غلظت ذرات معلق درهوای شمال سیستان و بلوچستان به ۲ برابر حد مجاز رسید

  • کد خبر : 35404
  • ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸
غلظت ذرات معلق درهوای شمال سیستان و بلوچستان به ۲ برابر حد مجاز رسید

گندم خبر:  کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد همراه با گرد و غبار میزان غلظت ذرات معلق در هوای شمال استان (زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون) را امروز/یکشنبه/ به ۲ برابر حد مجاز و در شرایط ناسالم قرار داد.   مرتضی فرجی ذرات معلق در هوا را ۱۵۰ میکرو گرم بر متر […]

گندم خبر:  کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد همراه با گرد و غبار میزان غلظت ذرات معلق در هوای شمال استان (زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون) را امروز/یکشنبه/ به ۲ برابر حد مجاز و در شرایط ناسالم قرار داد.
 
مرتضی فرجی ذرات معلق در هوا را ۱۵۰ میکرو گرم بر متر مکعب عنوان کرد و اظهار داشت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در این مدت به ۳۶۱میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شد. 

وی ادامه داد: هم اینک سرعت وزش باد در سیستان به ۷۰ کیلومتر بر ساعت گزارش شد که کاهش دید افقی تا سه کیلومتر را به همراه داشته است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: وزش باد به نسبت شدید همراه با گرد و خاک تا پایان هفته در سیستان تداوم دارد به طوری که سرعت وزش باد به ۸۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.
فرجی بیان کرد: بروز این پدیده ضمن کاهش دید افقی سبب کاهش کیفیت هوا در منطقه می شود.
بادهای موسمی ۱۲۰ روزه از زمان شکل گیری سیستان در شمال استان با این منطقه همزاد بوده و هر سال با آغاز آن در اوایل تابستان مردم منطقه شاهد گرد و غبار و آلودگی هوا بعضا تا چند برابر حد استاندارد نیز هستند.
سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.
وی گفت: وزش باد گاهی گرد و خاک و افزایش غبار در نواحی مرکزی و نوار غربی استان پیش بینی می شود.
وی تصریح کرد: دریای عمان نیز تا پایان هفته مواج و متلاطم است به طوری که ارتفاع موج در سواحل استان در شبانه روز گذشته به ۲ متر و ۶۸ سانتی متر رسید.
وی خاطر نشان کرد: حداقل دمای هوای استان در شبانه روز گذشته با ۱۸ درجه سانتیگراد مربوط به زاهدان و حداکثر دما با ۴۶ درجه مربوط به شهرستان راسک در جنوب استان بوده است./ایرنا

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=35404
  • دیدگاه‌ها برای غلظت ذرات معلق درهوای شمال سیستان و بلوچستان به ۲ برابر حد مجاز رسید بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.