منطقه آزاد سیستان بهانه ای برای پیشبرد اهداف سیاسی

  • کد خبر : 34881
  • ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
منطقه آزاد سیستان بهانه ای برای پیشبرد اهداف سیاسی

گندم پرس:حدود یک سالی است که موضوع تصویب منطقه آزاد تبدیل شده به نقل مجالس وهر کس به طریقی سعی در مصادره ی آن دارد.از نمایندگان ادوار گرفته تا مسئولان استانی هرکدام باتوجه به قدرت خویش و بردرسانه ای به این خان گسترده منطقه آزاد سیستان دست می اندازند.جدیدا در اقدامی زیبا یکی از عزیزان […]

گندم پرس:حدود یک سالی است که موضوع تصویب منطقه آزاد تبدیل شده به نقل مجالس وهر کس به طریقی سعی در مصادره ی آن دارد.
از نمایندگان ادوار گرفته تا مسئولان استانی هرکدام باتوجه به قدرت خویش و بردرسانه ای به این خان گسترده منطقه آزاد سیستان دست می اندازند.
جدیدا در اقدامی زیبا یکی از عزیزان اصلاح طلب استان نامه ای خطاب به رییس کمسیون امید مجلس نوشته و ضرورت تصویب آن را توضیح داده.
بعد از مطالعه این نامه سوالاتی در ذهن هر خواننده ای نقش می بندد.
۱.چرااین تکاپو در دوره ی قبلی مجلس انجام نشد؟

۲.آیااین نامه ها به دلیل احساس خطر ازانتخابات آینده می باشد ویاتبلیغ؟

یکی از رسانه هادرمطلبی خواهان حصول نتیجه از مبادی وروال قانونی شده بود که مبادا یک مطالبه  مردمی که حق این مردم ستمدیده می باشد به نام گروه و یاحزب خاصی تمام شود ومبادا عاملی شود برای تبلیغات زودتر از موعد انتخابات،که باواکنش های فراوانی از سوی نزدیکان نگارنده نامه مذکور مواجه شد و تا توانستند به آن رسانه تاختند.
اگر چه حق مردم مظلوم سیستان رسیدن به منطقه آزاد تجاری است اما پیش از آن در کش و قوس این تکاپوها لازم است دولت زیرساختهای منطقه آزاد را آماده کند تا با تصویب آن زمانی برای بهره برداری از دست نرود؛ اقدامی که بسیاری از کارشناسان مسایل اقتصادی برای حصول نتیجه به آن اهتمام ویژه دارند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34881

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴
  1. با سلام.مهم تصویب و اجرای منطقه ی آزاد تجاری به بهترین شکل ممکن بوده و بعد از تصویب و اجرا شدن بحث چه حزبی بهتر عمل کرد را به بحث بشینیم.بی شک مهمترین اولویت برای سیستان خروج از شرایط فعلی با بیشترین سرعت و به بهترین نحو بوده و احزاب و گروه های سیاسی با توجه به شرایط با دوری از تفرقه و درگیری در پی رفع مشکلات باشند و نفع مردم را بر احزاب مقدم شمارند …سیستان آباد آرزوی ماست.

  2. بگذارید کاری انجام شود، نباید در این زمان اگه تلاشی از سوی هر کسی انجام میشه با انگیزه سیاسی دیده بشه، مردم ما آگاهند همه با هم برای سیستانی آباد که تاکنون روی آبادی به خود ندیده بیاندیشیم و تلاش کنیم، به دور از همه چیز

  3. داداش کجای کاری؟اگه قرارباشه زیرساختهاساخته وبعدتصویب بشه که نه ازتاک نشان خواهدماندونه ازتاک نشان.حاده زابل به زاهدان،طرح لوله کشی گازو….صدهاسال طول خواهدکشید!!!!!!اول بایدمنطقه آزادتصویب بشه تاماندگاری مردم تصویب بشه.بعدالزامات منطقه آزادباعث ایجادزیرساختهانیزخواهدشد.بازگشت سرمایه داران بزرگ وکوچک سیستان وغیرسیستانی
    منوط به تصویب منطقه ازاداست نه اینکه زیرساختهای خیالی آماده بشه.تااونابخوادآماده بشه که باتوجه به سوابق بعیدبعیداست …..

  4. منطقه ی آزادی که امسال تصویب شود بدون در نظر گرفتن بودجه و آماده سازی زیر ساختها. به سرنوشت کارخانه ی لاستیک سازی و کارخانه ی خودرو سازی دکتر آقایی و منطقه ی ویژه ی اقتصادی که فقط تابلو و بنرشان نصب شده و سالهاست خاک می خورد تبدیل خواهد شد.در شرایطی که بحران قیمت نفت کمر دولت را خم کرده و پولی برای پرداخت یارانه ها و حتی حقوق کارکنان اداره ی کل راه و ترابری استان و ادارات تابعه وجود ندارد.انتظار نجات سیستان به وسیله ی منطقه ی آزاد انتظاری بیهوده است.اما چون ملت و نمایندگان خواستار آن هستند.احتمالا تصویب شود. اما در کش و قوس مسائل جانبی و حاشیه ای دستمان در حنا خواهد ماند.