مواد مخدر ارزان، امکانات ورزشی گـران!! کدام یک را جوان انتخاب کند؟/مسئولی که باید برای ورزش جوانان برنامه ریزی کند از بی پولی و عدم بودجه و اعتبار ناله می کند

  • کد خبر : 39683
  • ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۸
مواد مخدر ارزان، امکانات ورزشی گـران!! کدام یک را جوان انتخاب کند؟/مسئولی که باید برای ورزش جوانان برنامه ریزی کند از بی پولی و عدم بودجه و اعتبار ناله می کند

به گزارش گـــنـدم خـبـــر: نماز جمعه شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مصلی المهدی (عج) امام جمعه این شهر برگزار شد.     امام جمعه معزز زابل گفت: امروز جمعه ۱۷ دی سالروز اجرای توطئه استعماری کشف حجاب به دستور رضا خان پهلوی لعنت الله علیه در سال ۱۳۱۴ ه.ش […]

به گزارش گـــنـدم خـبـــر: نماز جمعه شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در مصلی المهدی (عج) امام جمعه این شهر برگزار شد.

 

 

امام جمعه معزز زابل گفت: امروز جمعه ۱۷ دی سالروز اجرای توطئه استعماری کشف حجاب به دستور رضا خان پهلوی لعنت الله علیه در سال ۱۳۱۴ ه.ش است ؛ کشف حجاب یعنی بی حجابی ، بی بندوباری ، یعنی حذف انسانیت و رواج فساد ؛ هم اکنون هم در برنامه دشمن به شیوه های مختلف وجود دارد و تبلیغ می کند ، مدام تبلیغ می کنند که برهنگی و عریان بودن و بی حجابی یعنی تمدن ، یعنی با کلاس بودن در حالیکه اگر اینطور باشد حیوانات متمدن تر از انسان ها هستند.

 

 

وی گفت: وقتی زن و مرد حجاب داشته باشند باعث می شود به آنها بعنوان یک انسان نگاه شود یعنی انسان بودن آنهامورد توجه قرار می گیرد و اگر بی حجاب باشند نگاه های آلوده به آنها به چشم یک موجود تحریک کننده و … نگاه می شود ؛ اولین کسی که به شخص بی حجاب بی احترامی می کند خودش است و بعضی ها بی حجابند  و بعضی ها بد حجاب ، هم خودشان گناهکار می شوند و هم باعث رواج فساد می شوند .

 

 

حجت الاسلام والمسلمین کیخا گفت: خانواده ها ، پدران و مادران متوجه باشند زیرا مقصر اصلی در بی حجابی ها و بد حجابی ها والدین هستند ، اگر پدر و مرد غیرت داشته باشد اجاره نخواهد داد زن یا فرزندش با مدلهای فاسد در خیابان حاضر شوند و بی حجابی برابر است با بی عفتی و حجاب پوشش و محافظ طهارت باطن است .

 

 

وی تاکید کرد: خانواده ها ، مسئولین ، حوزه هاو دانشگاه ها همه مسئولند تا به فکر فقرا ، جوانان ، اشتغال و ورزش باشند زیرا دشمن از این طروق دارد نفوذ می کند ، از طریق هنر نفوذ می کند و فساد را رواج می دهد ؛ برنامه های دشمن را مهندسی معکوس کنیم.

 

 

خطیب نماز جمعه زابل گفت: چند نفر در هر محله حاضر شوند برای جوانان محل و مسجد پول بگذارند و یک وقت یک باشگاه را برای ورزش جوانان آن محل کرایه کنند تا بروند ورزش کنند ، این خیلی بد است که مسئولی که باید برای ورزش جوانان برنامه ریزی کند از بی پولی و عدم بودجه و اعتبار ناله کند و مجبور شود باشگاه ها را به بخش خصوصی واگذار کند و آنها با یک قیمت گزاف وقت را به ورزش جوانان اختصاص دهند و جوان جرات نکند با این قیمت زیاد اسم ورزش و باشگاه را بگیرد .

 

 

وی تاکید کرد: مواد مخدر ارزان ، امکانات ورزشی گـران ..!! کدام یک را جوان انتخاب کند ؟ اینها درد نیست ؟ چقدر از بودجه هایی که قرار است که در راه مبارزه با مواد مخدر قرار بگیرد اگر به سمت مسجد ، ورزش و هنر به معنی واقعی سوق داده شود  ، چقدر ما می توانیم جوانان خودمان را حفظ کنیم .

