امام جمعه زابل خطاب به رسانه های سیستان:نکند دچار افکار حزبی بشوید،فلسفه ی وجودی شما پیگیری مشکلات مردم است

  • کد خبر : 34560
  • ۰۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۵
امام جمعه زابل خطاب به رسانه های سیستان:نکند دچار افکار حزبی بشوید،فلسفه ی وجودی شما پیگیری مشکلات مردم است

گندم پرس:خطبه های  ۴ تیرماه سال ۱۳۹۵ نمازجمعه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا ـ امام جمعه شهرستان زابل     امام جمعه زابل:یکشنبه  ۶ تیر۲۰رمضان المبارک روز جهانى مبارزه با مواد مخدر است ؛ شیوه های مبارزه با مواد مخدر مختلف است ؛یکی از آنها جلوگیری از ورود مواد […]

گندم پرس:خطبه های  ۴ تیرماه سال ۱۳۹۵ نمازجمعه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا ـ امام جمعه شهرستان زابل
 
 
امام جمعه زابل:یکشنبه  ۶ تیر۲۰رمضان المبارک روز جهانى مبارزه با مواد مخدر است ؛ شیوه های مبارزه با مواد مخدر مختلف است ؛یکی از آنها جلوگیری از ورود مواد به جامعه است تمهیداتی انجام شود که به سختی در دسترس جامعه قرار گیرد یا اصلا قرار نگیرد ؛ شیوه دیگر ، برخورد یکپارچه و با برنامه ی با مجرمین توسط دستگاههای ذی ربط ؛ شیوه دیگر رصد برنامه های دشمن است ، علت اینکه دشمن اصرار دارد جوان و جامعه ی ما به مواد مُخدر آلوده شود چیست ؟ اینها را رصد و مهندسی معکوس کنیم نه صرفا با شعار بلکه با اقدام و عمل تا نتیجه دهد؛ یک شیوه دیگر از مبارزه با مواد مخدر جلوگیری از هدر رفتن بودجه های فرهنگی و سعی در استفاده به موقع در محل مناسب است .
 
 وی افزود:شیوه دیگر مبارزه با مواد مخدر توجه به مساجد است ؛ توجه ویژه به طرح حلقه های صالحین که توسط سپاه پاسداران داخل مساجد و پایگاه ها مدیریت می شود ، همه ی مسئولین به همراه سپاه پاسداران همدل و همزبان حرکت کنند و به این حلقه های صالحین توجه ویژه داشته باشند ؛در زمانی که همه ی دشمنان ما یکپارچه و مُتحدانه حرکت می کنند تا ضربه به اسلام بزنند ما هم باید متحدانه حرکت کنیم لذا ما فرصت اختلاف نداریم .
 
 وی یادآورشد:شیوه دیگر مبارزه با مواد مُخدر توجه ویژه به مقوله ی اشتغال و ازدواج جوانان است ؛ وام اشتغال و ازدواج در اختیار آنان بگذارید ، وقتی که این همه جوان بیکار داریم و صحبت از کمبود اعتبار به میان می آید فیش های حُقوقی نجومی را در بین بعضی از مسئولین دیده می شود این واقعا ذهن را متوجه می کند که این همان نفوذ دُشمن است و به فرمایش رهبر عزیزمان حمله به ارزش هاست ؛ مسئولی که باید به مثل امیر المومنین و ائمه (ع) رفتار کند تا آن فقیری که گرسنه به خواب میرود آنرا درک کند در همچین جاهایی مشاهده می کنیم فیش های حُقوقی آنچنانی دیده می شود و این واقعاً جای تأسف است .
 
 حجت الاسلام کیخا بیان کرد:یکی از شیوه های مبارزه با مواد مُخدر توجه به ورزش جامعه مخصوصاً نوجوانان و جوانان است که جا دارد از فرمانده سپاه شهرستان زابل به جهت راه اندازی مدرسه ی فوتبال تقدیر و تشکر کنیم .
 
وی افزود: یکی از شیوه های مُبارزه با مواد مُخدر توجه ویژه به تفریحات جامعه است ، تفریحاتی برای خانواده ، جوانان و همه ی افراد جامعه ؛ شهردار مُحترم ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتهای خوبی که دارید انجام می دهید مانند نهضت آسفالت که امیدواریم سرعتش بیشتر شود و دولت هم کمک کند ؛ خیلی از کوچه ها و خیابان های شهر زابل می بینیم که هنوز بعد از ۳۷ سال هنوز خاکی است  و وقتی زابل مثل یک روستای بزرگ دیده شود این جای تاسف است .
 
همچنین وی عنوان کرد: توجه ویژه ای به پارک بانوان دیده شود که خیلی دارد از زمانی که قول داده اید که افتتاح شود می گذرد ، شهر مکان تفریحی مناسب ندارد ، یک پارک جنگلی مناسب ندارد ، خیلی از محلات آن نزدیک به ۳۰ یا ۴۰ سال است که به همان شکل قبلی است و تغییری در آن مشاهده نمی شود ، فضای سبز مناسب با پیشرفت شهر و شهرهای دیگر ما نداریم ، بعد می گوییم که چرا اینقدر معتاد داریم ؟ ما درست کارنکردیم ، ما توجه ویژه به جوانان خودمان نداشته ایم و دشمن زود فهمید و برنامه ریزی کرد و جوان ما را از دست ما دارد می گیرد.
 
