دهمرده نماینده سیستان: لزوم بررسی و پیگیری سهل‌انگاری درمورد مرگ ده‌ها هزار قطعه ماهی در نیمروز/ برگزاری جلسه با مسئولان استانی سیستان

 • کد خبر : 34384
 • ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۵
دهمرده نماینده سیستان: لزوم بررسی و پیگیری سهل‌انگاری درمورد مرگ ده‌ها هزار قطعه ماهی در نیمروز/ برگزاری جلسه با مسئولان استانی سیستان

گندم پرس: نماینده مردم زابل در مجلس عامل تلف شدن ده ها هزار قطعه ماهی را در رودخانه نیمروز، مسدود کردن آب رودخانه برای یافتن سه جسد غرق شده عنوان کرد. حبیب الله دهمرده ضمن ابراز تاسف نسبت به تلف شدن ده ها هزار قطعه ماهی در رودخانه نیمروز سیستان، گفت: متاسفانه به دنبال غرق شدن […]

گندم پرسنماینده مردم زابل در مجلس عامل تلف شدن ده ها هزار قطعه ماهی را در رودخانه نیمروز، مسدود کردن آب رودخانه برای یافتن سه جسد غرق شده عنوان کرد.
لزوم بررسی و پیگیری سهل‌انگاری درمورد مرگ ده‌ها هزار قطعه ماهی در نیمروز/ برگزاری جلسه با مسئولان استانی سیستان

حبیب الله دهمرده ضمن ابراز تاسف نسبت به تلف شدن ده ها هزار قطعه ماهی در رودخانه نیمروز سیستان، گفت: متاسفانه به دنبال غرق شدن سه نفر در رودخانه نهراب زابل،  سازمان امور آب برای پیدا کردن اجساد نسبت به بستن مسیر آب اقدام کرد که در طی مدتی که آب بسته شد به دلیل کمبود اکسیژن، تبخیر و افزایش دما  تعدادی از ماهی های رودخانه نیمروز تلف شدند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی، در مجلس دهم ادامه داد: البته  احتمال دارد در این مورد سهل انگاری  و قصوری نیز از سوی برخی صورت گرفته باشد که نیاز به بررسی و پیگیری بیشتری دارد.

وی افزود: اگر چه  طبق اظهارات مسئولان استان عامل تلف شدن ماهی های نیمروز مسدود کردن آب بوده ولی در صورتی که سهل انگاری و قصور افراد خاصی در تلف شدن این ماهی ها تایید شود به صورت جدی با آنها برخورد خواهیم کرد./خبرگزاری خانه ملت

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34384

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 11در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۱
 1. نوش دارو پس از مرگ سهراب

 2. تلفات به صورت دسته جمعی بر اثر کمبود اکسیژن و نوسانات دمایی در اثر قطع آب صورت گرفته . اما بایددید گونه ماهی چه بوده

 3. ریاکاری ها شروع شد

 4. بچه ماهیان تلف شده اکثرا از گونه غیر اقتصادی که اصطلاحا به آنها ماهیان هرز گفته می شوند بوده و چون زنده زا هستند به سرعت تکثیر می کنند و تعداد آنها افزایش می یابد. در ضمن این گونه مولد آن به اندازه انگشت دست می رسد و از این بزرگتر نخواهد شد. و رقیب غذایی بسیار بزرگی برای گونه های اقتصادی منطقه محسوب شده و تحمل شرایط سخت برای آنها در مقایسه با کپور ماهیان بسیار سخت و سریع شروع به تلفات می نمایند.
  با تشکر در صورت اطلاعات تکمیلی پیام بذارید.

 5. امیدمردم آقای دهمرده وکیخا

 6. ما از دکتر دهمرده میخواهیم چاه نیمه جدیدی در کنار کوه خواجه ایجاد کنند البته قبلا ایشان در این مورد صحبت کرده بودند

 7. نمیریم وببینیم
  هیرکولهای زابل چه میکنند
  اگر…………شعاردادن رهاکنند
  باتشکر

 8. حقیقت رابگویید

 9. جناب دکتردهمرده وقتی بانمایندگان زاهدان همراه میشن وبه وزیرنیروبرای حل بحران حومه زاهدان هشدارمیدن بدونن که وزیرهم برای حل این بحران آب رواززابل به حومه زاهدان باشدت بیشتری انتقال میدن وماهم همانندهمین ماهیان خواهیم مرد.

 10. نگران نباشید سیستان در همه چیزش رتبه اول را کسب خواهد کرد همانطور که در دوره معاونت !!! از نظر آلوده ترین شهرهای جهان شدیم هرچند که مقصر اصلی داعش است!!!

 11. امیدماسیستانیان اول خدابعدجناب دکتردهمرده