اصلی ترین هدف سفر به سیستان تحقق عدالتی است که مردم توقع دارند

  • کد خبر : 40370
  • ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴
اصلی ترین هدف سفر به سیستان تحقق عدالتی است که مردم توقع دارند

حجت الاسلام موحدی راد در گفت وگو با خبرنگار گـنــدم خـبــر  درباره هدف از سفر خویش به منطقه سیستان بیان کرد: همانگونه که مستحضرید بنده از برج ۹ به عنوان دادستان مرکز استان منصوب شده ام، و براساس قانون جدید آیین دادرسی دادستان مرکز استان نظارتی بر دادسراهای سرار شهرستان های حوزه مربوطه دارد. گـنــدم […]

حجت الاسلام موحدی راد در گفت وگو با خبرنگار گـنــدم خـبــر  درباره هدف از سفر خویش به منطقه سیستان بیان کرد: همانگونه که مستحضرید بنده از برج ۹ به عنوان دادستان مرکز استان منصوب شده ام، و براساس قانون جدید آیین دادرسی دادستان مرکز استان نظارتی بر دادسراهای سرار شهرستان های حوزه مربوطه دارد.

گـنــدم خـبــر : دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یکی از اهداف این سفر شناختن  موقعیت جغرافیایی منطقه بود که اگر بخواهد برای هر یک از شهرستانهای حوزه سیستان اتفاقی بیفتد و قرار شود از بنده مشورتی بگیرند و یا در پرونده های مهم کسب تکلیف کنند، تا انسان از نزدیک منطقه را ندیده باشد، شاید دستوراتی که بخواهد بدهد و یا تصمیماتی که بخواهد بگیرد، تصمیماتی صحیح و مطلوب نباشد.

 

 

 

وی در ادامه گفت: این آشنایی مستلزم دیدن منطقه از نزدیک بود تا به استعدادها، نقاط ضعف، نقاط مثبت و آسیب ها آگاه شویم، و براساس آن اطلاعاتی که کسب گردیده تصمیم گیری شود.

 

 

 

وی افزود: نکته دوم عرض خداقوت به همکاران قضایی که در این حوزه زحمت می کشند بود.

 

 

 

وی خاطرنشان کرد: از دیگر اهداف سفر میتوان به نظارت و ارزشیابی که در این بازدید ها از کیفیت رسیدگی، نحوه رسیدگی به پرونده ها انجام می شود اشاره کرد، که اگر نکته قوتی است در آینده برای ارتقاع سمت و مورد تشویق قرار دادن شخص و اگر نقاط ضعفی باشد، تذکر داده شود تا رفع گردد.

 

 

 

حجت الاسلام موحدی راد یاد آور شد که: همه این موارد در راستای تحقق عدالتی که مردم توقع دارند می باشد.

 

 

دادستان زاهدان در توضیح اهم اقدامات انجام داده خویش در سفر به دارالولایه بیان کرد: اولین اقدامی که در بدو ورود به سیستان انجام شد حضور بر مزار شهید والامقام سرلشکر حاج قاسم میر حسینی بود، که به واسطه این حضور سفر خویش را با اذن از این شهید به منطقه سیستان آغاز نمودیم و از شهدا طلب یاری نمودیم که بتوانیم با توان بیشتر امورات را انجام دهیم.

وی یادآور شد: بنده در ۲۴ ساعت گذشته فقط ۳ ساعت استراحت نموده بودم، شب گذشته ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه بازدید از زندان را داشته ایم، و تا ساعت ۱ و ۳۰ دقیقه بامداد نیز پرونده هایی که از شعب برای بررسی برداشته بودم مطالعه کردم، این حکایت همان انرژی است که از حضور در مزار شهدا گرفته ایم.

وی افزود: در ادامه، بازدید هایی از دادسراهای حوزه سیستان، چاه نیمه و زندان زابل انجام شد.

حجت الاسلام موحدی راد ماحصل این سفر را اینگونه بیان کرد: بنده از روز اولی که به این استان آمدم هدف خویش را براین اساس تعریف نمودم تا ان شاالله طوری حرکت شود که کاهش جمعیت کیفری را داشته باشیم.

 

 

 

وی افزود: براساس همین هدف شب گذشته با همراهی دادستان ها و روسای دادگستری های منطقه سیستان در زندان زابل در جمع زندانیان حاضر شدیم.

 

 

 

همچنین وی یادآورشد: برخی موضوعات همانجا مورد بررسی قرار گرفت که با مساعدت هایی که انجام شد چند نفر موضوع آزادی آن ها مطرح شد که امروز آزاد می شوند.

 

 

 

دادستان موحدی بیان کرد: بخش نامه ای هم به مناسبت دهه مبارک فجر تنظیم گردیده که زندانیانی که دارای وثیقه می باشند، و از نظر قانونی می توانند از مرخصی استفاده کنند بین ۵ تا ۱۰ روز مرخصی داده شود.

 

 

 

برای مشاهده خبرزیارت و عطر افشانی مزار سرلشکر حاج قاسم میرحسینی توسط دادستان مرکز استان در بدو ورود به دارالولایه سیستان اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=40370
  • دیدگاه‌ها برای اصلی ترین هدف سفر به سیستان تحقق عدالتی است که مردم توقع دارند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.