یکسال گذشت / نه دست حرامخواری قطع شد و نه مشکل زیست محیطی حل شد

 • کد خبر : 40954
 • ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱:۴۴
یکسال گذشت / نه دست حرامخواری قطع شد و نه مشکل زیست محیطی حل شد

 اسفند ۹۴ و نقش بستن خاطره ی زیبایی دیگر از حضور حداکثری مردمی ناامید، برای رقم زدن آینده ای بهتر با انتخاب ۲ شخص که به گفته ی برخی از مردم آخرین تیر برای رهایی از انبوه مشکلات بودند.     گــنـــدم خــبـــر : حماسه حضور تاریخی مردم سیستان با ثبت بیشترین رای به یک […]

 اسفند ۹۴ و نقش بستن خاطره ی زیبایی دیگر از حضور حداکثری مردمی ناامید، برای رقم زدن آینده ای بهتر با انتخاب ۲ شخص که به گفته ی برخی از مردم آخرین تیر برای رهایی از انبوه مشکلات بودند.

 

 

گــنـــدم خــبـــر : حماسه حضور تاریخی مردم سیستان با ثبت بیشترین رای به یک کاندید به سالگرد یک سالگی خود رسید و مردم با آن همبستگی در پای صندوق های رای رویا های بزرگی را در سر می پروراندند که قطعا این انتخاب باعث خواهد شد کمی از مشکلات منطقه مرتفع گردد.

 

 

نمایندگان سیستان با کوله باری از تجربه انتخاب شدند، یکی با تجربه سیاسی، ثبت یک دوره نمایندگی و تجربه معاونت محیط زیست کشور و دیگری با تجربه سیاسی، اجرایی و استانداری چند استان با رای مستقیم مردم افتخار نمایندگی مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی را کسب نمودند.

 

یکسال گذشت، اما باز هم شاهد آنیم که امید جای خویش را به یاس و ناامیدی داده است، امیدی که باعث آن شعار های نمایندگان در دوران زیبای نامزدی بود اما به محض قطعی شدن نمایندگی تمام آن حرف ها به بوته فراموشی سپرده شد.

 

 

یکی از نماینده با شعار قطع کردن دست حرامخواران آمد و همه می پنداشتند که قطعا مدیران ضعیف با شنیدن این شعار کوبنده پای به فرار خواهند گذاشت و عطای ریاست را به لقایش خواهند بخشید دیگری با سابقه معاونت محیط زیست کشور آمد و مردم ساده لوح انتظار برنامه ریزی برای  بهبود شرایط زیست محیطی را داشتند.

 

 

به هر حال سطح انتظارات را باسابقه طلایی خویش چنان بالا بردند، که مردم خود جوش پای صندوق های رای حاضر شدند و حداقل انتظار همه مشاهده تفاوتی در عملکرد در برابر باقی نمایندگان ادوار گذشته و دیگر نامزدهای مدعی بود.

 

 

عدم تفاهم و اختلافاتی که بین این دو سرمایه ی مردم وجود دارد گویا نیاز به کدخدا منشی دارد چرا که روز به روز بر این اختلافات افزوده می شود.

 

 

نمایندگانی که باید همراه، همگام و دوشا دوش یکدیگر برای رفع مشکلات قدم بردارند در دو مسیر متفاوت قرار گرفته اند و تنها قربانی این اختلافات هم قطعا مردم خواهند بود.

 

بنارا بر آن داریم در آستانه یکساله شدن کمی صریح تر سخن بگوییم؛

 

نمایندگان محترم سیستان به زعم بیشتر مردم آخرین برگ برنده مردم سیستان بودند و حال بعد از گذشت یکسال، حتی در برابر کم تجربه های مجلس هم گوی سبقت را باخته اند.

 

 

حال که زمان چانه زنی در مرکز برای حل مشکلات منطقه است، نماینده ای که با ۱۱۴هزار رای راهی مجلس شد حوزه فعالیتی خویش را خلاصه در بازسازی آثار باستانی نموده است، و به جای استفاده از وظیفه و قدرت نمایندگی بی رمق، وقت را در همین حوالی صرف می کند همانند بازدید های بی ثمری که تنها نتیجه ی آن چند عکس یادگاری شده است.

