چالش های فرهنگی کشور نیازمند یک اراده ملی است

  • کد خبر : 39927
  • ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۴
چالش های فرهنگی کشور نیازمند یک اراده ملی است

گندم خبر : سرهنگ محمد ناظری صبح امروز در نشست فرهنگی فرهنگ یاران سپاه سلمان یکی از مباحث مهم و حساس را بحث نفوذ فرهنگی دانست و با اشاره به اینکه فرهنگ شاکله رفتاری یک جامعه با یکدیگر نیست، اظهار کرد: فرهنگ می تواند در تمامی ارکان یک جامعه ایفای نقش کند بگونه ای که […]

گندم خبر : سرهنگ محمد ناظری صبح امروز در نشست فرهنگی فرهنگ یاران سپاه سلمان یکی از مباحث مهم و حساس را بحث نفوذ فرهنگی دانست و با اشاره به اینکه فرهنگ شاکله رفتاری یک جامعه با یکدیگر نیست، اظهار کرد: فرهنگ می تواند در تمامی ارکان یک جامعه ایفای نقش کند بگونه ای که خلا آن یک جامعه را در عرصه های مختلف به فساد و نابودی می کشاند.
جانشین فرمانده سپاه سلمان استان فرهنگ سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، دینی و غیره را نشانگر اهمیت فرهنگ در سطوح مختلف جامعه بیان کرد و افزود: یکی از مهمترین ابزارهایی که نظام سلطه به وسیله آن اقدام به نابودی یک نظام می کند ابزار فرهنگی است.
وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: تهی کردن کشورها از ارزش ها و باورهای دینی و ترویج فرهنگ پذیرش سلطه از برنامه‌های دشمن برای رسیدن به اهداف است.
سرهنگ ناظری تصریح کرد: اگر کشوری به دنبال توسعه، پیشرفت و سلامت همه جانبه اجتماعی باشد و بخواهد با تهدیدات دشمن مقابله کند باید بخش قابل توجهی از سرمایه خود را بر عرصه فرهنگ اختصاص دهد.
وی دغدغه اصلی مردم و نظام اسلامی را توجه به مسائل فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: رهبر انقلاب همیشه در فرامین گوهر بار خود بر لزوم توجه مردم و مسئولان به مقوله فرهنگ تاکید دارند و بارها نگرانی خود را از مسائل فرهنگی و انحطاط فرهنگی ترویجی غرب بیان کردند.
سرهنگ ناظری یکی از وظایف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دفاع فرهنگی و سیاسی از انقلاب و ارزش های اسلامی انقلاب دانست و گفت: با توجه به اینکه حل چالش های فرهنگی کشور نیازمند یک اراده و عزم قوی و ملی است سپاه می تواند نقش مهمی در این عرصه ایفا کند.
وی با بیان اینکه فرهنگ ” ما می توانیم” الگوی مناسب و مطمئن برای سایر اقشار اسلامی است، افزود: سپاه تحقق گر انسجام و وحدت ملی در تحقق مطالبات علمی کشور است.
وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در عرصه فرهنگ دیر بازده و طولانی مدت است، افزود: سپاه رسالت های زیادی دارد که رسالت فرهنگی آن سنگین تر از بقیه موارد است که در این زمینه باید فرهنگ یاران در بین اقشار مختلف جامعه نقش ایفا کنند.
این مسئول در ادامه به بیان راه‌های مقابله با نفوذ فرهنگی دشمن اشاره کرد و گفت: بیمه کردن جامعه و جوانان از نوع اعتقادی و اخلاقی بهترین راهکار در مقابل نفوذ فرهنگی است.
وی با اشاره به اینکه باید خطر نفوذ را باور کرد، ادامه داد: تبیین عملی ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها، توصیه به حق و صبر، تقویت جبهه فرهنگی انقلاب و تقویت و توسعه تشکل های فرهنگی انقلاب از دیگر راههای مقابله با نفوذ فرهنگی به شمار می رود.
 سرهنگ ناظری در پایان با بیان اینکه باید اصل ما می‌توانیم و خودباوری را در میان جوانان خود نهادینه کنیم، افزود: مجهز شدن به ابزارهای فرهنگی در مقابل ابزارهای دشمن از دیگر الزامات مقابله با نفوذ فرهنگی دشمن است.
معاون روابط عمومی وتبلیغات سپاه سلمان سیستان وبلوچستان نیز در این جلسه گفت: دستورالعمل فرهنگ یاران سپاه سلمان در راستای افزایش ارزش و اهمیت کار فرهنگی در شهریور ماه ۹۴مورد تائید قرار گرفت.
سرهنگ پاسدار یوسف علی بیگی افزود: مقام معظم رهبری عرصه کار فرهنگی را به عنوان جنگ نرم یاد می کند و این موضوع اهمیت این بخش را نشان می دهد.
وی ادامه داد: این شبکه در راستای شناسایی نخبگان فرهنگی راه اندازی شده و در این شبکه طیف های سخنرانان، شاعران، روحانیون فعال، قاریان، مداحان ومدیحه سرایان و غیره حضور دارند.
وی در خصوص هدف شبکه فرهنگ یاران نیز گفت: تبدیل ظرفیت های فرهنگی به قدرت نرم بزرگترین هدف شبکه فرهنگ یاران است، افزایش تاثیر اقدامات فرهنگی، تقویت فضای فرهنگی و ارتقای روحیه فرهنگی، مصونیت بخشیدن امورات فرهنگی در راستای تقویت جبهه انقلاب که مدنظر رهبر معظم انقلاب می باشد از دیگر اهداف این شبکه می باشد.
شایان ذکر است در ادامه این جلسه سلطانعلی میر به جریانات حال حاضر کشور پرداخت و بر گسترش تفکرات انقلابی تاکید کرد./عصرهامون

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39927
  • دیدگاه‌ها برای چالش های فرهنگی کشور نیازمند یک اراده ملی است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.