نمایندگان و دولتمردان سیستان را دریابید مرز فرصتی است برای مردم اما چرا تبدیل به تهدید شود؟

  • کد خبر : 39692
  • ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۱
نمایندگان و دولتمردان سیستان را دریابید مرز فرصتی است برای مردم اما چرا تبدیل به تهدید شود؟

  گـــنـدم خـبـــر: نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امام حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان امام جمعه شهر علی اکبر برگزار شد.     امام جمعه شهرعلی اکبر در خطبه دوم به ۱۹دی ماه اشاره کرد و گفت: ۱۹ دی مصادف است با سالروز عملیات کربلای ۵ و شهادت جمعی از رزمندگان عزیز و […]

 

گـــنـدم خـبـــر: نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امام حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان امام جمعه شهر علی اکبر برگزار شد.

 

 

امام جمعه شهرعلی اکبر در خطبه دوم به ۱۹دی ماه اشاره کرد و گفت: ۱۹ دی مصادف است با سالروز عملیات کربلای ۵ و شهادت جمعی از رزمندگان عزیز و فرزندان برومند سیستانی در این عملیات بویژه سرلشکر پاسدار قاسم میرحسینی جانشین لشکر۴۱ ثارالله شخصیتی که مقام معظم رهبری فرمودند: من با شجاعت و دلاورمردی او مردم سیستان را شناختم شهیدمیرحسینی مالک اشتر سپاه اسلام بود فرماندهی بود که با معنویت و حسن خلق و تواضعی که داشت بر دلها حکم فرمانی می کرد.

 

 

حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت: باید این شخصیت های بزرگ و قهرمان کشور برای همه نسل ها و ملت ایران معرفی شود تا روح خود باوری و عزت انقلابی زنده بماند و جای خالی آن در تقویم ملی دیده می شود که جا دارد سالروز شهادت این اسوه های ملی در تقویم رسمی کشور ثبت شود.

 

 

 

وی گفت: مدتی است که خبرها حاکی از بسته شدن گذرگاههای مرزی است و مردم در تحیر و بلاتکلیفی هستند تکلیف منطقه آزاد هم هنوز مشخص نشده وعده هایی که به مردم داده شده هنوز کامل عملی نشده است.

 

 

وی افزود: بعضی از تجار و کسبه نا امید از وعده رونق اقتصادی اعلام ورشکستگی یا ترک منطقه میکنند.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرعلی اکبر گفت: مردم از مسئولین و نمایندگان محترم جواب می خواهند قرار است چه فاجعه انسانی بدتر از اینکه هست اتفاق افتد تا عمق بحران سیستان شناخته شود یک نگاهی به بازار و به خانه های خالی از سکنه و اوضاع زندگی مردم بیندازید ببینید چند درصد امید به بهبودی وضعیت و ماندگاری در منطقه دارند.

 

 

وی تاکید کرد: نسخه منطقه آزاد سیستان با هیچ نقطه کشور قابل قیاس نیست و جنبه امنیتی و حفاظتی دارد.

 

 

وی گفت: سیستان از خیلی جهات خط مقدم هدف دشمن است که اگر آسیب ببیند کشور آسیب پذیر می شود.

 

 

اشرفیان گفت: نمایندگان و دولتمردان عزیز سیستان را دریابید مرز فرصتی است برای مردم اما چرا تبدیل به تهدید شود؟

 

 

وی تاکید کرد: چرا مردم مرزبان باشند اما از منافع مرز بی نصیب باشند سهمیه سوخت مرزنشینان را گسترش دهید. محدوده مرزی را با مکاتبات و تشریع وضعیت از شعاع ۲۰ کیلومتر به تمام منطقه توسعه دهید تمام منطقه سیستان بحران زده است.

