واکنش نماینده سیستان به تصویب قطعنامه مقابله با ریزگردها در مجمع عمومی سازمان ملل

 • کد خبر : 39502
 • ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۴
واکنش نماینده سیستان به تصویب قطعنامه مقابله با ریزگردها در مجمع عمومی سازمان ملل

I : عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر فرامرزی بودن مساله ریزگردها، گفت: قطعنامه مقابله با ریزگردها مصوب سازمان ملل کشورهای خارجی را ملزم به رفع ریزگردها می‌کند.       احمدعلی کیخا در واکنش به تصویب قطعنامه مقابله با ریزگردها در مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: ریزگردها صرفا مسئله […]

I : عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر فرامرزی بودن مساله ریزگردها، گفت: قطعنامه مقابله با ریزگردها مصوب سازمان ملل کشورهای خارجی را ملزم به رفع ریزگردها می‌کند.

 

 

 

احمدعلی کیخا در واکنش به تصویب قطعنامه مقابله با ریزگردها در مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: ریزگردها صرفا مسئله داخلی نبوده و نیست، در واقع ریزگردها ناشی از اتفاقات و فعالیت‌ کشورهای همسایه است، به عنوان نمونه ریزگردهایی که از سوی عراق وارد کشور ما می‌شود ناشی از فعالیت‌های سدسازی روی رود دجله وفرات است.

 

 

 

نمیانده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسایل مرتبط با محیط‌زیست و ریزگردها مسئله‌ای فراتر از مرزهاست، تصریح کرد: از این رو حل معضلات ناشی از ریزگرها هم نیازمند همکاری کشورهاست.

 

 

 

وی با اشاره به تصویب قطعنامه مقابله با ریزگردها در مجمع عمومی سازمان ملل، افزود: این مصوبه یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران است که جزو موفقیت‌های محیط‌زیستی آن محسوب می‌شود، مصوبه‌ای که با افزایش همکاری و هماهنگی بین کشورها موجبات رفع گرد و غبار را فراهم می‌کند.

 

 

 

 

کیخا ادامه داد: ریزگردها آسیب بسیار برای مردم و کشور به همراه داشته و دارد به همین دلیل جامعه جهانی خود را ملزم دانست تا مسئله ریزگردها را با مکلف سازی دولت‌ها حل و فصل کند.

 

 

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: قطعنامه مقابله با ریزگردها برای کشورهای خارجی الزام‌آور است تا برای رفع ریزگردها با ایران همکاری کنند، این همکاری قطعا تاثیرات مثبتی خواهد داشت./خانه ملت

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39502

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
 1. با سلام
  با تشکر از اقای دکتر کیخا که به قطعنامه صادره از سازمان ملل واکنش نشون داده
  و تشکر از گندم پرس که این واکنش مهم که از هیچ کس بر نمیاد رو انعکاس دادند
  اقای دکتر کیخا اشاره کردند که این قطعنامه برای کشورهای خارجی الزام اور هست
  اقای دکتر چرا به نهادهای داخلی الزاماتشون رو یاداوری نمیکنی
  چرا همچین قانونی رو در مجلس خودمون تصویب نمیکنید

 2. ایرادنمیگیرم ولی بهتربودکه ازاین فرصت یادی هم ازهامون میشدوسیستان

 3. سلام:
  تشکر مشود از آقای دکتر کیخا بخصوص زحماتی که در طول تصدی خود در معاون محیط زیست برای دریاچه هامون کشیدند. تبریک به مردم سیستان که چنین نماینده ای را انتخاب کردند. زیرا این مقهرمان ملی با اعتبارات بجایی که برای منطقه گرفتنند توانستند حدود ۰۰۰۰۰۰۰۰هکتار از دریاچه را آباد کنند و هزینه آنرا برای نهار گردهمایی‌ها در هتل نیمروز و شرکت های مشاوره ای دوستان خود ندادند و همچین هیچ سفر خارجی هم از این پول نرفتند. تبریک می گویم به مردم سیستان که چنین نماینده ای دارند که در مورد تصویب قعطنامه برای ریزگردها اظهار نظر کردند. زیرا کم پیش می‌آید نماینده‌ای که بعد از ۹ ماه نمایندگی بتواند یک اظهار نظر بکند. ایول به این نماینده؟