کلاهبرداری برخی از کافی نت ها از مردم به نام کمک های نقدی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی/تعدادی از کافی نت های متخلف در زاهدان پلمپ شدند

  • کد خبر : 40864
  • ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۸
کلاهبرداری برخی از کافی نت ها از مردم به نام کمک های نقدی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی/تعدادی از کافی نت های متخلف در زاهدان پلمپ شدند

تعدادی از هم استانی ها ساکن در مرکز و شمال سیستان و بلوچستان خبر از ثبت نام توسط برخی از کافی نت ها جهت دریافت کمک های نقدی به نام مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را دادند.     یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار گــنـــدم خــبـــر گفت: خبری در مورد هدایای از طرف فرزندان […]

تعدادی از هم استانی ها ساکن در مرکز و شمال سیستان و بلوچستان خبر از ثبت نام توسط برخی از کافی نت ها جهت دریافت کمک های نقدی به نام مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را دادند.

 

 

یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار گــنـــدم خــبـــر گفت: خبری در مورد هدایای از طرف فرزندان هاشمی برای کمک به مردم سیستان از طریق کافی نت ها درحال ثبت نام هست، آیا صحت دارد؟

 

 

وی با اشاره به شایعات پخش شده اذعان داشت: گفته می شود که برای چهلم مرحوم هاشمی رفسنجانی خرج نداده اند و گفته اند برا مردم محروم ارسال شود.

 

 

وی گفت؛ این امر داخل روستاها سیستان در حال ثبت نام است و در شهر زابل هم برخی کافی نت ها شب گذشته شلوغ بود.

 

 

وی همچنین افزود: در سامانه رفاهی نظام جمهوری اسلامی ایران در حال ثبت نام می باشند.

 

 

یکی دیگر از شهروندان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: امروز در شهرستان هیرمند (دوست محمد) یکی از کافی نت های معروف شهر از مردم بدبخت و بی بضاعت که برای نان شب خود مانده اند نفری سه هزار گرفته و ثبت نام کرده است.

 

 

این شهروند گفت: همه مردم به سمت کافی نت برای ثبت نام هجوم برده اند.

 

 

وی تاکید کرد: لطفا پیگیر این خبر و پیگیر حق مردم باشید تا با آن کافی نت برخورد جدی صورت گیرد.

 

 

یکی از رسانه های محلی استان در کانال تلگرامی خود خبر از انجام این اقدام در برخی کافی نت های سطح شهر زاهدان داده است.

 

 

این کانال نوشت:کافی نت هایی که اقدام به ثبت نام نموده اند بیشتر در حوالی خیابان های رجایی و باباییان زاهدان فعال هستند.

 

 

وی تاکید کرد: به گفته برخی شاهدان عینی تجمع در محل کافی نت بیشتر به منظور ثبت نام سبد کالا است.

 

 

روزنامه محلی سیستان و بلوچستان این موضوع را پیگیری و خبر کمک های نقدی به نام مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را تکذیب کرد.

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی استان در این خصوص گفت: هرگونه خبری که در فضای مجازی مبنی بر ثبت نام افراد محروم و بی بضاعت برای دریافت کمک های نقدی از سوی خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی منتشر شده است تکذیب می شود و این خبر از اساس صحت ندارد.

 

 

هوشنگ ناظری، فرماندار زابل هم در این باره اظهار داشت: گزارش ثبت نام برخی افراد جهت دریافت کمک های نقدی خانواده آیت الله هاشمی را دریافت کرده ایم اما تاکنون از سوی هیچ مرجع رسمی این خبر به اطلاع فرمانداری ها نرسیده است.

 

 

ناظری تاکید کرد: دستور بررسی کافی نت هایی که اقدام به ثبت نام کرده اند و بررسی سایت مورد نظر به مراجع مربوطه داده شده است اما تا زمان تایید رسمی مردم از ثبت نام و پرداخت هرگونه وجه به کافی نت ها خودداری کنند.

 

 

آنچه که مسلم است تا امروز بحث ثبت نام و پرداخت کمک ها بیشتر شبیه به شایعه و کلاهبرداری است و اگر در نهایت این موضوع رسمیت پیدا کرد، فرمانداری ها از کانال های رسمی و موثق مراتب را به اطلاع شهروندان می رسانند.

 

 

شایان ذکر است موضوع ثبت نام توسط برخی کافی نت ها در زابل توسط مردم اطلاع رسانی و خواستار روشن شدن موضوع بودند که طبق بررسی های صورت گرفته، خبر تکذیب می شود و مرم نباید فریب این گونه افراد را بخورند.

 

 

از شایعه داغ پرداخت کمک های مالی خانواده مرحوم آیت الله هاشمی به مردم نیازمند تا شناسایی کافی نت های مجرم

 

 

به گزارش گــنـــدم خــبـــر به نقل از روابط عمومی فرمانداری زاهدان، بر اساس شایعه ای که توسط عده ای افراد سودجو مبنی بر انجام وصیت آیت الله هاشمی درخصوص ثبت نام برای پرداخت مقداری از اموال وی به عنوان کمک های مالی به مردم نیازمند و محروم پخش شده است ، تعدادی افراد سودجو اقدام به ثبتنام در برخی از کافی نت ها و دریافت وجه نقد از شهروندان را کرده اند.

 

 

به گفته فرماندار ، این خبر کذب است و مورد تایید نمی باشد.

 

 

مجتبی خانجانی ادامه داد: طی تماس با فرمانده انتظامی شهرستان، صبح امروز تعدادی از این کافی نت های متخلف شناسایی و پلمپ شدند.

 

 

مقام عالی دولت از شهروندان خواست: در صورت مشاهده این قبیل کافی نت ها در شهر، مراتب را جهت پیگیری هر چه سریعتر به نیروی انتظامی اطلاع دهند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=40864

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. بی سوادی و فقر عامل زمینه سوئ استفاده از زود باوری مردم رو فراهم میکنه