برق منطقه سیستان باید تخفیف ویژه برای کل سال داشته باشد

  • کد خبر : 34998
  • ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵
برق منطقه سیستان باید تخفیف ویژه برای کل سال داشته باشد

به گزارش ‘گندم خبر(پرس) به نقل از روابط عمومی مصلی زابل امام جمعه زابل در خطبه های عبادی سیاسی خویش دراین هفته گفت:چهارشنبه ۳۰ تیر سالروز قیام مردم مسلمان ایران به رهبری آیت الله کاشانی در سال ۱۳۳۱ ه.ش است ، انقلاب اسلامی ما که در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید ادامه دهنده قیام عاشوراست و […]

به گزارش ‘گندم خبر(پرس) به نقل از روابط عمومی مصلی زابل امام جمعه زابل در خطبه های عبادی سیاسی خویش دراین هفته گفت:چهارشنبه ۳۰ تیر سالروز قیام مردم مسلمان ایران به رهبری آیت الله کاشانی در سال ۱۳۳۱ ه.ش است ، انقلاب اسلامی ما که در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید ادامه دهنده قیام عاشوراست و ریشه آن خیلی عمیق است ، قبل از انقلاب اسلامی ما مرحله های مختلفی را ما پیمودیم ، فعالیت های مرحوم کاشانی و شیخ فضل الله نوری که مظلومانه به دار آویخته و به شهادت رسید.

حجت الاسلام علی اکبرکیخا افزود:خون هزاران شهید پای این درخت انقلاب ریخته شده است و برای هر میز مسئولیتی خون ها داده ایم و این مجد و عظمت و این عزت و شرفی که ایران اسلامی دارد به خاطر همین رشادت ها و توکل بخدا و ایستادگی بر سر ارزش ها و دفاع از اسلام عزیز است.

وی بیان کرد:ملت غیور ایران اسلامی با توکل به خدا مقابل استکبار جهانی ایستادند و آنها را به زانو در آوردند ؛ یک زمانی سیم خاردار نداشتیم اما امروز به برکت عنایات خداوند متعال موشک بالستیک تولید می کند ، پهباد تولید می کند و جز کشورهای رده بالا از لحاظ رتبه ی علمی است.

امام جمعه زابل بیان کرد:رمز موفقیت ملت غیور ایران اسلامی این بود که هیچ وقت به دُشمن اعتماد نکرد و با توکل بخدا روی پای خودش ایستاد و امروزه هم با کارشکنی های آمریکا در برنامه ی برجام بر همه ثابت شد که حق با ایران بود و آمریکا قابل اعتماد نیست.

وی خاطرنشان ساخت:همه وظیفه داریم  دولتمردان وظیفه دارند گوش به فرمان ولی فقیه باشیم که مویّد به تاییدات خداوند متعال و امام زمان علیه السلام است ، وظیفه دیگر مسئولان عزیز حفظ ارزش ها و حرکت به سمت آرمان های انقلاب است.

نماینده ولی فقیه ضمن اشاره به تصویب یک فوریت طرح منطقه آزادسیستان گفت:خبر خوشی در مورد منطقه آزاد  شنیدیم که یک فوریت آن به تصویب رسید ؛ البته هنوز کار زیاد مانده و تصویب نهـایی آن مـانده است. امیدواریم فرصت ها از دست نرود و دولت محترم با جدیت بیشتری ورود کنند و شنیده ایم کـه هفته آینده استاندار محترم هم به مجلس دعـوت شده اند در کمیسیون مربوطه با دیگر استانداران این چند منطقه ؛ امیدواریم بزودی این طرح اجرایی شود زیرا منطقه سیستان بسیار نیاز دارد به این طرح ، طرحی کـه می تواند تحول عظیمی در این منطقه مرزی محروم ایجاد کند .

وی افزود:مشکلات و محرومیت ویژه منطقه سیستان دیگر برای همه مسئولان ثابت شده است  ، حتی آن مسئولی که قدرت شنیدنش ضعیف هم بود و دیرتر مسائل و مشکلات به آن مخابره می شد برای آنها هم دیگر ثابت شده است ؛ این ریزگردها را اخیرا مشاهده کنید که چگونه برای تنفس ، چشم و زندگی مردم را مشکل ایجاد و کرده است .

حجت الاسلام کیخا بیان کرد:مشکلات سیستان را مسئولان عزیز ویژه نبینند حداقل آنطوری که باید و شاید ببینند ؛ برق منطقه سیستان باید تخفیف ویژه برای تمامی ماه ها  و تمام سال داشته باشد ؛ سیستانی که در اوج گرما همراه با ریزگردهایی که بیش از ۶۰ برابر حد مجاز است ؛ ما در خواست کردیم مسئولان عزیزی که متوجه این خطر نیستند به مدت یک هفته نه یکسال از تهران بلند شوند و در سیستان با خانواده زندگی کنند تا درد این مردم را بفهمند که چیست .

امام جمعه زابل بیان کرد:منطقه آزاد را ما امیدواریم که نمایندگان عزیز ما که مجدانه پیگیر هستند ان شالله این هفته ، هم استاندار محترم و هم سایر مسئولان کمیسیون مربوطه را مجاب کنند که سیستان نیاز به این طرح مهم دارد ؛ منطقه آزاد تجاری و صنعتی که کارخانه جات ، اشتغال زایی و تولید را در پی  دارد و ما می توانیم بهترین نوع تعامل را با کشور همسایه در زمینه واردات و صادرات داشته باشیم و آنهایی که فکر می کنند فقط صادرات میشود مشخص است که این طرح را بخوبی نشناخته اند و یا اگر در بعضی از مناطق که طرح منطقه آزاد اجرایی شده ، اگر موفقیتی نداشته است بروند پیگیر باشند که چرا موفقیت نداشته است ؟ قطعاً در مدیریت آن مشکلی بوده است ؛ امیدواریم که طـرح منطقه آزاد بزودی  تصویب و نشاط را در منطقه ایجاد کند .

نماینده ولی فقیه خطاب به وزیرارتباطات بیان کرد:یک مطلبی هم خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عرض می کنیم مشکلی که باید بررسی شود ، مدت هاست که بعضی از مردم به ما مراجعه می کنند و سوال شرعی دارند که آیا این موضوع شرعی است یا نه و بنده بنا به مراجعات مردم خطاب به کل مسئولان ایران عرض می کنم ؛ پیامک هایی از بعضی شرکت های اپراتور به تلفن همراه بعضی از مشترکین و مردم میرسد بدون اینکه آن مشترک خواسته باشد هزینه آن پیامک را از شارژ حساب آن مشترک برداشت میکند و این قضیه صد در صد نامشروع و دُزدی است.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34998
  • دیدگاه‌ها برای برق منطقه سیستان باید تخفیف ویژه برای کل سال داشته باشد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.