برنامه سنتی رمضونیکه در زاهدان اجرا شد

  • کد خبر : 34551
  • ۰۴ تیر ۱۳۹۵ - ۰:۴۶

گندم پرس: برنامه رمضونیکه به همت کانون بسیج هنرمندان زاهدان و هیئت جوانان منتظران ظهور (عج) درزاهدان اجرا شد. رمضان الله الله رمضان  رمضان آمد خوشنام خدا برنامه بومی سنتی سیستان با عنوان رمضونیکه با گذشت زمان کم کم به فراموشی سپرده شده که خارج از سیستان کمتر دیده و شنیده می شود. لذا از ماه […]

گندم پرسبرنامه رمضونیکه به همت کانون بسیج هنرمندان زاهدان و هیئت جوانان منتظران ظهور (عج) درزاهدان اجرا شد.

IMG_20160624_002824

رمضان الله الله رمضان  رمضان آمد خوشنام خدا

برنامه بومی سنتی سیستان با عنوان رمضونیکه با گذشت زمان کم کم به فراموشی سپرده شده که خارج از سیستان کمتر دیده و شنیده می شود.

IMG_20160624_002737

لذا از ماه مبارک رمضان سال گذشته این برنامه در لیست برنامه های فرهنگی هیئت مذهبی جوانان منتظران ظهور(عج)قرار گرفت و امسال نیز با جلسات مشترک کانون بسیج هنرمندان زاهدان متولی این اقدام فرهنگی هنری شدند و با تشکیل گروه هنری تعدادی از ریش سفیدان و جوانان و نوجوانان بسیجی و مسجدی فانوس به دست در نقاط مختلف شهر زاهدان از جمله محلات ابوذر غفاری , شریعتی شمالی و غلام سرور و … اجرا گردید این حرکت فرهنگی یادآور خاطرات مردم است که درب هر منزل اجرا می شد صاحب منزل نیز فانوس بدست گروه را همراهی می کرد.

IMG_20160624_002813

طبق رسومات این برنامه و توافق گروه نذورات نقدی و غیر نقدی در بین مستمندان توزیع خواهد شد.

IMG_20160624_002803

ضمنا جهت کمک به احیا این برنامه سنتی از شبکه هامون که نقش رسانه ای ویژه را در استان دارد نیز انتقاد شدید داریم چرا که با توجه به پیگیری جهت ضبط برنامه و یا پوشش خبری متاسفانه کوتاهی نموده و همراهی نکردند ان شاءالله که مسئولین به این درک برسند که بعضی برنامه ها که احتمال فراموشی آن بیشتر است را با الویت کمی و کیفی بیشتری حمایت کنند تا کمکی به فرهنگ و سنن استان داشته باشند.

در پایان از همه هنرمندان , ریش سفیدان ,جوانان و نوجوانان مساجد و محلات یاریگر تشکر و قدردانی و التماس دعا داریم./حق جویان راهگشا

کانون بسیج هنرمندان زاهدان و هیئت مذهبی جوانان منتظران ظهور (عج)

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34551
  • دیدگاه‌ها برای برنامه سنتی رمضونیکه در زاهدان اجرا شد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.