 

 

امام جمعه زابل بیان کرد: برنامه نیست آقا….  ، فکر نیست … مسئولین ما گرفتار یکسری آمار شده اند … دو تا عکس بگیرند بفرستند ، اینم بودجه و فاکتور …. و بگویند ما بودجه ها را در مسیر کار فرهنگی خرج کردیم .. آقای مسئول اینها دردی را دوا نمی کنه … برنامه های دشمن را زیر نظر داشته باشیم .

 

 

وی افزود؛ یاد کنیم از مرحوم جهان پهلوان تختی که این هفته در همین روز یعنی امروز جمعه ۱۷ دی سالگرد وفات ایشان در سال ۱۳۴۶ که روز جوانمردی و فتوت نامگذاری شده است ، در سرزمین سیستان که مهد دلیران و پهلوانانه ، باید به استعدادها بیشتر توجه شود ، اگر امید داریم که آرامی ها تکثیر و در یک عدد ماندگار نشوند باید برنامه داشته باشیم.

 

 

وی افزود: چطور می توانیم امثال امید آرامی ها و دیگر عزیرانی که در مقیاس جهانی ، افتخار آفرینی می کنند تکثیر کنیم در سیستان در حالیکه یکی از بهترین مربی های کبدی جهان ، که هفت سال مستمر کاپیتان تیم ملی بوده است در شهر شما الان بیکار دارد زندگی می کند.. و یک قطعه خانه هنوز ندارد ..!!
 

 

کیخا اظهار داشت: چه دلخوشی داشته باشه این جوان  .. چطوری به این جوانان نگاه شود ؟ بعد بگوییم معتاد نشو … نگاه همان را باز کنیم .. خودمان را مقصر ببینیم ، مشکل حل می شود … مسئولین خودشان را مقصر بدانند برای خدا ، بعدا بیایند جلسه برگزار کنند مشکل حل می شود .

 

 

امام جمعه زابل گفت: یکشنبه ۱۹ دی سالگرد قیام خونین مردم قم در اعتراض به مقاله ساواک علیه حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۶ ه. ش است ، قیامی که اولین حرکت بزرگ مردمی ضد شاه ملعون شد ، قیامی بزرگ بر ضد دستگاه حکومتی فاسد و بی دین و وابسته به استکبار جهانی .

 

 

وی در ادامه گفت: برای دفاع از امام عزیز، جوانان سینه سپر کردند و تعدادی زیادی گلچین شدند و جرعه نوش جام شهادت شدند ، قیامی توأم با ایمان ، بصیرت و احساس تکلیف ؛ باید بیدار باشیم وقتی صحبت از ۹ دی و یا ۱۹ دی و دیگر ایام الله می شود صرف نقل تاریخ نیست بلکه یادآوری تلکیف است که چه وظیفه داریم ، چه کرده ایم و چه خون هایی داده ایم ، دشمن رو به خوبی بشناسیم و از آن غافل نباشیم.

 

 

وی افزود:  به فرمایش رهبر معظم انقلاب ، دشمن می خواهد ایران نباشد ، دشمن می خواهد یکپارچگی و تمامیت ارضی ایران نباشد ، دشمن می خواهد پرچم اسلام بالای سر این ملت در اهتزاز نباشد ، دشمن می خواهد در راس این حکومت کسانی مثل رژیم گذشته ، نوکرها و دست نشانده های خودش بر سر کارباشند ؛ البته که معلوم است که دشمنان جهان خوار حاضر نیستند یک ملت مستقل را با اتکاء به نفس با اعتماد به خدا ، با تکیه به دین اسلام ببینند. 

 

 

خطیب نماز جمعه زابل گفت: ۲۷ دی سالگرد اجرای برجام و ۲۱ دی سالگرد شهادت شهید احمدی روشن دانشمند هسته ای ایران در سال ۱۳۹۰ ه.ش است که از خداوند متعال درخواست می کنیم که شهدای ما را با شهدای کربلا محشور بفرماید و ما را مدیون خون شهدا نمیراند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39683

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. کی گفته مواد مخدر ارزونه