 نماینده ولی فقیه درزابل متذکرشد:برای چندمین بار عرض می کنیم و از گفته و مطالبه خود خسته نمی شویم و امیدواریم که مسئولین محترم قدرت سامع خودشان را افزایش بدهند ، صدا و فریاد ما را بشنوند ، قسمتی از درآمد ماهیانه ۲۰ میلیارد تومانی مرز سیستان را برای آبادانی و پیشرفت ۵ شهرستان منطقه قرار بدهید و  سالانه ۲۵۰ میلیارد تومان درآمد مرز میلک سیستان برای دولت می باشد آنوقت آزاد راه زابل – زاهدان ۹ سال که روی زمین مانده و دارد به جزوه آثار باستانی تبدیل می شود ، می گویند بودجه نداریم ؛ این بودجه ؛ این عادلانه نیست که سیستانی که اینگونه مشکلات دارد این پول وارد خزانه و در دیگر شهرستان ها هزینه شود؛ راهکارش را هم خودتان پیداکنید.
 
 امام جمعه زابل خطاب به رسانه های سیستان عنوان کرد:رسانه های سیستان توجه کنند و پیگیر مُشکلات مردم باشید ، نکند دچار افکار حزبی بشوید و از مشکلات مردم خود غافل نشوید فلسفه ی وجودی شما پیگیری به مشکلات مردم است ، شما چشم تیز بین و حنجره ی رسای جامعه هستید به وظیفه خودتان عمل کنید ، با مسئولین ارتباط برقرار کنید ، امروزه مشکل نوسانات برق در همه جای سیستان مشاهده میشود با مسئول محترم شرکت توزیع برق جلسه بگیرید که قرار بود جلسه ای با رسانه ها داشته باشند اما نمی دانیم به چه علت این جلسه را برگزار نکردند و به تاخیر می اندازند حرف این مسئول را بشنوید و اگر جایی کم کاریی می شود آنرا مطرح کنید و نگذارید که مسئولین در حاشیه امن خبری قرار بگیرند و مردم شما تحت فشار قرار بگیرند .
 
 وی افزود:پی گیر میزان پیشرفت کارخانه لاستیک سازی باشید چند درصد پیشرفت کرده ؟ ، ۱۰ تیر روز صنعت و معدن هست فرصت خوبی است برای پیگیری یکسری طرح هن فرصت رسانه ها توجه کنند ، پی گیر معابر باز شده در مرز باشید ، فاز جدید مطالبه ی منطقه آزاد تجاری صنعتی سیستان و درشت کردن تیتر و عنوان آنرا شروع کنید و ان شاالله بیشتر از این در راه اندازی این طرح دیده نشود .
 
 وی خاطرنشان کرد:دوشنبه ۷ تیر شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتى و  ۷۲ تن از یاران حضرت امام خمینى(ره) با انفجار بمب توسط منافقین در دفتر مرکزى حزب جمهورى اسلامى ( ۱۳۶۰ه.ش) که به روز قوه قضاییه نامگذاری شده است ، گرامی میداریم یاد همه شهدا مخصوصاً شهدای هفتم تیر را بالاخص شهادت دو عزیز بزرگوار  دو شهید خاص و ویژه شهید آیت الله دکتر سید محمد حسین بهشتی و شهید والامقام آیت الله سید محمد تقی حسینی طباطبایی سید شهدای سیستان و بلوچستان ؛ عزیزی که انقلاب را در این خطه رهبری می کردند و محور مبارزات انقلابیون در این منظقه بودند ، مدیریت پخش اعلامیه ها ، حمایت از مبارزین و آشنا کردن مردم ا فکر و اندیشه امام راحل را داشتند .امیدواریم بتوانیم بزودی کتاب منطق منظوم ایشان را جزو کُتب تقویتی طلاب حوزه علمیه قرار بدهیم.
 
امام جمعه زابل بیان کرد: سه شنبه  ۸تیر  ۲۲رمضان المبارک شب قدر سالروز  بمباران شیمیایى سردشت ( ۱۳۶۶ه ش) و روز مبارزه با سلاحهاى شیمیایى و میکربى است .
 
وی افزود:استکبار جهانی در تلاش هست که روز قدس کمرنگ شود و دریک فضای امن رسانه ای اسرائیل بتواند نسل کشی و کودک کشی را در فلسطین به راحتی انجام بدهد ، لذا عزیزان امروز روز جهانی قدس رنگ و بوی خاصی دارد ، امروز شرکت در راهپمایی روز قدس تکلیفی ویژه است ؛ زن و مرد ، پیر و جوان و حتی کودکان را به همراه خود بیاورید  با وضو بعنوان شرکت در جهاد فی سبیل الله شرکت کنیم تا در روز قیامت در پیشگاه خداوند متعال رو سفید باشیم .
 
لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34560

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. چرا مواد مخدر به این راحتی در دسترس جوانان و مردم قرار دارد به گفته یکی از مسئولین زمان دسترسی به مواد مخدر (از همه نوع آن) کمتر از ۵ دقیقه هست !!! در حالی که اینجانب برای تهیه قطعه ای از خودرو که خراب شده بود ۲ ساعت کل شهر زابل رو گشتم نبود بعدش چند ساعت زاهدان رو زیر و رو کردم پیدا نشد در نهایت یکی از دوستان از تهران برایم قطعه مورد نظر را خرید!!!سوال اینجاست چرا مواد مخدر به آسانی و به مقدار زیاد در دسترس همه اقشار جامعه قرار دارد مگر مرزها کنترل نمیشود مگر با توزیع مواد مخدر مبارزه نمیشود؟

  2. احسنت امام زابل، ولی حیف کسی به حرفات عمل نمی کنه، تو درد مردم، داری و مسئولین درد خود، چه کنیم، درد اونا واجب تره لابد