال سیستان و بلوچستان گفت: کشتارگاه صنعتی محمدآباد برای رفاه مردم شهرهای زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز دام های قربانی را تحت نظارت ناظران بهداشتی و شرعی به صورت رایگان ذبح می کند.

 

حامد گنجعلی با تبریک عید سعید قربان افزود: مردم برای پیشگیری از انتقال بیماری های قابل انتقال بین انسان و دام از خرید دام هایی که نشانه لاغری شدید، لنگش، پشم های ژولیده، ترشحات آبکی، چرکی از چشم و بینی و آلوده به کنه دارند خودداری کنند.

وی تصریح کرد: وجود حتی یک کنه در بدن دام می تواند بیماری های مخاطره آمیزی نظیر تب کریمه کنگو را به انسان منتقل کند.

رئیس دامپزشکی زابل اظهارداشت: سامانه اطلاع رسانی و پاسخگویی ۱۵۱۲ دامپزشکی آماده دریافت نظرات، پیشنهادات، گزارشات وشکایات مردمی است به طوری که مردم در روز عید قربان می توانند از مشاوره بهداشتی کارشناسان مستقر در دامپزشکی زابل استفاده کنند.

وی افزود: فعالان بخش خصوصی و کلینیک های دامپزشکی شهرهای زابل، هامون و نیمروز در روز عید قربان نیز به مردم خدمات رسانی می کنند.

گنجعلی از فعال بودن یک اکیپ ثابت در دامپزشکی زابل و سه اکیپ سیار از ساعت ۷ تا ۱۳ روز عیدقربان خبرداد و گفت: برای افزایش سطح آگاهی مردم اطلاعات لازم از طریق رسانه ها از جمله رادیو شهری، توزیع بروشور، کاتالوگ و اطلاعیه در محل برگزاری نماز عید اقدام می شود.

وی از افرادی که خود اقدام به ذبح دام می کنند خواست تا در زمان ذبح دام قربانی از دستکش و لباس کار استفاده کنند.

رئیس دامپزشکی زابل با بیان این که شهرستان زابل هیچ گونه محل ثابتی برای عرضه دام ندارد تصریح کرد: با اقدام سریع مسئولان چند مکان عرضه دام و استقرار ناظران بهداشتی آماده شده است.

برخی شهروندان گفتند: منطقه سیستان با پنج شهرستان هیچ گونه مکان مشخص و ساماندهی شده برای عرضه دام ندارد و فروشندگان دام به صورت جمعی در چند نقطه از مبادی ورودی شهرها به عرضه دام اقدام می کنند که متاسفانه نظارتی از سوی ناظران بهداشتی انجام نمی شود.

شهردار زابل گفت: به منظور تسهیل در تهیه دام قربانی ویژه عید سعید قربان سه نقطه در بخش های مختلف این شهر برای عرضه دام زنده به شهروندان در نظر گرفته شده است.

حمید نوری اظهار داشت: مردم می توانند دام مورد نیاز خود برای عید قربان را از مکان های درنظر گرفته شده واقع در جنب میدان یعقوب لیث، روبروی کشتارگاه زابل و روستای سرحدی این شهرستان تهیه کنند.

وی ادامه داد: گروههای ویژه دامپزشکی زابل نیز به منظور مقابله با فروش و عرضه دام های بیمار در این مکان ها مستقر شده اند./ایرنا

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36145
  • دیدگاه‌ها برای کشتارگاه صنعتی محمدآباد دام قربانی را رایگان ذبح می کند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.