استاندار سیستان و بلوچستان: باتمام توان در ماندگاری جمعیت روستایی تلاش می کنیم

  • کد خبر : 34430
  • ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۸
استاندار سیستان و بلوچستان: باتمام توان در ماندگاری جمعیت روستایی تلاش می کنیم

گندم پرس:  مهندس علی اوسط هاشمی در جلسه رفع مشکلات روستائیان در قالب طرح گونو اظهار داشت : تجمیع و مکان یابی تواًم با نظرخواهی خود مردم و انتظارات روستائیان در مورد انتخاب مکانهای مسکونی در برنامه کار قرار گیرد تا جمعیت روستایی ما در روستاها ماندگاری داشته باشند. وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره […]

گندم پرس:  مهندس علی اوسط هاشمی در جلسه رفع مشکلات روستائیان در قالب طرح گونو اظهار داشت : تجمیع و مکان یابی تواًم با نظرخواهی خود مردم و انتظارات روستائیان در مورد انتخاب مکانهای مسکونی در برنامه کار قرار گیرد تا جمعیت روستایی ما در روستاها ماندگاری داشته باشند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دکتر شریعتی و دکتر چمران که نقش بسیار ارزنده ای را در ترویج مکتب انسانی ایفا کردند بیان داشت : باید برای شرایط بحران تعریف و تدبیر توام با برنامه ریزی صورت گیرد و آسیب شناسی جدی در استان توسط ستاد بحران انجام گیرد.
وی تصریح کرد : ستاد بحران و پدافند غیر عامل باید تدبیری خاص در مناطقی که در معرض خطر و آسیب هستند برنامه ریزی کنند تا در مواقع بحران بتوانیم تا حد امکان خطر را از مردم دور کنیم.

هاشمی تاکید نمود : روش های سنتی را سرلوحه ی کار جهت فرهنگ سازی روش های نوین قرار دهیم و شوراهای کارشناسی را هر چه فعال تر برگزار کرده و نگاه عمیق و کارشناسی سازگار با سبک زندگی روستائیان را در برنامه کاری خود قرار دهیم.
استاندار گفت : الزامی ندارد روستاهای قبلی که دچار بحران شده اند دوباره جهت ساخت جدید مکان یابی شوند بایستی مکان ها به مصلحت زندگی مردم جانمایی شود و در خصوص مکان یابی جهت احداث خانه های روستایی آینده نگری و دور اندیشی که مستلزم مطالعات کارشناسی میباشد مد نظر قرار گیرد.

وی تاکید نمود : تعهدات استان در خصوص مسکن روستایی امسال در سرلوحه کار قرار گیرد و تا اتمام تعهدات سنوات قبل تعهدات جدید ایجاد نشود .

هاشمی در این جلسه از فرمانداران خواست : به اموال مردم نگاه مسئولانه داشته و درحفظ اموال بیت المال دقت کافی نموده ضمن اینکه کمبود های زیر ساخت های مسکن روستایی به جد پیگیری شود و جلساتی با حضور بخشداران ، شوراها و دهیاران جهت رفع مشکلات مردم روستایی و راهکارهای مناسب هر چه زودتر برگزار شود.

استاندار جهت مستهلک نشدن مسکن های روستایی و حفظ بیت المال در این جلسه بیان داشت: بنیاد مسکن باید منازل تکمیل شده را طی مهلت خاصی به افراد واگذار کرده و چنانچه دراین مهلت زمانی ساکن نشدند از ید مالکیت آنها خارج گردد. 

هاشمی در پایان خواستار رفع مشکلات زیربنائی منازل روستائی از قبیل آب و برق توسط مسئولین گردید ضمن اینکه تاکید نمود کلیه پروژه های رها شده شناسایی و گزارش آن به دفتر ارسال شود .

وی همچنین ازبنیاد مسکن خواست درخصوص عملکرد پیمانکارانی که به تعهداتشان عمل نکردند ارزیابی و نظارت بعمل آورده و جهت رفع مشکلات مالی روستائیان و جلوگیری از متضرر شدن آنها خواستار پیگیری دیرکرد پرداخت ها و جریمه ها گردید .

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34430
  • دیدگاه‌ها برای استاندار سیستان و بلوچستان: باتمام توان در ماندگاری جمعیت روستایی تلاش می کنیم بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.