جازموریان ؛منشا ۲۰ درصد از گرد و غبار فلات مرکزی ایران

  • کد خبر : 35549
  • ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶
جازموریان ؛منشا ۲۰ درصد از گرد و غبار فلات مرکزی ایران

گندم خبر: نماینده مردم ایرانشهر در مجلس با بیان اینکه منشا ۲۰ درصد از گرد و غبار های فلات مرکزی ایران جازموریان است ،گفت:عدم راه سازی حق آبه محیط زیستی عاملی برای وضعیت نامناسب تالاب جازموریان است .   محمدنعیم امینی فرد درباره وضعیت گرد وغبار ،گفت: تالاب جازموریان روزگاری جزء جاذبه های گردشگری در […]

گندم خبر: نماینده مردم ایرانشهر در مجلس با بیان اینکه منشا ۲۰ درصد از گرد و غبار های فلات مرکزی ایران جازموریان است ،گفت:عدم راه سازی حق آبه محیط زیستی عاملی برای وضعیت نامناسب تالاب جازموریان است .
 

محمدنعیم امینی فرد درباره وضعیت گرد وغبار ،گفت: تالاب جازموریان روزگاری جزء جاذبه های گردشگری در منطقه بوده است؛اما هم اکنون این تالاب محلی برای ایجاد ذرات گردو غبار است.

نماینده مردم ایرانشهر،سرباز ،دلگان ،فنوج ،بخش های بنت، لاشار،اشارواهوران درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش منابع آبی ناشی از کاهش حق آبه از سوی افغانستان عاملی دیگر برای افزایش گردو غبار در این مناطق به شمار می آید،تصریح کرد:راهکار برطرف شدن گردو غبار در استانی همچون سیستان و بلوچستان رعایت حق آبه زیست محیطی است.

وی ادامه داد: ۱۸سال است که ما در استان سیستان و بلوچستان شاهد خشکسالی هستیم واین درحالی است که متوسط باران در این مناطق زیر ۵۰ میلیمتر است؛بنابراین استحصال منابع آبی نیز دیگر  از موضوعاتی است که به این مشکلات دامن می زند.

امینی فرد افزود:بنده در ارتباط با ایجاد سدهای جدید به وزیر نیرو تذکر دادم واز همین رو درزمینه پروژه انتقال آب نیز از ایرانشهر به سمت خاش قانع نشده ایم که این موضوع  اثرات زیست محیطی برای ما در برنداشته باشد.

عضوکمیسیون بهداشت ودرمان مجلس،یادآورشد:ما شاهد مشکلاتی برای احداث سدهای بدون مطالعه در کشور بوده ایم بنابراین باید در احداث پروژه های آب ،حق آبه های زیست محیطی نیز درنظر گرفته شود./خانه ملت

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=35549
  • دیدگاه‌ها برای جازموریان ؛منشا ۲۰ درصد از گرد و غبار فلات مرکزی ایران بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.