امام جمعه زابل:چه معنی دارد کسی درجایی ازکشور تخلف خاص و ویژه انجام دهد و به عنوان تبعید به زابل فرستاده شود؟

  • کد خبر : 34405
  • ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸
امام جمعه زابل:چه معنی دارد کسی درجایی ازکشور تخلف خاص و ویژه انجام دهد و به عنوان تبعید به زابل فرستاده شود؟

گندم پرس: متن کامل خطبه ی دوم ۲۸ خرداد ماه سال ۱۳۹۵ نمازجمعه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا ـ امام جمعه شهرستان زابل را به شرح زیر به استحضار شما مخاطبین گرامی می رسانیم. حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در ابتدا خطبه ی دوم گفت: از فرصت های […]

گندم پرس: متن کامل خطبه ی دوم ۲۸ خرداد ماه سال ۱۳۹۵ نمازجمعه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا ـ امام جمعه شهرستان زابل را به شرح زیر به استحضار شما مخاطبین گرامی می رسانیم.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در ابتدا خطبه ی دوم گفت: از فرصت های عمر ، جـوانی و ماه رمضان استفاده کنیم ؛ از ظرفیت انقلاب اسلامی استفاده کنیم و قدر نعمت انقلاب و حُکومت اسلامی را بدانیم و شکر نعمت به این است که قدر نعمت را بدانیم و از آن استفاده کنیم .

وی گفت: هر کس علیه این نظام حرکت و حرفی بزند ، هر کس علیه روحانیت ، نیروهای ارزشی و علیه انقلابی که تداوم  حرکت پیامبر اکرم (ص ) ، فعالیتی داشته باشد بداند که چه بخواهد و چه نخواهد ، سرباز استکبار است و علیه اسلام و به نفع کفر فعالیت می کند .

امام جمعه زابل اظهار داشت: کسی که در دنیا در جبهه کفر فعالیت می کند و قلم و حرف می زند و هر گونه فعالیتی دارد چه جای تعجب که در جهنم با فرعون ، یزید و دشمنان انبیاء محشور شود .

وی در ادامه افزود: معاندین ، منافقین و دشمنان بدانند ، مردم ما بیدار هستند و هر گـونه فعالیتی را رصـد می کنند ؛ چشم بیدار مردم غیور دارالولایه سیستان همه ی فعالیت ها را رصد می کند ، متوجه شیطنت جریان فتنه در منطقه است ؛ نسبت به اینکه یک فرد هتّاک بی ادب ، معاند نظام در زابل حضور پیدا کند و به ارزش ها اهانت و در فضای مجازی عملاً علیه نظام حرکات خبیثانه ای انجام بدهد ، نسبت به این بی حُرمتی ها و شیطنت ها مردم دارالولایه سیستان سُکوت نمی کنند و چشم طمع فتنه گـران را کور خواهند کـرد .

امام جمعه شهرستان زابل تاکید کرد: بهتر است که مردم سیستان را خوب بشناسند و تاریخ ای سرزمین را مطالعه کنند ، اینجا سرزمین مهد دلیران و پهلوانان است ما قرن هاست که با ولایت همراه هستیم و عهد دیرینه داریم و زابل جایی نیست که کسی بخواهد علیه نظام روی آن سرمایه گذاری کند .

وی گفت: وجود مشکلات اقتصادی دلیل نمی شود که هر بی سروپایی بیاید و اظهار نظر کند ؛ مردم ما با تمام وجود با مال و جان خود از انقلاب و ارزش های آن دفاع می کنند و مشکلات اقتصادی را هم دوشادوش مسئولین دلسوز و با تلاش با استقامت ، صبر و مدیریت ثبت پایدار بخواست خدا حل می کنند .

امام جمعه شهر زابل ضمن تقدیر و تشکر از سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت:که مردم ما هم همین گونه انتظار دارند که برخورد مناسب و به موقع انجام شود ؛ از دستگاه قضا ، مسئولین ، قوه ی قضائیه و همه مسئولین ذی ربط از استاندار محترم تا همه ی فرمانداران به این مسئله در خواست می کنیم که تمهیداتی صورت گیرد که زابل را به چشم تبعیدگاه نگاه نکنند .

