انتصابات اخیر استانداری سیستان و بلوچستان خوب یا بد؟/انتصاب غیر بومیان یکی از معضلات نخبگان سیستانی و بلوچستانی

 • کد خبر : 39785
 • ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۳
انتصابات اخیر استانداری سیستان و بلوچستان خوب یا بد؟/انتصاب غیر بومیان یکی از معضلات نخبگان سیستانی و بلوچستانی

تغییر و انتخاب مدیران حق هر دولتی است ، اگر نگاهی به گذشته و حال بیندازیم در هر انتصابی که با تحمیل همراه بوده نواقص و کاستی هایی با خود به همراه داشته است.       گـــنـدم خـبـــر: قالب انتصابات اخیر استانداری سیستان و بلوچستان را افراد غیر بومی تشکیل می دهند، شایسته بودن […]

تغییر و انتخاب مدیران حق هر دولتی است ، اگر نگاهی به گذشته و حال بیندازیم در هر انتصابی که با تحمیل همراه بوده نواقص و کاستی هایی با خود به همراه داشته است.

 

 

 

گـــنـدم خـبـــر: قالب انتصابات اخیر استانداری سیستان و بلوچستان را افراد غیر بومی تشکیل می دهند، شایسته بودن یا نبودن آن ها محور بحث ما نیست اما نکته قابل تامل این است که این افراد در بدنه استانداری در سایر سمت ها بوده اند آیا تغییری بنیادین ایجاد کرده اند که امروز به سمت های بالاتر رسیده اند؟ یا صرفا تحرکات بیهوده درون سازمانی است؟

 

 

 

انتصابات غیر بومیان یکی از معضلات نخبگان سیستانی و بلوچستانی از قدیم الایام بوده و هست، این معضل باعث طرد شدن نخبگان این دیار می شود، مردمان این استان سال ۹۲ برای تغییر در تمامی موارد مدنظر خود ،طبق برنامه های رئیس محترم جمهور بالاترین رای نسبت به میانگین کشوری را به دولت اعتدال دادند، ایا تغییر به اندازه کافی محسوس و ملموس شده است؟ آیا نخبگان این دیار در مناصب اجرایی با توجه به ظرفیتشان به کار گرفته شدند؟ دلیل انتصابات جدید با حفظ سمت قبلی چیست؟ به این معناست که این استان خالی از نخبه علمی و اجراییست؟ یا اینکه علاقمندی برای به کارگیری این نخبگان وجود ندارد؟

 

 

مدتی است که سمت معاونت توسعه منابع استانی استانداری توسط ابلاغ سرپرستی به شخص معاون سیاسی اجتماعی سپرده شده است.

 

 

 

مدیریت دو معاونت توسط یک شخص چگونه ممکن است؟ اگر این گونه است پس استاندار نباید نیازی به معاونت های مختلف داشته باشد ، پیشنهاد میشود زین پس تمامی معاونت ها و مدیریت ها را ادغام کند تا به مدیریت میمونی بدل شود.

 

 

بی مهری به یک قوم در مناصب اجرایی قطعا جایگاه یک دولت را متزلزل خواهد کرد، و اگر فردی در جامعه احساس وابستگی به آن نکند قطعا زمینه نابودی آن جامعه فراهم می شود.

 

 

ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی موافقین و مخالفین دولت ، امیدواریم سبد آرای دولت در انتخابات پیش روی دچار ریزش نشود.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39785

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴
 1. دیگه همون یه بار ک بهشون رای دادیم کافیه .ان شاالله این چند ما هم زود بگذره دیگه خسته شدیم بخدا

 2. باسلام وادب..
  درموردانتصاب غیربومیان عرض کنم ..باعث افتخارمردم هم استانی ماخواهدبود که مدیریت به
  افرادبومی ونخبه داده شود.واینکه قدرشناس باشیم..متاسفانه وقتی همشهری یابومی یک منطقه
  وارداداره .سازمان..و..میشود توقع بالایی داشته و میخواهیم فقط کارهای فامیلی و…انجام بدن
  هرچنددراینخصوص کم نداشتیم اما..؟.امیدوارم درانتخاب هرآنچه که شایسته و شخصیت ..
  مردم شریف استان پهناورمان است مدیران برگزیده شوند..ودرراستای عدالت محوری کارکنند..
  وتبعیۻات متنوع راناکارآمدنمایند..
  درود وفراوان به همه مدیران زحمت کش وپرتلاش استانمان ..✒

 3. لطف بفرمایید نظری هم به انتصابات روسای واحدهای دانشگاه ازاد اسلامی استان از جمله زاهدان زابل چاه بهار ایرانشهر و……….بفر مایید فاجعه می باشد

 4. لطفا یکطرفه به قاضی نروید. چطور روزگاری که شهر واستان ما نیاز به خدمات مدیران غیر بومی داشت اونها اومدند و انصافا هم خوب کارکردند اما حالا که خود ما سیستانیها به جان هم افتاده ایم و زیر پای همدیگه رو میکشیم غیر بومیها بد شدند؟مشکل از خود ماست.حالا اگر یک مسئولی بخاطر سیاسی بازی پستی میدهد خودمون رو تبرئه نکنیم.انصافا ببینید وقتی جایی درهمین شهر یک سیستانی مسئولیت میگیرد خراب کردن ایشون از نان شب هم برای ما واجبتر میشه اما اگر در جنوب استان کسی مسئول میشه همه با هم کمکش میکنن.مشکل از خود ماست برادر من.مگر همین سیستانیها جاهای دیگه پست نمیگیرند پس نباید به اونها هم پست بدن؟چون بومی نیستند؟بحث بومی و غیر بومی مسخره است. اتفاقا غیر بومیها دلسوزترند برای ما تا خودما.بهتره سرمون رو زیر برف نکنیم