 

 

دو نماینده، دو عضو هیٱت علمی دانشگاه زابل با آن رزومه درخشان و بقول برخی قلم بدستان بسیار قوی گویا در خواب و رویایی متفاوت فرو رفته اند که حتی توان و یا حواسشان به روزهای تلخ در دانشگاه زابل که درحال سپری شدن است نمی باشد تا قطب علمی سیستان را از این منجلابی که دچار آن است رهایی بخشند.

 

 
مانده ایم از کدامین مشکل سیستان سخن بگوییم!!!؟؟؟

 

 

یکی از نمایندگان که در تمامی محافل سخن از هم سویی با دولت سخن به میان می آورد و حال در میدان انتخابات دولت تدبیر و امید در حال بازی کردن می باشد، می خواهیم بدانیم چه استفاده ای از این همسویی برای رفع مشکلات نموده اید؟

 

 

دوست داریم بدانیم چه گام هایی برداشته اید و چه تلاش هایی کردید به راستی شما از وضعیت اّسف بار شهرداری های حوزه انتخابیه خود آگاه هستید؟ و آیا می دانید مردم در آلوده ترین شهر جهان چگونه روزگار می گذرانند؟؟

 

 

جنابان نماینده حواستان به زندگی مشقت بار مرزنشینان است؟ و می دانید مرز بسته است و زندگی مرزنشینان چگونه به سختی سپری می شود؟؟؟

 

 

شاید ساخت و مرمت قلعه رستم بخشی از همان برنامه قطع دست حرامخواران است، اما نگهداری و باز سازی آثار باستانی وظیفه ذاتی میراث فرهنگی است، دلیل استفاده از توان و امکانات دانشگاه و برخی ادارات در این راه چیست؟

 

 

 

 به پایان رسیدیم و یادمان رفت موضوع مهمی دیگری را بیان کنیم که گفتن آن خالی از لطف نخواهد بود؛

 

 

مشکلات سیستان ریشه در گذشته دارد و نمایندگان محترم از این موضوع اطلاع دارند؟ این را ما نمی گوییم فرماندار با سابقه و مدبر زابل می گوید و حتما می دانید زمانی که گذشته را مرور کنید رد پای هر ۲ نماینده را در گذشته خواهید یافت.

 

 

این روزها مقصر تمام مشکلات اقدامات غیر کارشناسانه ی مسئولان گذشته است گذشته ای که یک نماینده حال حاضر استانداری آن و دیگری نمایندگی آن را برعهده داشته است.

 

 

آیا شما دو نماینده این ادعای فرماندار زابل را قبول دارید؟؟؟

 

 

جالب سکوت سینه چاکان و مدعیان مطالبه گر رسانه ای است که در روزهای تبلیغات از هیچ تلاشی برای معرفی این دو نماینده و جلب آرای حداکثری مردم مزایقه نکردند است حال چه شده است که قلم های نقادانه یتان جای خویش را به مراعات داده اند؟؟؟

 

 

بد نیست قدری برای رضای خدا قلم زنید و احقاق حق آرای مردم را از نمایندگان مطبوع خود نمایید.

 

 

در پایان به عرض می رسانیم؛ رسانه گندم خبر منتظر پاسخ و دفاع نمایندگان از عملکرد یکساله خویش خواهد بود.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=40954

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 29در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲۹
 1. نگران نباشید ۴ سال هم می گذرد و دستی قطع نخواهد شد اما حرام خوری فراوان می شود نمونه بارزش هزینه کرد برخی ادارات غیر مرتبط با میراث فرهنگی در قلعه رستم می باشد

 2. سلام .من هیچ کدومشون روقبول ندارم خودم
  به دکتر کیخارای دادم ولی متاسفم برهردونماینده

 3. تفاهم ندارن از روز اولم مشخص بود ک اقای کیخا خودشو همه چیز فهم دارن

 4. در زمان دو نماینده ی قبلی هنرستانهای بهیاری زابل با بهترین کیفیت تاسیس شد اما در زمان این دو نماینده ی بزرگوار جدید دو مدیر در یکسال عوض کرده اند و یک بزرگواری رو معاون مدرسه گذاشته اند که جگر بچه ها رو خون کرده و هر جا دانشجوی کارشناسی ارشد ناراضی و بد اخلاقی رو سراغ داره میاره تا جگر بچه ها رو خون کنه.یک جلسه صد صفحه درس میده.چهار جلسه غیبت می کنه.بچه ها اعتراض کرده اند دنبال حراستی کردن و اخراج بچه ها هستند.اگر نماینده ها به درد دل ما در این هنرستان گوش نکنند. سری بعد انتظار رای نداشته باشند.اگر سید باقر بود صبح فردا معاون مدرسه و اساتید لجباز و بد اخلاق رابه صف و اخراج کرده بود.حالا عملکرد این آقایان رو ببینیم.

