آلوده ترین شهر جهان رکورد خودش را هم زد!

  • کد خبر : 34010
  • ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۷
آلوده ترین شهر جهان رکورد خودش را هم زد!

گندم پرس: با افزایش شدت وزش باد در روز گذشته میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهرهای منطقه سیستان شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز به ۱۷۵۱ میکروگرم بر متر مکعب برابر با ۱۲ برابر حد استاندارد رسید. این درحالی است که چندی پیش سازمان بهداشت جهانی شهر زابل ایران را با آلایندگی ۵۲۷ میکرو […]

گندم پرسبا افزایش شدت وزش باد در روز گذشته میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهرهای منطقه سیستان شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز به ۱۷۵۱ میکروگرم بر متر مکعب برابر با ۱۲ برابر حد استاندارد رسید.
این درحالی است که چندی پیش سازمان بهداشت جهانی شهر زابل ایران را با آلایندگی ۵۲۷ میکرو گرم بر متر مکعب به عنوان آلوده‌ترین شهر جهان اعلام کرد.

کسب این رتبه انتقادات زیادی را روانه سازمان محیط زیست کرد ابتکار که دست برقضا بعد از کسب یک رتبه جهانی یعنی انتخاب زابل به عنوان آلوده ترین شهر جهان میهمان سیستانی ها بود به انتخاب زابل به عنوان آلوده ترین شهر دنیا واکنش نشان داد و گفت: آماری که از سوی سازمان بهداشت جهانی مبنی بر معرفی زابل به عنوان آلوده ترین شهر جهان اعلام شده مربوط به سال ۲۰۱۲ است و دقت کافی را ندارد و اطلاعات تکمیلی را به این سازمان ارسال خواهیم کرد.

در حالی دولتی ها به هر نحوی در حال شانه خالی کردن از این موضوع هستند که دیروز وزش باد شدید با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت در زابل سبب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به ۱۷۵۱ میکروگرم بر مترمکعب یعنی۱۲ برابر حد مجاز برسد که این آلایندگی ۳ برابر آلودگی هوای آلوده‌ترین شهر جهان است.

باد ۱۲۰روزه از اوائل اردیبهشت ماه شروع شده و تا شهریور و حتی مهرماه ادامه دارد که به دلیل مدت وزش به نام بادهای ۱۲۰ روزه مشهور است حداکثر سرعت باد در تیرماه تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت میرسد و در بعضی منابع برای حداکثر سرعت این باد ارقام بالاتری نیز ذکر شده است .متوسط سرعت باد در ماههای تابستان در حدود ۲۶ کیلومتر در ساعت و  در ماههای زمستان به ۱۳ کیلومتر در ساعت میرسد./عصرهامون
 

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34010

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. تبریک به قهرمان زمین ، هوا ، سیاسی بازی ………. دم دولت گرم

  2. تبریک میگم به مسئولین قبلی و فعلی سیستان !احسنت خسته نباشید!!!