اجرای رزمایش الی بیت المقدس به نام یاوران انقلاب در شهرستان نیمروز

  • کد خبر : 40909
  • ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۳
اجرای رزمایش الی بیت المقدس به نام یاوران انقلاب در شهرستان نیمروز

سرهنگ علی محبی فرمانده سپاه نیمروز از اجرای رزمایش الی بیت المقدس با نام یاوران انقلاب در این شهرستان خبر داد.     گــنـــدم خــبـــر : رزمایش گردان های بیت المقدس و کوثر در راستای تحقق ارتش بیست میلیونی و همچنین تحقق بخشیدن به فرمایشات فرمانده معظم کل قوا و ارتقاء توان رزمی دفاعی، تقویت […]

سرهنگ علی محبی فرمانده سپاه نیمروز از اجرای رزمایش الی بیت المقدس با نام یاوران انقلاب در این شهرستان خبر داد.

 

 

گــنـــدم خــبـــر : رزمایش گردان های بیت المقدس و کوثر در راستای تحقق ارتش بیست میلیونی و همچنین تحقق بخشیدن به فرمایشات فرمانده معظم کل قوا و ارتقاء توان رزمی دفاعی، تقویت روحیه حماسی و سلحشوری، احیاء خاطات ۸ سال دفاع مقدس در صحنه عمل ، تقویت ، سازماندهی و حفظ انسجام بسیجیان این خطه در روزهای سوم و چهارم اسفند ماه در منطقه عمومی رزمایش شهرستان نیمروز برگزار میگردد.

 

 

در این رزمایش دو روزه که در شهرستان نیمروز برگزار می شود، گردان های بیت المقدس برادران و گردان کوثر خواهران حضور دارند.

 

 

فرمانده سپاه شهرستان نیمروز با اشاره به برگزاری برنامه های فرهنگی و رزمی در حاشیه این رزمایش گفت در این رزمایش برنامه های فرهنگی، هنری و مسابقات ورزشی و تمرینات آمادگی رزم بسیجیان برگزار می شود.

 

 

برگزاری برنامه های امداد و نجات، عملیات تاخیری در قالب پدافند غیرعامل و برنامه های دفاع از نقاط حساس و مهم شهرستان، کنترل مسیرهای ورودی، پدافند دورادور و مانور ضد هلی برن در قالب دفاع از کوی و برزن پیاده روی شبانه و….. اجرا می شود

 

 

برگزاری رزم شبانه، برگزاری مراسمات به یاد دوران دفاع مقدس، مراسمات دعا ، مناجات صبح گاهی ، دوی صبح گاهی به رسم جبهه و برگزاری حلقه صالحین از دیگر برنامه های رزمایش الی بیت المقدس است.

 

 

برگزاری صبح گاه مشترک در روز دوم رزمایش با حضور ریش سفیدان و معتمدین، نیروی انتظامی، سپاه ناحیه، گردان های کوثر و بیت المقدس و گردان امام حسین (ع) با حضور مسولان شهرستان و خانواده معظم شهدااز دیگر برنامه های این رزمایش است.

 

 

این رزمایش باهدف اعلام آمادگی قدرت دفاعی بسیجیان نظام مقدس جمهوری اسلامی به دشمنان برگزار می شود.

 

 

با توجه به سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر بسیج برای جوانان شور آفرین، برای دوستان امید آفرین و برای دشمنان بیم آفرین است، امیدواریم با این رزمایش ها این موضوع محقق شود.

 

 

اشاره داشتیم رزمایش الی بیت المقدس به مدت دو روز و به صورت ۱۰۰ درصد صحرایی در منطقه عمومی رزمایش (ضلع شرقی باغ کشاورزی) (ضلع شمالی کارخانه آرد ادیمی) هدف ما از برگزاری این رزمایش افزودن بر آمادگی جسمی و روحی بسیجیان است

 

 

سازماندهی نیروهای بسیجی و استفاده از ظرفیت ها و توان بسیج در زمان سیل و حوادث غیر مترقبه از دیگر اهداف این رزمایش است.

 

 

رزمایش امسال با رمز یا فاطمه الزهرا اجرا می شود و بسیجیانی که در پایگاه های مقاومت در قالب حلقه های صالحین و دسته های واکنش سریع سازماندهی شده اند، در قالب گردان های بیت المقدس در آن شرکت خواهند کرد.

 

 

مهم ترین برنامه های اجرایی در این رزمایش، آموزش تئوری و اجرای عملی عملیات تاخیری و راهپیمایی تاکتیکی شبانه و دفاع از کوی و برزن است.

 

 

اجرای رزمایش نقش مهمی در حفظ آمادگی دفاعی نیروها خواهد داشت.

 

 

امروز با توجه به داشتن آمادگی خوبی که نیروها دارند، نباید از دشمنی دشمن غافل شویم و همواره باید در جهت افزایش آمادگی ها تلاش کنیم.

 

 

افزایش روحیه ایثارگری مهم ترین هدف برگزاری رزمایش الی بیت المقدس است.

 

 

 

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=40909
  • دیدگاه‌ها برای اجرای رزمایش الی بیت المقدس به نام یاوران انقلاب در شهرستان نیمروز بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.