تکریم و معارفه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان

  • کد خبر : 39859
  • ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۸
تکریم و معارفه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان با حضور هاشمی استاندار و حضرت آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مدیران استانی و سازمانی، نماینده سمن های محیط زیستی و کارکنان محیط زیست، اصحاب رسانه برگزار شد.       به گزارش گـــنـدم خـبـــر: مدیرکل سابق حفاظت محیط […]

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان با حضور هاشمی استاندار و حضرت آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مدیران استانی و سازمانی، نماینده سمن های محیط زیستی و کارکنان محیط زیست، اصحاب رسانه برگزار شد.

 

 

 

به گزارش گـــنـدم خـبـــر: مدیرکل سابق حفاظت محیط زیست استان ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی، گزارشی از اقدامات انجام شده را در ابتدا ارائه کرد.

 

 

 

سعید محمودی گفت: وضعیت محیط زیست امروز کشور ما نگاه به محیط زیست را متفاوت کرده است. امروز کشور در نقطه بحرانی قرار گرفته از نظر اقلیمی بارش کم، افزایش دما، اقتصاد و زندگی روزمره مردم را مختل کرده و منجر به فقر اقتصادی شده، امروزه مدیریت محیط زیست نگاه ویژه ای را می طلبد.

 

 

 

وی افزود: نگاه فرابخشی و بین بخشی لازم است، زیرساخت های خدماتی لازم است. آموزش بخش مهمی در بحث محیط زیست در کنار رفاه اجتماعی – هدف نهایی برقراری عدالت اجتماعی بین نسل هاست.

 

 

 

وی گفت: چالش بزرگ امروز آلودگی های محیط زیست است و با درایت استاندار و حساسیت سرکار خانم ابتکار سند زیست محیطی استان تشکیل شد. 

 

 

 

در ادامه برنامه هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تسلیت رحلت آقای هاشمی رفسنجانی با اشاره به نقش ارزشمند محیط زیست در سالهای اخیر بیان کرد: مدیران با انگیزه ای چون دکتر محمودی و دکتر پورملائی برای کشور ارزشمندند، کسانیکه به رسالت انسانی خود پی برده و برای فرصت های کشور سرمایه گزاری می کنند.

 

 

 

هاشمی افزود: یک نگاه بلند و ارزشمند به همه ی آنان که دل در گرو توسعه استان دارند باید داشت آینده از آن استان شماست قطعا توسعه ی سواحل مکران در سطح ملی برکاتش قابل رویت خواهد بود.

 

 

حضرت آیت الله سلیمانی امام جمعه زاهدان و نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: در جامعه فرهنگ پاسداشت محیط زیست نهادینه نشده است و بی رحمانه به تخریب جنگل و قطع درختان و کشتار دام و طیور می پردازیم، نقش صدا و سیما، مطبوعات، امامان جمعه و جماعات، روحانیون مساجد در نشر فرهنگ حفظ و حمایت از محیط زیست را نباید نادیده گرفت، این جهالت حاکم بر جامعه در آینده کشور را دچار بحران زیست محیطی خواهد کرد.

 

 

 

در ادامه برنامه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان، جزینی زاده مدیرکل حراست سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هرگونه برداشت غیر اصولی از منابع طبیعی ظلمی بزرگ به مجموعه محیط زیست خواهد بود. نگاه ویژه و محیط زیستی استاندار همه مرهون توجه مقام معظم رهبری است که این حساسیت را بوجود آورده اند.

 

 

 

جزینی افزود: باید شرایطی را فراهم کنیم که مشارکت همه ی مردم در بحث تصمیم گیری برای محیط زیست وجود داشته باشد و در کنار مشارکت مردم آنچه اهمیت دارد قانونمندی است.

 

 

 

در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان فرشجی معاون محیط زیست دریایی سازمان ضمن تسلیت به مناسبت رحلت آقای هاشمی رفسنجانی ریاست فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، بیان داشت: تغییر به خودی خود خوب و دارای چالش است و این موجب اطلاع پیدا کردن از نقاط ضعف و توان می شود. مدیر بدون همکاری، کاری از پیش نمی برد و مسئولیت ها و کارها با همکاری خوب به پیش می رود.

 

 

 

فرشچی گفت:  در سالهای قبل طرح توسعه سواحل مکران در دستور کار قرار گرفت و محیط زیست دریایی روی پهنه بندی این منطقه شروع به تحقیق و کارکرد کرد و ارگانهای مختلفی موظف به اقدام در این زمینه در استان سیستان و بلوچستان شدند.

 

 

 

فرشجی افزود: توسعه سواحل مکران همه چیز استان را تغییر خواهد داد، باید با همکاری و توکل به خدا این استان را به الماس کشور تبدیل کنیم.

 

 

 

در پایان دکتر نیره پورملائی مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ضمن گرامی داشت حضور مدیران و مسئولان کشوری و استانی و همچنین نماینده ولی فقیه در استان حضرت آیت الله سلیمانی به تشریح برنامه های آتی این اداره کل پرداخت.

 

 

 

پورملائی گفت: افزایش ضریب حفاظتی در برابر بحرانهای محیط زیستی و پیشگیری های، رویکرد جدید در محیط زیست دریایی با هدف توسعه همه جانبه ی آن، اجرای دقیق برنامه و دستورالعملها محیط زیستی، توسعه ایستگاههای پایش محیط زیست، اجرای دقیق برنامه های بالا دستی در حوزه های توسعه و محیط زیست، استفاده از ظرفیت های استانی اعم از تشکل های محیط زیستی، اصحاب رسانه و غیره، در جهت تحقق اهداف سازمان از اولویت های کاری جدید این اداره کل می باشد.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39859

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. خانم دکتر دریاچه هامون رو دریاب .

  2. ضمن عرض تبریک تقاضای مردم سیستان حفاظت ونگهداری گوره بین صابری ولورگ که یکی از کارهای خوب دکتر محمودی است محمودی هرجا باشید سربلند باشید

  3. امیدوارم هامون رها نشود تشکر از دکتر محمودی بابت زحماتش رای این استان محروم،تلاشت برای نجات هامون قابل تحسین بود ایشالا مدیر بعدی هم به فکر باشد