رسیدگی به شکایات مردم چابهار در کمیسیون اصل ۹۰ / خدمات منطقه آزاد چابهار برای رفع مشکل اقتصادی مردم کمتر از حد انتظار

  • کد خبر : 40798
  • ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۱
رسیدگی به شکایات مردم چابهار در کمیسیون اصل ۹۰ / خدمات منطقه آزاد چابهار برای رفع مشکل اقتصادی مردم کمتر از حد انتظار

گــنـــدم خــبـــر : رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی جلسه این کمیسیون برای رسیدگی به مشکلات مردم چابهار را تشریح کرد.       داود محمدی، درباره جلسه کمیسیون اصل نود مجلس که با حضور دبیرشورای عالی مناطق آزاد و جمعی از مسئولان چابهار برگزار شد، گفت: به دنبال شکایت هایی که از چابهار […]

گــنـــدم خــبـــر : رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی جلسه این کمیسیون برای رسیدگی به مشکلات مردم چابهار را تشریح کرد.

 
 
 

داود محمدی، درباره جلسه کمیسیون اصل نود مجلس که با حضور دبیرشورای عالی مناطق آزاد و جمعی از مسئولان چابهار برگزار شد، گفت: به دنبال شکایت هایی که از چابهار و بعضی از شهرها و روستاهای اطراف آن همچون شهر تیس به ما رسیده بود ، اخیرا از سوی کمیسیون اصل نود سفری به چابهار صورت گرفت.

 

 

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از حضور اعضای کمیسیون اصل نود مجلس در چابهار، دیدارهایی با  شکات ،  شورای شهر تیس ، فرماندار چابهار ، فرماندار کنارک و و مردم منطقه نیز انجام و اظهارات آن ها استماع شد که عمده مشکلات و آن ها در چند بخش متمرکز بود.

 

 

 

 محمدی خاطرنشان کرد: بخش ازاین مشکلات در ارتباط با حاشیه نشینی مردم چابهار بود که عنوان شد نزدیک به حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد  جمعیت چابهار در سکونتگاه های غیررسمی و در حاشیه شهر زندگی می کنند و فاقد وضعیت رفاهی و خدمات رسانی مطلوب هستند.

 

 

وی ادامه داد: بخش دیگری از مشکلات مردم مربوط به آبرسانی  است که خود چابهار نیز با این مشکل روبروست و سکونت گاههای غیر رسمی نیز با تانکر آبرسانی می شوند.

 

 

رئیس کمیسیون اصل نود بخش دیگری از درخواست مردم را توسعه سواحل مکران عنوان کرد و گفت: درخواست مردم سرمایه گذاری در حوزه های پتروشیمی، فولاد و خودرو در این مناطق بود.

 

 

محمدی همچنین مطالبات جدی مردم چابهار را توسعه صنعت صیادی و شیلات منطقه و حل مشکلات مربوط به نوسانات و قطعی برق و راههای مواصلاتی و تاخیر در اجرای خط آهن چابهار به زاهدان و ایجاد فرودگاه برای منطقه آزاد عنوان کرد.

 

 

وی تاکید کرد: سکونت گاههای غیر رسمی با کمبود سرانه آموزشی، فرهنگی و رفاهی مواجه هستند و مردم با محرومیت بسیار شدیدی دست و پنجه نرم می کنند.

 

 

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای رسیدگی به شکایت های مردمی، جلسه ای با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و مسئولان وزارت خانه های جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، وزارت کشور، وزارت نیرو و همچنین فرماندار و اعضای شورای اسلامی چابهار و کنارک و نماینده مردم چابهار و کنارک برگزار شد و در خصوص مواردی که به عنوان شکایت در کمیسیون اصل نود طرح شده بود، تصمیم گیری شد.

 

 

 

وی ادامه داد: در این جلسه مسائل مطرح شد و مقرر شد که گزارش مصوبات هر ۶ ماه یک بار توسط وزارتخانه های مربوطه در راستای اجرای مصوبات کمیسیون اصل نود به کمیسیون ارسال شود تا بتوانیم گام مثبتی در راستای حل مشکلات مردم برداریم.

 

 

 

رئیس کمیسیون اصل نود در خصوص نقش منطقه آزاد در از بین بردن محرومیت در چابهار تصریح کرد: انتظار مردم این بود که با حضور منطقه آزاد، مشکل معیشت، اشتغال و رفاه  آن ها حل شود ومنطقه از این جهت ارتقاء پیدا کند اما این انتظارت برآورده نشده است.

 

 

 

 وی افزود: هر چند که مسئولان محلی به این نکته اذعان دارند که با استقرار منطقه آزاد خدمات خوبی انجام شده است اما این خدمات کمتر از انتظار مردم بوده و مردم توقع داشتند که با وجود منطقه آزاد بتوانند بسیاری از مشکلات خود را حل کنند که این مشکلات هنوز حل نشده و نیازمند خدمت رسانی بیشتر منطقه آزاد در چابهار است./خانه ملت

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=40798

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. آفرین به شرافت ترکان وقتی می گوید پول بیت المال را به زور می گیرند که ما کار انجام میدهیم و بعد کار انجام نمی دهند این از هزار دزدی بدتره این قدرت نیست این هرزه است که این طور لطمه زده چون شرف ندارن والله پول مملکت را میگیری تو چاره ای دزد سر گردنه حیف دزد سر گردنه