میراث فرهنگی نگاه واقع بینانه و عادلانه به وجود بیش از ۳۰ اثر تاریخی و مذهبی در شهر بنجار داشته باشد

  • کد خبر : 39956
  • ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۵
میراث فرهنگی نگاه واقع بینانه و عادلانه به وجود بیش از ۳۰ اثر تاریخی و مذهبی در شهر بنجار داشته باشد

به گزارش گـــنـدم خـبـــر: نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه شهر بنجار به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.       امام جمعه معزز شهر بنجار در خطبه اول به نشانه ها و علائم انسان با تقوا و با ایمان پرداخت و تاکید کرد و گفت: لزوما هر کسی […]

به گزارش گـــنـدم خـبـــر: نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه شهر بنجار به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.

 

 

 

امام جمعه معزز شهر بنجار در خطبه اول به نشانه ها و علائم انسان با تقوا و با ایمان پرداخت و تاکید کرد و گفت: لزوما هر کسی که مسلمان باشد ممکن است که با ایمان و مومن نباشد و طبق فرمایش امیر بیان حضرت علی (ع) نشانه های مومن چند چیز است ؛ ۱_ اقامه کنندگان نماز اول وقت و جماعت. ۲_ کسانی که سریع زکات خود را پرداخت می کنند. ۳_ کسانی که فقرا را اطعام می کنند. ۴_ افرادی که یتیم نوازی می کنند. ۵_ کسانی که وقتی خبری را نقل می کنند دروغ نمی گویند. ۶_ وقتی امانتی را می گیرند خیانت نمی کنند. ۷_ همسایه خود را آزار نمی دهند.

 

 

 

حجت الاسلام و المسلمین پارسا در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوا به حادثه آتش سوزی مجتمع پلاسکو اشاره کرد و گفت: ضمن آرزوی بهبودی برا حادثه دیدگان و صبر برای خانواده های آسیب دیده و ارزوی علو درجات برای شهدای این حادثه ،خواستار تسریع در آوار برداری شد و این حادثه ثابت کرد که باید همت بیشتری برای مقاوم سازی ساختمانها به خرج دهند و به هشدارها و اصول ایمنی ساختمان سازی باید توجه بیشتری بشود.

 

 

 

وی به برگزاری اولین جلسه انجمن میراث فرهنگی در شهر بنجار اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود بیش از ۳۰ اثر تاریخی و مذهبی در شهر بنجار از جمله بقعه متبرک بی بی دوست ، مرقد مطهر اولین امام جمعه سیستان در ۱۴۰ سال قبل در شهر بنجار ،مرقد شاعر بلند آوازه عبرت سیستانی ، اولین مدرسه سیستان در سال ۱۳۰۷ و غیره و با توجه به نامگذاری سال ۹۶ توسط استاندار به سال گردشگری خواستار توجه ویژه و نگاه واقع بینانه و عادلانه میراث فرهنگی استان به این منطقه شد و نسبت به مرمت و بازسازی ابنیه و اماکن تاریخی منطقه و معرفی آن به گردشگران توریستی اقدام کنند.

 

 

 

خطیب جمعه بنجار به سالروز حماسه مردم آمل اشاره کرد و گفت: منافقین قصد توطئه در این منطقه را داشتند و با درایت و حضور مردم در صحنه باعث از بین بردن توطئه دشمنان شد و با تقدیم بیش از ۴۰ شهید برگ زرینی بر تاریخ ایران اسلامی رقم خورد.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39956
  • دیدگاه‌ها برای میراث فرهنگی نگاه واقع بینانه و عادلانه به وجود بیش از ۳۰ اثر تاریخی و مذهبی در شهر بنجار داشته باشد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.