شهرداری های استان در حوزه ایثار و شهادت مردود شدند

  • کد خبر : 40875
  • ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱:۰۷
شهرداری های استان در حوزه ایثار و شهادت مردود شدند

گــنـــدم خــبـــر : سیستان و بلوچستان استانی پهناور است که در دوران جنگ تحمیلی شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرد اما پس از اتمام جنگ، باز هم دروازه شهادت در این استان شهید پرور بسته نشد.     این استان به دلیل همجواری با دو کشور افغانستان و پاکستان که کانون تجمع گروه های تروریستی […]

گــنـــدم خــبـــر : سیستان و بلوچستان استانی پهناور است که در دوران جنگ تحمیلی شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرد اما پس از اتمام جنگ، باز هم دروازه شهادت در این استان شهید پرور بسته نشد.

 

 

این استان به دلیل همجواری با دو کشور افغانستان و پاکستان که کانون تجمع گروه های تروریستی و معاند ایران اسلامی هستند همواره مورد هجمه های تروریستی و حمله های کور و ناجوانمردانه قرار گرفته است.

 

 

حملاتی که تنها در حادثه تروریستی تاسوکی ۲۸ نفر، انفجار در میان صفوف نمازگزاران مسجد حضرت علی ابن ابیطالب زاهدان ۲۰ نفر و در مسجد جامع زاهدان هم قریب به ۲۲ نفر به شهادت رسیدند و تعداد زیادی از نمازگزاران و زنان و کودکان بی گناه هم به مقام جانبازی نائل آمدند پس می توان گفت مردمان این استان با ایثار و شهادت عجین شده و بیگانه نیستند که وجود ۳۰۰ گلزار شهدا در سراسر استان خود گواه این مدعا است.

 

 

اما این سوال مطرح می شود که دستگاه های مرتبط با حوزه ایثار و شهادت تاکنون چه کرده اند و چه میزان در حفظ و پاسداری از این ارزش ها کوشا بوده اند؟!

 

 

اکثر قریب به اتفاق نهادهای اجرایی سعی کرده اند تا نقش خود را در این زمینه ایفا کنند اما گفته های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کوتاهی کردن و مردود شدن برخی ارگان ها را بیان کرد.

 

 

به گفته حسین مسگرانی شهرداری های استان در حوزه طراحی و نصب اِلِمان شهدای استان از یک ضعف مفرط برخوردار هستند و دامنه آن به حدی وسیع است که از ۲۰ نمره تنها حائز نمره ۲ می شوند!

 

 

مردود شدن شهرداری های استان در این بخش جای نگرانی و البته تأسف دارد اما باید جلوی این کم کاری گرفته شود.

 

 

کسب حداقل نمره در این حوزه ناشی از عدم بهره برداری مسئولان شهرداری ها از ظرفیت تشکل های ارزشی، جبهه های مردمی انقلاب اسلامی و واگذاری امور به طراحان غیرمرتبط و پیمانکاران بخش خصوصی است که اگر با این امور بیگانه نباشند طبیعتاً آن طور که باید آشنایی کامل هم ندارند که اگر غیر از این بود نمادهای نصب شده در شهرهای استان جلوه بیشتری داشت و شهرداری حداقل نمره قابل قبول را کسب می کردند.

 

 

حال هنوز هم فرصت برای جبران وجود دارد و این جمله مدیرکل ارشاد که با نگاهی دلسوزانه، فرهنگی و تخصصی عنوان شده باید سرلوحه ای برای ادامه کار باشد و امور مربوط به ایثار و شهادت در شهرستان های استان با مشورت، نظر و همکاری و همیاری جوانان انقلابی و ارزشی استان صورت گیرد تا حال و هوای استان سیستان و بلوچستان با دارا بودن ۲۰۰۸ لاله پرپر، شهدایی و ولایی شود.

 

 

تجربه نشان داده است که غفلت از جوانان انقلابی و تشکل های مردمی ارزشی ضربات مهلکی به بدنه جامعه وارد می کند و برعکس اگر این گروه ها و تشکل های مردم نهاد پای کار بیایند و در سیاست های کلان دیده شوند کاری خواهند کرد کارستان.

 

یادداشت: سیدمجتبی طباطبایی زاده

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=40875
  • دیدگاه‌ها برای شهرداری های استان در حوزه ایثار و شهادت مردود شدند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.