 5. متاسفانه خواسته یا ناخواسته عده ای کار قلعه رستم رو برای دکتر دهمرده چنان بزرگ کردند که انگار این فرد کاری غیر ازاون نداره که بیشتر طرفداران ایشان در فضای مجازی این نقش آفرینی رو کردند غافل ازاینکه چنین بزرگنمایی هایی نه جزو مطالبات مردم بود ونخواهد بود .اگر از مردم بپرسید قلعه رستم در چه رتبه ای از خواسته های شماست خواهند گفت صفر

 6. واقعا متاسفم واسه هردونماینده ,چی فکر میکردیم وچی شد

 7. واقعا برخودم متاسفم که رفتم پای صندوق رای

 8. باسلام..شعارها ی انتخاباتی این دونماینده عزیز وسابقه درخشان کاری جناب دکتردهمرده درسیستان واستانهای دیگر .فکرمیکردم تنهادلاورمردی که بتواند به داد سیستان ومردم بی پناهش برسد ایشان هستند ولی دراین یکسال دریغ ودردها بیشترشدو دردی تمتر ویادرمان نشد.جای تاسف وافسوس دارد..این گونه سکوت واین عملکرد.بازهم دست امام جمعه شهرمون دردنکنه لااقل ازتریبون نمازجمعه مشکلات روبیان میکنند..
  اگرخلاف آنچه که هست بیان کردم.دونماینده عزیزازطریق رسانه هادریک نشست هرآنچه ازادعاهای قبل انتخابات رو عمل کردن بیان کنند.

 9. چون کاندید مورد نظرتون رای نیاورده این مطالب رو تیتر کرده اید،،هنوز هم برای ما دکتر حبیب الله دهمرده است این مرد،،،

 10. فقط شعار برای جمع کردن رای بود و غیر از استخدام کردن فامیل کاری دیگر بر مردم نکردند و اوردن اب با لوله و کنتور به زمین های کشاورزی و انهایی که دست حرامخوران را قطع می کردند در تهران به سر می برند شاید هم بخاطر اینکه زبان خودشان را فراموش کردند دیگر سیستان را که با رای بالا به مجلس رفتند فراموش کرده اند و از ماست که بر ماست کجا شد ان همه شعار و ادعاهایی که ان نماینده محترم میداد و حال سیستان مانده با ان همه جوان بیکار و تنها دوستان و فامیل شاید برای خیلی مهم تر است از ان همه زن و مردی که برای رای دادنشان پای صندکق می رفتند

 11. ضمن عرض سلام خدمت همه همشهریان گرانقدر ومحترم نظر بنده در مورد این دو عزیز این است که ایشان به محض رسیدن به مجلس حوزه انتخابیشان را فراموش می کنند وفقط هدف شان این است که کدامیک از طرفدارانشان رابه عنوان مسئول یکی از ادارات ویانهادها قرار دهند وعمده اختلاف هم از همین جا شروع می شود شهری که مادر آن زندگی می کنیم روستایی بیشتر نیست فقط اسم شهر دنبالش است قولها فراموش شده وفقط اعمال نظر برای راضی کردن افرادی که برای کاندیدای مورد نظر فعالیت کرده اند در حال اجراست

 12. سلام ، خداییش از نمایندگان ما هیچ کاری بر نمیاد نمونه بارزش موسسه کاسپین تینقد بلا سر مردم اورد کدوم نماینده ما صحبت کرد و دفاع کرد؟

  مردم به امید مجوز بانک مرکزی اونجا پول گذاشتن اما کسی جوابگو نیس اینم از دولت تدبیر و امید

 13. متاسفانه خیلی تندحرف زدنم اشتباه هست ایا فقط قله رستم کاریکسال بود پس کارخانه اردوواگذاری ان که این اقا روبراش کردچی وکارای دیگه

 14. آقا تامین اجتماعی رو دریاب فلانی از فامیلای فلان نماینده چگونه استخدام شده
  یادم رفت فنی حرفه ای رو هم دریابید فلان شخص از فلان فامیل دیگه نماینده چگونه استخدام شده
  !

