تعویض و شکایت از مدیرانی که بخواهند سد راه تولید قرار بگیرند

  • کد خبر : 39387
  • ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸
تعویض و شکایت از مدیرانی که بخواهند سد راه تولید قرار بگیرند

جلسه کارگروه رفع موانع تولید با حضور نماینده استاندار و مسئولین بانک های عامل در محل فرمانداری ویژه شهرستان زابل برگزار شد.     به گزارش خبرنگار گـــنـدم خـــبـر فرماندار زابل در این جلسه به فلسفه ی وجودی همه ما که در نظام جمهوری اسلامی چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی کار […]

جلسه کارگروه رفع موانع تولید با حضور نماینده استاندار و مسئولین بانک های عامل در محل فرمانداری ویژه شهرستان زابل برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرنگار گـــنـدم خـــبـر فرماندار زابل در این جلسه به فلسفه ی وجودی همه ما که در نظام جمهوری اسلامی چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی کار و فعالیت می کنند و در اقتصاد کشور نقش دارند، اشاره کرد و گفت: وظیفه ی همه ما تولید و کمک به تولید است و ارتقای شاخص های توسعه ی کشور است که از اهم وظایف ماست و مورد تأکید مقام معظم رهبری و مقامات دولتی است.

 

 

 

هوشنگ ناظری اظهار داشت: مبنا و اسکلت اقتصاد مقاومتی بر همین اساس شکل گرفته که ما بتوانیم تولید کنیم.

 

 

 

وی تاکید کرد: گاها مشاهده می شود که گروهی هستند که انگار ماموریت دارند اقتصاد را به زمین بزنند و فلج کنند یا آگاهانه و یا ناآگاهانه است و همه مجموعه های نظارتی و کنترلی ما باید تدبیری اتخاذ کنند.

 

 

فرماندار زابل گفت: از مجموعه ها، بانک ها و گروه های حقیقی و حقوقی که تلاش می کنند مشکل بازار تولیدی را حل کنند کمال تشکر را دارم.

 

 

ناظری به اخذ مالیات و عوارض به گونه ای متفاوت در منطقه و ایجاد مشکل برای واحد های تولیدی اشاره کرد و گفت: ما باید در بخش تولیدی به گونه ای عمل کنیم که به واحدهای تولیدی کمک کنیم و دست آنها را بگیریم تا به سمت جلو حرکت کنند ولی متاسفانه اینگونه عمل نمی شود.

 

 

وی گفت: در بخش مالیات استاندار محترم نظر ویژه ای در این قضایا دارند که در بحث مالیات باید یک تجدید نظر در منطقه صورت گیرد.

 

 

 

وی در ادامه گفت: اگر ما قوانینی داریم دولت و قانونگذار پیش بینی کرده و شرایط مناطق را دیده و اگر نداریم باید از نمایندگان محترم درخواست کنیم که بعنوان یک لایحه، مصوبه در مجلس مطرح کنند و اینجا بعنوان مناطق ویژه دیده شود.

 

 

 

فرماندار زابل به بنگاه های اقتصادی، بانک ها و مجموعه های مالی اشاره کرد و گفت: باید در این مورد حرف برای گفتن داشته باشند و پیگیری کنند و به سمت تولید و کار بروند و پاسخگو باشند ولی این اتفاق در موسسات مالی ما نیفتاده است.

 

 

 

وی تاکید کرد: هر مجموعه ای از موسسات چه مالی و چه دستگاه های دولتی اگر بخواهند جلوی تولید را بگیرند یا خدشه ای و خللی در واحدهای تولیدی ما وارد کنند و داشته باشند ما فرمانداران بر اساس اختیاراتی که داریم قطعاً به تعویض مدیر و شکایت علیه آنها اقدام می کنیم.

 

 

 

وی به موضوع جریمه ی تاخیر در این جلسه اشاره و گفت: این موضوع مشکل ساز برای کشور شده است.

 

 

هوشنگ ناظری گفت: جریمه ی تاخیر مصوبه ی داخلی بانک هاست و بارها اعلام شده که این خلاف قانون است و مبنای قانونی ندارد و یک واحد تولیدی که فعالیت می کند به نوعی با آن رفتار می کنند که به سمتی برود که کار نکند.

 

 

ناظری در ادامه افزود: در دیگر جاهای دنیا همه به واحد های تولیدی کمک می کنند که کار کنند و مدیران به دنبال واحدهای خصوصی می دوند ولی اینجا معکوس است. همه دستگاه ها و مجموعه های اقتصادی باید موضع خودشان را در پویایی اقتصاد روشن کنند.

 

 

 

وی تاکید کرد؛ واحد های تولیدی در منطقه مشابه آتش نشانی ، بیمارستان و سایر مراکز حیاتی جزو واحدهای استراری ما هستند و باید در هر شرایطی آب و برق داشته باشند و به هیچ وجه و در هیچ شرایطی نباید آب و برق و تلفن واحدهای تولیدی قطع شود.

 

 

 

وی گفت: در سیاست های حمایتی ما واحدهای تولیدی داخل سیستان اولویت دارد و تا زمانی که اینها پا نگیرند و محصولاتشان را به فروش نرسانند ورود محصولات از سایر شهرها ممنوع و غیر قانونی است.

 

 

 

فرماندار زابل گفت: سیاست های دولت در جهت حمایت از واحد های تولیدی و تقویت بنیه اینها است و قطعا در این مسیر حرکت می کنیم هر مانعی در مسیر باشد حذف و یا باید با ما همسو شوند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39387

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. سلام

  2. یکی به ایشون اعلام کنه که کی میخواد جلوی کارهای خودتو بگیره؟؟؟!!! ایشون یادشون رفته که با غرض ورزی در زمانیکه مدیر عامل شهر جدید رامشار بودند جند نفر را اخراج و از کار بیکار کرده……