 

 

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: امروز مصادف است با اجرای طرح استعماری حذف حجاب بدست رضاخان پهلوی در سال ۱۳۱۴ : رضاخان به عنوان یک مزدور غربی مامور بود که زمینه های تسلط هر چه بیشتر غرب و فرهنگ بیگانه را در این کشور آماده کند. یکی از آنها طرح حذف حجاب اجباری با هدف حمله به ارزشهای دینی و سنتی بود اما مقاومت و دینداری مردم باعث شد که این توطئه دشمن خنثی و رسوا شود.

 

 

وی گفت: حتی بعضی از خانمهای مومنه این سرزمین مدتها در منازل خود حبس شدند تا مبادا دست نا پاک دشمن به سمت چادر آنها دراز شود. حجاب تاج کرامت زن است نشانه بلوغ جسمی و فکری فرد است حجاب یک تکلیف دینی است و در همه ادیان حائز اهمیت و قابل احترام است چادر امانت زهرای مرضیه (س) است حضرت پای این چادر کتک خورد اما دست برنداشت حجاب جنگ نرم دشمن است برای فروپاشی بنیان خانواده ها مسئولان حجاب در مدارس و ادارات و اماکن عمومی را جدی بگیرند مبادا با کوتاهی در این زمینه اجازه نفوذ دشمن را بدهیم.

 

 

خطیب جمعه شهر علی اکبر گفت: در هفته های گذشته شاهد مجادله و بگو مگوهای مسئولان ارشد دو قوه مجریه و قضائیه در سخنرانی ها و مجالس عمومی بودیم اختلاف نظ در روشهای اداره کشور یک امر عادی است اما آنچه باعث تاسف است آنجاست که مسئولان کشور به جای اینکه این مسائل را در جمع های خصوصی و در پشت درهای بسته انجام بدهند اختلاف نظرهایشان را به سطح افکار عمومی بکشانند و گاها با تعابیر نامناسب همدیگر را مورد خطاب قرار بدهند که این نوع برخوردها قطعا نه اخلاقی است و نه مورد رضایت خداوند است و به صلاح جامعه و نظام هم نیست همانطور که میبینیم رسانه های فرصت طلب بیگانه و ضد انقلاب که از این اختلافات به نفع اهداف شوم خودشان استفاده می کنند.

 

 

وی گفت: لذا از مسئولین انتظار میرود رقابت را برای خدمت به مردم قرار بدهند نه ستیزه جویی برای قدرت.

 

 

اشرفیان بیان کرد: مقام معظم رهبری در دولت گذشته چند مرتبه تذکر دادند از اینکه نتیجه این اختلافات برای ملت جز خسارت و دلسردی به مسئولان نیست.

 

 

وی گفت: جامعه ما یک جامعه دینی است و باید الگوی مسئولین ماهم سیره علوی باشد.اختلافات سرعت رشد و قدرت جامعه را می گیرد هر کدام از این دو قوه که تضعیف بشود نظام تضعیف می شود امروز در شرایطی قرار داریم که اگر هوشیارنباشیم ممکن است دشمنان این نظام منافقین خارج نشین با حمایت آمریکا و کشورهای غربی فتنه دیگری را در انتخابات طراحی و سازماندهی کنند فتنه ای که از همین الان به بهانه حقوق بشر کلید خورده و با هدف تحریم انتخابات و ایجاد دلسردی بین ملت و نظام وارد عرصه شده اند و به قوه قضائیه حمله می کنند چون عوامل فتنه ۸۸ را محاکمه کرد.این منافقین حقوق بشر را در باندهای بزرگ قاچاق و مواد مخدر و عوامل براندازی نظام در فتنه ۸۸ می دانند اما هشت ماه آشوب و وحشت چند میلیون نفر را حقوق بشر نمی دانند لذا بر همه تکلیف است که بصیرت داشته باشیم و طوری رفتار نکنیم که ناخواسته در میدان دشمن بازی کنیم.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39692
  • دیدگاه‌ها برای نمایندگان و دولتمردان سیستان را دریابید مرز فرصتی است برای مردم اما چرا تبدیل به تهدید شود؟ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.