 15. به نام خدا
  سلام خدمت همه ی بزرگواران و سروران عزیز
  دیوار انتقاد بسیار کوتاه است و هر انکس که دلش بخواهد بالا می رود. رسانه ی گندم خبر مگر خودش فراموش کرده است که در ایام انتخابات سنگ دکتر کیخا را به سینه می زد و امروز برای ما رسانه ی مطالبه گر شده است؟؟؟ بنظر بنده هنوز کمی زود است که قضاوت کنیم. تمامی تلاش نمایندگان در این مدت را در سال آینده خواهیم دید. در ضمن شما رسانه های سیستان هیچگونه توان علمی جهت خبر نویسی ندارید و یا اگر توانی هست هم مربوط به مدارک دانشگاه آزاد و نمره های کیلویی می باشد که باز هم خود دلیلی بر عدم توانمندی شما می باشد و همه یک روزه یک کانال و یک سایت را راه اندازی کرده ایید و مدعی مطالبه گری به حق شده ایید و به دلیل مشکلات فراوان منطقه ی سیستان به راحتی خبر منتشر میکنید . دست روی شورا، شهرداری، دانشگاه، نمایندگان، خیابان ها و …. هرچه بگذارید با چندکلمه ی راحت که حتی بی سوادترین افراد هم توان نوشتن این جملات را دارند می توان خبر نوشت….. خدا به داد ما برسد با این رسانه های پوشالی و توخالی

 16. حیف از رایی که به دهمرده دادیم. اونهم تک رای دادیم!!!!!!!!!!!!!!!

 17. نکته جالب این است که مرمت قلعه رستم بدون هیچگونه برنامه و پژوهش نظام مند که در مرمت ابنیه تاریخی اصل اساسی است انجام می شود و به عبارتی این اثر جهت برنامه های پوپولیستی گروگان گرفته شد و گویا میراث فرهنگی هم سر مصلحت اندیشی صدایش در نیامد. کجایند مطالبه گران مواریث فرهنگی سیستان؟؟؟!!!

 18. حیف و صد حیف که اینا رفتند برای ارتقای خودشون و ما ندانستیم و رای دادیم یادمون نرفته که دهمرده با توتن نیوز مصاحبه کرده بود که آب شرب زابل آلودگی نداره!

 19. نمیدونم صندلی محلس چرا اینجوریه هرکی رو میفرستیم یادش میره چرا فرستادیمش

 20. در سیستان هر نماینده ،فقط و فقط برای فامیلش خوبه.

 21. باسلام کارخانه ارد هم با پی گیری مهندس دهمرده فرماندار محترم نیمروز شروع بکار کرد هیچ ربطی به نمایندگان ندارد انصافا خیلی پیگیر مشکلات شهرستان هستند

 22. مشکلات سیستان آنقدر زیاد هست که با یک سال و دوسال فورا حل نمی شود دولتهای قبل هم نتوانستند مشکلات را حل کنند چه برسد به نمایند ها باید واقع بین باشیم رفع مشکلات سیستان همکاری دولت را می طلبد دولت قوه ی مجریه است نمایندگان باید پیگیر باشند و به دنبال وضع قوانیی باشند تا به نفع استان و سیستان نوشته شود . به نظر من نمایندگان هیچ کاری نکنند ، دنبال منطقه آزاد هم نرن فقط یک کار کنند آن هم وضعیت دیوارهای مرزی در سیستان را روشن کنند مجوز ایجاد معبر مرزی زیاد را بگیرند ان هم کنترل شده تا مردم سیستان مانند سالهای گذشته امرار معاششان از طریق مرز صورت بگیرد هم مشکل بیکاری سیستان حل می شود هم درامدزایی برای سیستان دارد و هم مردم دوباره به سیستان بازخواهند گشت ، البته نمایندگان جلوی طرح شکسته خورده کارت های مبادلات مرزی رو بگیرند که هیچ نفعی برای مردم سیستان نداره ، منطقه آزاد سیستان هم اگر تصویب شود به نظر من هیچ نفعی برای مردم سیستان نخواهد داشت و می شود برای گروهی خاص