وی گفت: چه معنی دارد که کسی در جایی از کشور تخلف خاص و ویژه انجام دهد و بعنوان تبعید به این منطقه فرستاده شود ؛ آیا این اهانت به این مردم نیست ؟ آیا این ضربه ی فرهنگی به این منطقه نیست ؟ چه معنایی می تواند داشته باشد ؟ ما انتظار داریم که مسئولین بیشتر توجه کنند ، ما انتظار داریم که مشکلات برطرف شود ، ما انتظار داریم مسئولین شبانه روز در حال فعالیت باشند ؛ ولی اینکه زابل به چشم تبعیدگاه نگاه شود و مجرمین خاص سیاسی و… به این منطقه تبعید شوند ، این اهانت به خطه است .

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا تاکید کرد و گفت: درخواست مردم ما این است که بزودی به این درخواست جامعه عمل پوشانده شود و هر فردی که بعنوان تبعیدی به این منطقه آمده به جای دیگر منتقل گردد ، مخصوصا این فردی که مقدمات حضور این شخص فتنه گر را در این منطقه فراهم کرده و برخورد مناسب و به موقع با هر کسی که این فرد را در این زمینه و حرکت خبیثانه کمک کرده صورت گیرد .

امام جمعه در بخشی دیگر گفت: امروز جمعه ۲۸ خرداد ،۱۱ رمضان المبارک روز جهانی بیابان زدایی است ؛ توجه ویژه به مقوله بیابان و مدیریت صحیح و تلاش در توسعه جنگل ها و فضای سبز ، توجه ویژه به منابع طبیعی جنگل های موجود و اکوسیستم و مواظبت و جلوگیری از تخریب آن ها امری بسیار ضروری است .

وی در ادامه اظهار داشت: به همین مناسبت درخواست ما نگاه ویژه به تالاب هامون است که الحمدلله سیلاب خوبی وارد هامون شد ، مسئولین عزیز مدیریت کنند و با کشور همسایه مذاکرات ویژه ای شکل دهند  و کاری انجام دهند که وقتی تبخیر آب شکل می گیرد  باعث خشک شدن مجدد این تالاب نباشد ؛ حفظ تالاب هامون صرفا جنبه ی اقتصادی ندارد بلکه علاوه بر اثر اقتصادی ، اثر روحی و روانی و بهداشتی در منطقه دارد .

وی گفت: دوشنبه۳۱ خرداد ، ۱۴ رمضان ، سالروز شهادت رشید اسلام دکتر مصطفی چمران در سال ۱۳۶۰ و روز بسیج اساتید است ؛ بسیج فکر و اندیشه است و شغل نیست ؛ در هر شغل و شأن و شئون زندگی که فعالیت می کنیم می بایست همه ما بسیجی باشیم ؛ بسیجی یعنی فرد انقلابی با نشاط و پرشور .

کیخا امام جمعه شهرستان زابل در پایان گفت: سه شنبه ۱ تیر ، ۱۵ رمضان  میلاد باسعادت کریم اهل بیت (ع) حضرت امام حسن مجتبی (ع) است ، روز میلاد امام دوم شیعیان که به روز اکرام ایتام و فقرا نامگذاری شده است ؛ الولیت ایتام و فقرا ما همسایگان باشند ؛ اینکه در یک جامعه تکدی گری زیاد شود در وهله ی اول بزرگان آن خاندان مُتهم به کم کاری می شوند و همه ما وظیفه و مسئولیت داریم ، بهترین نوع اکرام و کمک به فقرا ایجاد زمینه شغل و کسب و کار است و اکرام فقرا رسیدگی به نیازمندان به همراه حفظ شخصیت آن ها است.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34405

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام به امام جمعه محترم تشکر از اینکه راجع به مطلب تبعیدی اشخاص صحبت کردید انشاالله که موفق باشید