 23. خودمون وقتی میخوایم یه خونه معمولی بسازیم چندسال طول میکشه بازم اون طوریکه دلمون مخواد نمبشه من خودم خیلی خوشحالم که به دکتر دهمرده منجی وپیرو رهبری رای دادم بین این دو نماینده هیچ اختلافی وجود نداره نویسنده این مطلب طبق آیه قرآن همان الحسود لایسوداست تومگر متولی سیستانی نویسنده دشمن پیشرفت مردم غیور سیستان است پس نویسنده محترم اراجیف ننویس

 24. آقای علی حق گو!!!!به نظرم اراجیف شما نوشتی نه نویسنده. من هم به دهمرده رای دادم تاز تک رای و بسیار پشیمونم. میخوای آقای دهمرده رو ۲۰ سال نماینده بگذارن تا کاری بکنه؟ مگه بقیه نماینده ها چند سال فرصت داشتن؟ دکتر دهمرده منجی!!!!! رهبری؟؟؟ توهم زدی داداش. دکتر دهمرده آدم خودرایی هست و هر کس در هر گوشه کاری انجام داده میگه من کردم و من ساختم و بقیه کاری نکردن و ماهم گول خوردیم

 25. جهت اطلاع پمپ بنزین شرکتی زابل متعلق به شرکت نفت جهت خصوصی سازی به مهندس د …. از اقوام کدام نماینده تحت عنوان مناقصه واگذار شده است .

 26. جالبه نظر می دهند پیرو رهبری ! ما که از اول انقلاب تاکنون نماینده ایی ندیدیم که پیرو رهبری نباشد.

 27. و اگر مردمی که هنوز با نظرات داده شده که به صورت انتقاد بیان شده راضی نیستند بیشتر تحقیق کنند که از زمان رفتن ن کسانی که دست حرامخوران را قطع می کردند به مجلس رفته اند چند نفر از ان فامیل و اطرافیانشون را استخدام ادارات کرده اند بیشتر اگاهی پیدا خواهند کجا بودند زمانی که رییس جمهور به استان امد چطور یک عده بلدند راحت امتیاز بگیرند و این بزرگواران که فقط قشنگ بلدند حرف بزنند و مردم سیستان هم تابع احساسات هستند چکار کردند بر سیستان از زمانی که امدند ان هم طرح ابیاری بوسیله لوله برای نصب کنتور روی زمین های مردم قرار بود اجرا بشود که این بزرگواران نیز کاری نکردند که بگویند مردم توان پرداخت پول اب و برق منازل خود را ندارن چه برسد بر ابیاری زمین های کشاورزی مگر از زمان که یکی از این دو بزرگوار استاندار بود که موفق هم بود چون کارش اجرایست نه سیاسی و در کار اجرایی موفق است طرح لوله انتقال اب به زاهدان کلید نخورد و با یکسال رفتنشان به مجلس هیچ کاری نکردند و حتی با خودشان این دو نماینده مشکل دارند بجای اینکه با وزرا راه بیایند و امتیاز بر استان بگیرند نرفته تذکر دادند به وزرا خوب چی شد غیر از اینکه سیستان را فلج کردند و از روز اول استاندار گفت امیدوارم که با رفتن نمایندگان مورد نظر مردم در سیستان سیستان اباد شود هزاران راز در این بیان است و کو یک نماینده با سیاست و با غیرت که با حذف نیروهای با قدرت در استان مبارزه کند و فقط نیروهای سیاسی و از طیف راس مدیریت استان را دارند و این است مشکل خود نمایندگانی که خودشان را تحمل ندارند

 28. حالا به دکتر کیخا که امیدی نبود از اول. ولی ادعای های دکتر دهمرده هم پوچ بود. فقط به فکر منافع خودشن هستن.غریب پرست هستن برا لرستان و کرمان خوب بودن خدا به داد مردم سیستان برسه.

 29. سلام

  آنچه مسلم است تامردم سیستان براساس احساسات وگفتارها وفامیل بازی پای صندوق بروندانتظاربیش ازاین نداشته باشید.والسلام